Kumaş Nedir? Kilo İle Kumaş

Amasya kilo ile kumaş,Ankara kilo ile kumaş,adana kilo ile kumaş,mersin kilo ile kumaş,İstanbul kilo ile kumaş,samsun kilo ile kumaş,İzmir kilo ile kumaş,denizli kilo ile kumaş,Trabzon kilo ile kumaş,Antalya kilo ile kumaş,

Kumaş Nedir? Kilo İle Kumaş

Kumaş, yapay veya doğal liflerden oluşan bir ağ oluşturmak için belirli siparişlerde birlikte dokunan dokuma kumaşlarla dokunan bir tekstil malzemesinin adıdır. Her bir kumaşı (kumaşı) oluşturur. Kumaş (kumaş satın alanlar) genellikle iplikler, pamuk ipliği, naylon, yün, ipek veya diğer elyaflar gibi kumaşlardan dokunur.  Dokumada kullanılan kumaş türüne bağlı olarak, kumaş günlük yaşamda giysi, perde, havlu ve diğer birçok yararlı uygulama oluşturmak için kullanılır.

YERİMİZ İSTANBUL/ZEYTİNBURNUN’DA

Kullanıcıların giyim ihtiyaçlarını karşılamak için, şu anda piyasada birçok farklı kumaş var. Bunlardan biri, sentetik elyaf kumaş satın alan, makul fiyat ile bu kumaşın piyasada giderek daha popüler hale geldiği çeşitli renk ve tasarımlarla birlikte geliyor.

Tekstil nedir,tekstil fabrikaları,tekstil firmaları,tekstil sektörü,tekstil işi nedir,tekstil şirketleri,tekstil mühendisliği,yün iplik online satış,iplik çeşitleri ve fiyatları,örgü iplik,ihraç fazlası örgü ipleri, outlet yarn, konfeksiyonda çalışmak,konfeksiyon şarkı ne demek,konfeksiyon atölyesi,konfeksiyon denince akla gelenler,konfeksiyon işçisi,konfeksiyon online,konfeksiyon fabrikası,ucuz bayan giyim,giyim siteleri,erkek giyim,kadın giyim markaları,tesettür giyim,bayan giyim siteleri isimleri,koton bayan giyim,kumaş,kumas,kumaş alanlar,stok kumaş,ucuz kumaş,parti kumaş,kumaş parçası,iplik alan,iplik alanlar,spot iplik,stok iplik,parti iplik,

Sentetik elyafın ne olduğunu daha iyi anlamanıza yardımcı olmak için ? Bugün piyasada kaç çeşit sentetik elyaf var. Sentetik elyaflara genel bir bakış sunmak istiyoruz.

1.Sentetik kumaş nedir?

Esas olarak kömür, gaz ve petrol gibi kaynaklardan kaynaklanan sentetik başlangıç ​​malzemelerine sahip bir kumaş. Bu malzemeler, kömür damıtma veya petrol çatlaması ve polimer sentezi gibi son derece karmaşık bir geçişten geçtikten sonra. Bu işlemlerin tamamlanması üzerine sentetik bir kumaş yaratacaktır.

Şu anda, sentetik elyaf kumaş 5 kategoriye ayrılmıştır, her tür şu anda piyasada kullanıcıların ihtiyaçlarını karşılamak, farklı fiyat ve avantajlara sahip olacaktır.

2. Sentetik liflerin menşei, avantajları ve dezavantajları?

Bu kumaşların kökenini, avantajlarını ve dezavantajlarını daha iyi anlamak için, aşağıdaki paylaşım özellikle göz ardı etmemeniz gereken bir şeydir.

Sentetik elyaf kumaş PA – Naylon

Kaynağı : sentetik kumaşı oluşturan ana malzemeler kömür, petrol ve gazdır.

Avantajları : Bu kumaş oldukça hafiftir, toz tutması çok zordur, sürtünme ve bakterilere maruz kaldığında özellikle dayanıklılık sağlar. Son derece iyi esneklik, kullanıcıların daha az buruşuk ürünlerin kullanımı sırasında yardımcı olur. Yıkama sırasında son derece hızlı kurur.

Eksileri : Kötü emicilik, kaçmak ve gaz almak zordur, bu nedenle giyerken kullanıcılar hava durumu ile karşılaşırlar. PA lifleri, özellikle sıcak havaya maruz kaldığınızda, bir süre kullanıldığında yaşlanmaya, sararmaya ve kırılganlığa eğilimlidir. Kullanırken, dikkat etmeniz gerekir, çünkü PA lifleri zayıf ısı direncine sahiptir, demirin sıcaklığı> 150 santigrat derece ise büzülme ve yumuşaklığa eğilimlidir.

Tanımlayın : PA – Naylon kumaş ile bugün piyasadaki diğer kumaşlardan ayırt etmek çok kolay olacaktır. Parlak kumaş yüzeyi, hatta lifler, yanan brülörü yakarken, reçine kehribar rengindedir, soğutulduğunda sertleşir ve patlamaz.

