Dokuma kumaş nedir? Dokuma Kumaş Satın Alan

Dokuma kumaş kim alır,dokuma kumaş satın alanlar,dokuma kumaş nereye satabilirim,dokuma kumaş kimler alır,dokuma kumaş nereye satarım,kim dokuma kumaş alır,

Dokuma kumaş nedir? Dokuma Kumaş Satın Alan

Dokuma kumaşın bileşimi, özellikleri ve dayanıklılığı

Bir sonraki makale dizisinde, kumaşlarla ilgili bazı temel bilgileri özetlemeye çalışacağım, böylece neyin dokuma olduğunu, neyin örme olduğunu ayırt edebilir ve anlayabiliriz. Bu iki kumaş ve uygulama arasındaki fark, bu teknik farklılıklara dayanmaktadır.

Ayrıca bu makalelerde, her bir kumaşın kalitesini değerlendirmek için bazı gereksinimler hakkında konuşacağım. Türkiye gibi bazı ihracat pazarlarında mal olabilmek için ne gibi gereklilikler var; diğer bir deyişle, hangi kumaş kriterleri ana düzenlemelere göre kontrol edilmeli ve geçilmelidir? Yangına dayanıklılık, formaldehit içeriği, pH, kısıtlı madde içeriği ve diğer kumaş satın alan standartları gibi ithal ülkeleri kapsamak, dünya çapında hazır giyim markalarının ortak gereksinimleridir.

İlgili makale: Dokuma kumaş nedir? Dokuma kumaşın bileşimi, özellikleri ve dayanıklılığı

Dokuma kumaş nedir?

Ucuz kamuflaj,parti kamuflaj,stok kamuflaj,spot kamuflaj,spot kamuflaj kumaş,stok kamuflaj kumaş, kamuflaj kumaş satışı, kamuflaj kumaş toptacıları, kamuflaj kumaş satış yerleri,ucuz kamuflaj kumaş, kamuflaj kumaş alan, kamuflaj kumaş satan, kamuflaj kumaş satanlar, kamuflaj kumaş satış yeri, kamuflaj kumaş alan kişiler,likralı kamuflaj kumaş,parça kamuflaj kumaş,kamuflaj parçası alan,parça kamuflaj alan, kamuflaj kumaş baskı yapan,toptan kamuflaj kumaş,kamuflaj desenler,dokuma kamuflaj kumaş,askeri kumaşlar,askeri kumaş satan,

Dokuma kumaş dokuma tezgahı üzerindeki dokuma işlemi ile oluşturulur. Özellikle, çözgü ve atkı olarak adlandırılan iki ayrı iplik sistemi, bir kumaş kim alır? oluşturmak üzere birlikte dokunmuştur. Çözgü (uzunlamasına iplikler), dokuma makinesinin (çözgü veya uç) arkadan önüne doğru giden bir iplik sistemidir. Çapraz iplikler tüm kumaş boyunca kumaşın bir kenarından diğer ucuna olan ipliklerdir (Dolgu veya çekme). Tezgah, atkı takılırken çözgü ipliklerini istenen konumda tutan bir bileşendir. Pamuk, ipek ve yün gibi doğal elyafların yanı sıra naylon ve polyester gibi sentetik elyaflardan yapılan elyafların hepsi dokuma için kullanılabilir.

Kumaşlarda, çözgü ve atkı, dokuma adı verilen belirli bir kuralla birleştirilir.

Bazı yaygın dokuma türleri

Düz veya Düz örgü

Düz örgü, tüm dokuma stillerinin en basitidir. Çözgü ve atkı iplikleri, bire bir kurala göre birbirine dokunur.

Her atkı, dönüşümlü olarak çok sayıda kavşak noktası oluşturarak her bir çözgüyü doldurur ve altına doldurur.

Düz dokuma kumaş, genellikle moda ve iç kumaşlar için kullanılan güçlü ve sert bir dokuya sahiptir.

Poplin kumaş satın alanlar

Poplin kumaşı , eşit çözgü ve atkı boyutlarıyla tasarlanmış sıkı dokuma, düz dokuma kumaş satın alan bir kumaştır. Fark, düz veya düz dokumada, çözgü sisteminin boyutu küçüktür ve daha sıkı, daha sıkıdır, çözgü ipliklerinin sayısı atkı ipliklerine kıyasla genellikle iki kat daha fazladır.

Dimi veya Dimi kumaş

Dimi kumaş veya Dimi kumaş alanlar:  Çapraz dokuma, kumaşta çapraz bir yapı oluşturan bir dokuma yöntemidir.

Dimi kumaşlar genellikle düz dokuma kumaşlardan daha yumuşaktır, bu nedenle kırışıklık direnci genellikle düz örgülerden çok daha yüksektir.

Dimi, paralel diyagonal çizgili (saten ve düz örgüden farklı) bir dokuma desenidir. Bu, atkı ipliklerinin bir veya daha fazla çözgü ipliği boyunca dokunması ve daha sonra bir veya daha fazla çözgü ipliğinin altına iplik geçirilmesi ve katı diyagonal kumaş alan desenler oluşturmak için sıralar arasında bir sapma kuralı ile tekrarlanmasıyla yapılır.

Teknik dimi kumaş bir ön ve bir arka yapıya sahipken, düz dokuma kumaşın iki aynı tarafı vardır. Diyagonal kumaşın ön kısmı, diyagonal çizgilerin açık yüzeyidir; genellikle kumaşın sağ tarafı olarak kullanılır ve dokuma işleminde görülebilir.

Dokuma kumaşın genel özellikleri

 Kumaş nispeten dayanıklı bir yapıya sahiptir.

