Şifon Etek Nasıl Kesilir? Şifon Etek Nasıl Dikilir?

Prenses şifon elbiseler genç, sevimli kızlar için çekici. Ayrıca, birçok farklı fiyatla gençlerin birçok moda mağazasında satılmaktadır. İlk bakışta sofistike görünebilir, ancak prenses şifon eteğinin kendi ellerinizle ve hatta dikiş makinesi olmadan evde yapılması kolaydır.

İhtiyacınız olan şey:

– Tül

– Tül ile aynı renkteki astar kumaşı

– Modelleme için ince karton

– Elastik kemer etek

– Pimler ve iğneler

İlk olarak, kesimi yapmak için karton için ölçümleri belirlemeniz gerekir. İstediğiniz uzunluğu (yaklaşık 55 cm) belirleyin, ardından kalçalarınızdaki en büyüğü ölçün ve bu ölçümü 3.14’e bölün. Bu bölümün sonucunu alın ve 2’ye bölün. Örneğin, ölçebileceğiniz en büyük kalça 100 ise 100 ÷ 3.14 = 31.84. Sonra 16’ya yakın 1.84 ÷ 2 = 15.92 alın. Bu sonuç, ince karton için kalça ölçüsü olacaktır.

Büyük bir kare kapak kullanın, ardından kaleyi karenin bir köşesinden ölçün. (Dik açının üstünden 16 cm uzunluğunun belirlenmesi). Eteğin uzunluğunu 55 cm’ye belirlemek için bu adımı bir sonraki köşeyle tekrarlayın. Bu nedenle, kare örtü bir numune örtüsünün kesilmesi için yeterli olacak şekilde 71 cm genişliğe sahip olmalıdır.

Etek uzunluğunu, belini işaretledikten sonra. Diğer kenarlarla simetrileri bulun ve bir yay oluşturmak için birleştirin. Sonra, makas kullanarak bu deseni kesin.

Tül tabakasını numune tabakasına sığacak kadar büyük bir kareye kesin, sonra 4’ü katlayın (Yukarıda hesaplanan ölçümlere göre, kare tül tabakasının genişliği 71 + 71 = 142cm olmalıdır). Ardından şablonu katlanmış kareye yerleştirin ve kenara kesin.

Kestikten sonra böyle çörek gibi bir bez parçası alırsınız.

Eteği yapmak için, elastiki çok sıkı olmayacak, çok geniş olmayacak şekilde doğal belin etrafına sarın. Ardından, işaretlemek için işaret pimini kullanın. Ardından, telin iki ucunu birbirine bağlamak için iğneyi kullanın.

Tül dairenin bel çizgisinde 4 nokta tebeşir işareti kullanın. Aynısını elastikin iç kısmı için de yapın. 4 işaretli noktaya göre tülün elastikini ve kenarlarını sabitlemek için pimi kullanın.

Telin çevresine uyacak şekilde fırfırlı tülün kenarlarını elastik bandın kenarları boyunca katlayın.

Ardından, sabit bir dikiş makinesi kullanın. Dikiş yaparken kumaşı ters çevirmeniz gerekir.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*