Uygulama : Genellikle PA ipliği sütyen yapmak için, ceketlerin içini kaplamak için kullanılır ve naylon, örme kumaş, çorap veya dikiş ipliğini dokumada kullanılabilir.

Depolama : Sıcaklığı 120-150 derecelik düşük bir aralığa düşürmeniz gerektiğinde, yıkarken gölgede sadece düzenli deterjan ve güneşe maruz kalma kullanın. 40 santigrat dereceden daha sıcak suda yıkamayın.

Sentetik elyaf kumaş

Kaynağı : Başlangıç ​​malzemesi temel olarak kömür, petrol ve gazdır. Tam bir PE lifi oluşturmak için kimyasal işlemden geçirilen etilenin karakteristik ana bileşeni ile bu işleme polimerizasyon denir. Şu anda, 4 çeşit polyester elyaf vardır: filaman, elyaf, kaba ve elyaf dolgu.

Avantajları : Kullanım sırasında dayanıklılık sağlar, özellikle küf hasar görmez. PE elyaf kullanırken, giyerken büzülme, sarkma veya giysi formunu etkilemeden endişe duymadan giysileri hafif ve yüksek sıcaklıkta özgürce ve rahatça asabilirsiniz. PE sentetik elyaftan yapılmış giysilerle makineyi yıkadıktan sonra kolayca şekillendirilecek ve uzun süre yapışkan kalacak, kırışmayacaksınız. Bu kumaşın en önemli özelliği, doğal lekelere dayanma kabiliyeti, yıkama, kırışıklık önleme ve esneme sırasında küçülmemesidir.

Kumaş Nereye Satabilirim? Kilo İle Parça Kumaş

Eksileri : Bu kumaşların çoğu zayıf emiciliğe sahiptir ve PE lifleri istisna malzemesi değildir, kış ve yaz aylarında giymek için uygundur oldukça sıcaktır.

Amasya kilo ile kumaş,Ankara kilo ile kumaş,adana kilo ile kumaş,mersin kilo ile kumaş,İstanbul kilo ile kumaş,samsun kilo ile kumaş,İzmir kilo ile kumaş,denizli kilo ile kumaş,Trabzon kilo ile kumaş,Antalya kilo ile kumaş,

Tanıma : Parlak bir PE bezi giymek, yandığında, plastik bir yanma olur, yanmayı bitirdikten sonra sert, topaklı, çatlamış ve kül olmaz.

Uygulama : Şu anda, bu kumaş, erkekler ve kadınlar için kostüm üretiminde yaygın olarak kullanılmaktadır, dayanıklılık ve etkili tutma, doğru kıyafeti almanıza yardımcı olacaktır. Buna ek olarak, etkin çizilmeye karşı, toz geçirmez ve yangına dayanıklı özelliklerinin yanı sıra ısı yalıtım kabiliyeti ile PE sentetik lifler, battaniyelerde, yastıklarda, dış giyimde, tişörtlerde, uyku tulumlarında.

Nasıl korunur : PE kumaşı etkili bir şekilde kullanma işlemi için, kullanım sırasında bu ürün hattını nasıl koruyacağınızı bilmeniz gerekir. Özellikle sadece 150 – 170 derece C arasında bir sıcaklık seçmeniz gerektiğinde, sadece düzenli deterjanlar kullanmalı ve özellikle 40 derecenin üzerinde sıcak su kullanmamalısınız.

PVA sentetik elyaf kumaş

Kaynağı : PVA kumaşı üretmek için ana bileşen gaz, kömür ve yağdır.

Kilo İle Parça Kumaş

Avantajları : Düşük uzama ile etkin bir şekilde dayanabilen sentetik elyaflardan biri olarak, kullanım sırasında kullanıcılar için etkili dayanıklılık sağlar. Alkalin, tuz veya asit ortamlarında kullanım için aşınma ve yıpranma olmaz. Bu kumaş hakkında özel olan, su geçirmezlik, güneşlenme ve yaşlanmayı çok etkili bir şekilde önleme yeteneğidir. Kullanıcıların kullanım sırasında kendilerini güvende hissetmelerine yardımcı olun.

Uygulama : yaygın iş elbiseleri yapmak için kullanılan, kullanılan araba halatlar, halatlar veya balık ağları olarak kullanılan.

Nasıl korunur : Sentetik bir elyaf olduğu için, yıkama sırasında dayanıklılığı sağlamak için, kumaş deterjanını kullanmalı ve kumaşın çürümesini önlemek için gölgede kurutmalısınız. Kısa bir süre için kullanılır.

Sentetik kumaş Kilo İle Parça Kumaş

Likra oluşturmak için en yaygın kullanılan kumaş – bu, vakalarda, işyerlerinde veya kuruluşlarda tek tip ceketler oluşturmak için en yaygın olarak kullanılan kumaştır. Kumaş ayrıca sporcuların gömlekleri, mayoları veya iç çamaşırları gibi vücuda uyan kumaşlar oluşturmak için diğer liflerle birleşmek için kullanılır.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*