Kumaşın sıkı yüzeyi.

Çözgü sistemi, atkı sistemine diktir. Dokuma kumaş satın alanlar

Uzama ve uzama çok azdır. Küçük gerginlik sadece çözgü ve atkı arasındaki çapraz yönde yapılabilir. Dokuma kumaş, sadece Spandex veya Likra gibi esnek ipliklerin katılımıyla tasarlandığında yatay veya dikey olarak gerilebilir …

Özellikle pamuk, keten gibi bazı kumaşlarla yağmur yağması kolaydır …

Kumaşlar kıvrılmış değil, yuvarlak kaymıyor.

Dokuma kumaşların örme kumaşlardan daha az büzülme olasılığı daha yüksektir.

Açık bir sınır var.

Dokuma çeşitlerinin ve malzemelerinin çeşitliliği ve bolluğu.

Dokuma kumaşın temel özellikleri – Kumaş özellikleri

Yoğunluk veya Diş sayısı (Birim Uzunluk Başına İplik)

Kumaş yoğunluğu önemli bir parametredir. Kumaş yoğunluğu, dikey veya yatay olarak kumaş uzunluğu birimi başına iplik sayısıdır.

Örneğin, pamuk ipliğinin ortalama yoğunluğu 18 elyaf / 1 cm veya 45 iplik / incedir. Üst düzey kumaşlar genellikle 22 elyaf / 1 cm veya 55 elyaf / veya daha fazla elyaf yoğunluğuna sahiptir. Yüksek yoğunluk, ince kumaş ile birleştirildiğinde kumaşı daha yumuşak, ipeksi yapar. Güçlü, dayanıklı kumaş için büyük boyutlu kumaş ile büyük yoğunluk.

+ Çözgü yoğunluğu: Birim uzunluk başına çözgü sayısı yatay yönde, genellikle inç inç başına çözgü ipliği sayısıdır (İnç başına son veya olarak kısaltılır).

+ Atkı yoğunluğu: Boyuna doğrultuda birim uzunluk başına atkı sayısı, genellikle başına atkı sayısı (Kısa başına incir başına veya ).

Örneğin:% 100 pamuk boyalı dimi dokuma kumaş, 126 × 54, 20Sx10S

Veya: İplik numarası olan kumaşlar: 297 × 88. Yani, kumaş EPI = 297 ve PPI = 88’e sahiptir.

Bundan önceki indeks her zaman dikey yoğunluk ve son sayı yatay yoğunluktur.

Hangi ipliğin dokuma desende bir çözgü veya çözgü olduğunu nasıl anlarsınız?

Genellikle EPI çözgü yoğunluğu EPI atkı yoğunluğundan daha fazladır

İplik mukavemetinde eğilme: Çözgü ipliği mukavemeti genellikle atkı mukavemetinden daha yüksektir.

Çözgü genellikle daha güçlüdür ve bükülme atkıdan daha yüksektir.

Çizgili bir kumaşsa, çözgü genellikle şeridin yönüdür.

Kumaşın bir kenarı varsa, çözgü kenara paraleldir. Atkı kenar kısmına diktir.

Çözgü ipliklerinin atkıdan kumaştan çekilmesi nispeten daha zordur.

İplik kumaştan çıkarıldıktan sonra, çözgü genellikle atkıdan daha düz olur.

Çözgüyü boyutlandırmaya göre çözgüyü saptayın. Atkı tutkalı değildir.

İplik numarası veya İplik boyutu veya İplik Sayısı

İpliğin boyutu veya kumaşın pürüzlülüğü, kumaşın yoğunluğundan sonra en önemli ikinci faktördür.

İplik ne kadar ince olursa, kumaş o kadar yumuşak olur, fakat kumaşın yüzeyi daha büyük ipliğin yüzeyinden daha zayıftır.

Bu dezavantaj, kumaşın dayanıklılığını arttırmak için iplik yoğunluğunun arttırılmasıyla aşılabilir. Genellikle orta yoğunluktaki büyük elyaf boyutlarına sahip kumaşlar, kumaşa çok dayanıklı, güçlü, yıkanması ve korunması kolaydır.

Dokuma kumaş kim alır,dokuma kumaş satın alanlar,dokuma kumaş nereye satabilirim,dokuma kumaş kimler alır,dokuma kumaş nereye satarım,kim dokuma kumaş alır,

Ancak, bu kumaş biraz sert hissedebilir. İpeksi kumaşlar, küçük iplik boyutu ve büyük kumaş yoğunluğu ile dokunacaktır.

Örneğin, ipek, tencel … genellikle çok ince ipliklere sahiptir, bu nedenle ipek ve tencel ürünleri diğer kumaşlardan çok daha yumuşak ve pürüzsüzdür.

İpliğin kalınlığı veya çapı temel özelliklerden biridir. Bununla birlikte, lif çapını anlamlı bir şekilde ölçmenin bir yolu yoktur.

Kullanılan iki iplik sayısı belirleme sistemi vardır: doğrudan ve dolaylı.

Kumaş ağırlığı

Kumaş ağırlığı, birim alan başına kumaş ağırlığıdır, genellikle metrekare başına gram (g / m2 veya metrekare başına gram GSM) veya metrekare başına ons (metrekare başına ons – Oz / yd2) uluslararası ölçüm sistemlerinde kullanılır.

Ağırlık aşağıdakiler arasında olduğunda hafif olarak adlandırılan bir kumaş: 30 -150 g / m2; Ağırlık 150-350 g / m2 arasında olduğunda ortalama olarak adlandırılır; Ve ağırlığı 300g / m2’den fazla olduğunda ağır kumaş denir.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın