Saten Kumaş Çeşitleri. Kilo İle Parça Kumaş

kilo ile parça kumaş İzmir, kilo ile parça kumaş Ankara, kilo ile parça kumaş İstanbul, kilo ile parça kumaş samsun, kilo ile parça kumaş Muğla, kilo ile parça kumaş bursa,

Saten Kumaş Çeşitleri. Kilo İle Parça Kumaş

Bir moda aşığı iseniz, Saten kumaşına aşina olmalısınız . Bununla birlikte, modaya ek olarak, bu kumaş diğer cihazları üretmek için de kullanılır.

Şu anda bu malzemeyi kullanan birkaç yatak takımı var, bu yüzden saten nedir? Böyle popüler bir görünümün karakteristik avantajları vardır. Bu soruna cevap vermek için aşağıdaki makaleyi inceleyelim.

Saten kumaş nedir?

MAĞAZA İSTANBUL’DA

Saten kumaş, şerit dokuma teknikleri kullanılarak üretilen, atkı ve çözgü arasında bir haç oluşturan bir tekstil kumaştır. Bu tip dokumada, atkının bir çözgü altına girip en az iki çözgü ipliğine bastığı ve yapıya göre tekrarladığı bir karakteristik olacaktır. Bir sonraki atkı en az iki çözgü ve bir yukarı sağ tarafa dokunacaktır. Bu, daha fazla çözgü sırtlı çift taraflı bir kumaş yaratacaktır. Bu dokuma tekniği sayesinde, kumaşın üst yüzeyi pürüzsüz ve parlak bir yüzeye sahipken, alt kısmı pürüzlü, bulanık bir özelliğe sahip olacaktır.

İpek Kumaş. Parti Kumaş Alan Yerler.

Saten ipek

Olarak ipek kumaş malzemesinin saten kumaş yüzeyi güzel nispeten parlak ve düzgün yani genellikle, yüksek kalitede ipek dokuma olacaktır. Ek olarak, saten ipek kumaşın ağırlığı son derece hafiftir, bu nedenle bu malzemeden yapılmış ürünleri kullanırken, kullanıcılara oldukça rahat bir his verecektir ve elektrik yükü fenomenine neden olmaz. Kış diğer normal kumaşlar gibidir. Giysi için saten ipek malzeme de kullanıcıların rahat, maksimum konfor yardımcı olmak için giymek çok serin.

Saten Kumaş Çeşitleri. Kilo İle Parça Kumaş

Ayrıca, saten ipekten yapılmış ürünler kullanırsanız, sadece göz alıcı bir görünüm getirmekle kalmaz, aynı zamanda pürüzsüz renklerin yanı sıra evler serin, ışık yeteneği de getirir. Şirket ayrıca ürünün estetiğini artırmak için yatak takımları üzerinde daha birçok desen üretiyor.

Saf Saten ipek kumaş oluşturmak için kullanılan malzeme, bu ipliğin kendisi tarafından yapılan herhangi bir ürüne yumuşak ve parlak bir görünüm veren yüksek kaliteli ipekdir.

Herhangi bir iplik türü Saten kumaştan yapılabilir, ancak çoğu zaman insanlar üretmek için Viskon veya Polyester iplikler gibi sınırsız uzunlukta iplikler kullanırlar, çünkü bu iplikler parlaklığı ve değişimi artıracaktır. Saten kumaş yoğunluğu. Bu nedenle, Pamuk Saten kumaş gibi birçok yeni farklı orijinal saten kumaş ortaya çıkıyor …

Pamuk saten

Kore saten pamuğu olarak da bilinen bu kumaş aslında geleneksel bir pamuklu kumaştır, ancak fark saten dokuma tekniğini uygulamasıdır. Bununla birlikte, pamuk liflerinin yoğunluğu daha azdır, bu nedenle iyi havalandırma ve higroskopik özelliklere sahiptir.

Sadece bu değil, pamuklu satenin yüzeyi de parlak, yumuşak ve özellikle pamuk gibi yıkarken kırışık olmadan, sadece kumaşın gücü her zaman sabit bir seviyede tutulmaz, Aynı zamanda, kullanıcının sağlığı, kirlilik içermeyen ve cilde son derece dost olan kumaşların üretilmesi işlemiyle korunur, böylece alerjileri ve cilt tahrişini önler.

Şifon saten

Şifon saten kumaş, Naylon, Poli, Saten gibi birçok farklı sentetik malzemeden yapılmış bir kumaştır … Bu kumaşta, genellikle son derece hafif, ince, esnek olmayan, buruşuk ve görünürdür. penetrasyon. Bu özelliklerden dolayı, kadın iç çamaşırı, elbiseler veya elbiseler dikmek için uygun bir kumaştır.

Saten kumaşın özellikleri

Saten kumaşın avantajları

Saten kumaşın eşsiz özelliği , özellikle ipek saten kumaş olmak üzere optimal bir parlaklığa sahip olmasıdır. Sadece bu kumaşı kullanmak son derece sıcak bir his ve kış getirmekle kalmaz, aynı zamanda yazın serin kalır. Bu nedenle, kumaş birçok farklı alanda, özellikle de kullanıcıların çoğunluğunun favori ürünü haline gelen Saten yatak takımlarına yaygın olarak uygulanmaktadır.

kilo ile parça kumaş İzmir, kilo ile parça kumaş Ankara, kilo ile parça kumaş İstanbul, kilo ile parça kumaş samsun, kilo ile parça kumaş Muğla, kilo ile parça kumaş bursa,

Saten Kumaş Çeşitleri. Kilo İle Parça Kumaş

Ayrıca, saten kumaş malzemesi de çok çeşitlidir, etkileyici renkleri kolayca seçmemize yardımcı olmak için kumaşta çekici desenler oluşturmak kolaydır, kendi tercihlerinize ve kişiliklerinize göre çarpıcı. her biri.

Saten Kumaşın Eksileri

Olağanüstü avantajların yanı sıra, saten kumaşta kolayca yırtılabilmesi, çeşitli stiller yaratması zor ve yapışkan kalması çok zor olan bazı dezavantajlar vardır. Bu kumaş makinenin değil yalnızca ellerin yıkanması gerekir, çünkü kumaşın kalitesini ve estetiğini olumsuz yönde etkiler.

Saten kumaşın hayata uygulanması

Saten kumaşın yüzeyi genellikle pürüzsüz olduğundan, moda eşyalarının ve yatak takımlarının birçok alanında kullanılır.

Hazır giyim alanında kullanılır

Bugün saten yapılan en popüler kıyafetlerden biri beyzbol ceketleri, spor şortları, kadın iç çamaşırı, gelinlik, şapka, gözlük, gecelikler, bluzlar Gömlekler. Ayrıca bale ayakkabıları, moda ayakkabılar ve çantalar üretmek için kullanılır.

Yatak takımında kullanılır

Saten kumaş da çok popüler yataklar üretmek için kullanılır. Bu malzemeyi ürünlerinde kullanan bazı ünlü markalar, kullanıcılara her uyku için serin ve rahat bir his vermek için yumuşak, havadar nevresim takımlarına sahip kumaş alan içerir. Sadece ekonomik değil, saten ipek kumaşın fiyatı oldukça ucuz olduğu için, mobilya üreticileri için çok fazla üretim maliyeti kazandıracak, ancak yine de en iyi kaliteyi getirecektir.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*