Dokuma Kumaş Çeşitleri

Dokuma kumaş satan yerler,dokuma kumaş nereden alabilirim,dokuma kumaş kim alır,dokuma kumaş satın alan,dokuma kumaş nereye satarım,dokuma kumaş kimler alır,dokuma kumaş kimler alıyor,dokuma kumaş nereye satarım,

Dokuma Kumaş Çeşitleri

Sık kullanılan dokuma kumaş ve kullanım listesi.

Dokuma kumaşlar, birbirlerine dik açılarda geçmeli iki veya daha fazla iplik seti kullanılarak yapılır. Dokuma ile çok çeşitli kumaşlar üretilir.

Dokuma kumaşlar, birbirlerine dik açılarda geçmeli iki veya daha fazla iplik seti kullanılarak yapılır. Çok çeşitli dokuma ile üretilir. Dokuma kumaşlar genellikle daha dayanıklıdır. Farklı şekillerde kolayca kesilebilirler ve giysilerde stil üretmek için mükemmeldirler. Bununla birlikte, ham kenarlar kolayca çakılır veya yıpranır ve korunması gerekir. Daha fazla kumaş sayısına sahip kumaşlar (sargı ve atkı özlemlerinin sayısı) şekli iyi tutar. Düşük sayımlı kumaşlar daha az dayanıklıdır ve takılabilir veya gerilebilir.

Dokuma kumaşlar son kullanıma bağlı olarak farklı genişliklerde üretilmektedir. Giysiler için kullanılan kumaşlar genellikle kumaş eni 90 cm genişlik içerir. Kaplama malzemeleri genellikle 160 cm / 140 cm ve 150 cm / 180 cm genişliğe sahiptir.

Dokuma Kumaş Çeşitleri

Kamuflaj Kumaş

Ucuz kamuflaj,parti kamuflaj,stok kamuflaj,spot kamuflaj,spot kamuflaj kumaş,stok kamuflaj kumaş, kamuflaj kumaş satışı, kamuflaj kumaş toptacıları, kamuflaj kumaş satış yerleri,ucuz kamuflaj kumaş, kamuflaj kumaş alan, kamuflaj kumaş satan, kamuflaj kumaş satanlar, kamuflaj kumaş satış yeri, kamuflaj kumaş alan kişiler,likralı kamuflaj kumaş,parça kamuflaj kumaş,kamuflaj parçası alan,parça kamuflaj alan, kamuflaj kumaş baskı yapan,toptan kamuflaj kumaş,kamuflaj desenler,dokuma kamuflaj kumaş,askeri kumaşlar,askeri kumaş satan,

Kumaş düz örgüyle dokunan ve sert bir yüzeyle üretilen hafif bir kumaş. Kadın elbiseleri ve gevreklik gerektiren çocuk elbiseleri için uygundur.

Peynir Bezi

Açık bir örgüye sahip popüler bir hafif şeffaf kumaştır. Karde ipliklerden oluşan düşük sayımlı bir kumaşa sahiptir. Başlangıçta peynir veya et ve dolayısıyla adı sarmak için kullanıldı. Ne güçlü ne de dayanıklıdır. Tüketiciyi cezbetmek için çeşitli şekillerde tamamlanır. Sadece kadın ve çocuk elbiseleri için değil, perdelik kumaşlar için de kullanılır. Açık yapısı nedeniyle fazla ütü gerektirmez.

Şifon Kumaş Kimler Alır?

Şifon kumaşlar sert bükülmüş ipliklerden yapılmış ince, hafif kumaşlardır. Başlangıçta bunlar ipek kumaşlardan yapılır, ancak bugün suni ipek veya polyesterden yapılır. Onlar kadın akşam giyim için kullanılır. Kumaşlar büzülme sorunuyla karşılaşırlar.

Basma Kumaş Satanlar?

Kumaş orta ağırlıkta, düz dokuma pamuk ipliğidir. Genellikle geçici veya yarı kalıcı sırlı basma olabilir düz bir renk mevcuttur yanı sıra çiçek baskılar ile basılmış bir sırlı verilir. Bunlar genellikle pamuk ve polyester veya suni ipek karışımlarından yapılır. Skeçler, elbiseler, bluzlar, pijamalar, önlükler ve perdeler için kullanılırlar.

Kadife Kumaş

Düz renkte kesilmiş havlı kumaştır. Kesilmiş hav elyafı, yüzeydeki kaburgalar şeklinde görülür. Genellikle pantolon, kot pantolon ve gömlekler için kullanılır.

Krep Kumaş

Bir ipek kumaş başlangıçta, çözgü veya atkıda veya her ikisinde birden bükülmüş iplikler tarafından oluşturulan kırışık, büzülmüş bir yüzey ile karakterize edilir. Sıradan iplikler kullanılarak benzer krep efektleri de üretilebilir. Sentetik kumaşlar ayrıca krep görünümlü bir son verir. Gömlek, kadın ve çocuk elbiseleri için kullanılır.

Kot kumaşı kime satarım?

Elde kalmış kumaş kim alır,elde kalmış kumaş alan,elde kalan kumaş nereye satarım,kot kumaş kim alıyor,elde kalan kot kim alır,kot kumaş kim alıyor,kot kumaş kimler alır,kot kumaş nereye satılır,kumaş nereye satılır,

Geleneksel olarak ipliği boyalı, çözgü yüzlü pamuklu dimi bir kumaştır. Çözgü genellikle renklidir (çoğunlukla mavi, bordo, yeşil ve kahverengi) ve atkı beyazdır. Bu kumaş, spor giyim ve tulumlar için iki ağırlıktan yapılmıştır. Kot pantolon olarak kullanımı onu çok popüler hale getirdi ve bu nedenle kotun doğası da eğilime uyacak şekilde değiştirildi. Genellikle kestirilir, basılır ve streç iplik ile yapılır.

Pazen Kumaş Nereye Satabilirim?

Flanel, karakteristik yumuşak tutamağa sahip düz veya dimi örgüden dokunmuş yünlü bir kumaştır. Genellikle bu kumaşa yapılan frezeleme nedeniyle hacimli bir kumaşa benziyor. Flanel kumaş takım elbise, pantolon ve bebek giysileri için kullanılır.

Bu kumaş, aşırı yumuşaklığı nedeniyle temizleme kumaşı olarak popülerdir. Bu aynı zamanda çocukları soğuk atmosferden korumak için de kullanılır.

Gabardin Kumaş satın alanlar

Gabardin, sıkıca dokunmuş, açık bitmiş bir çözgü yüzlü dimi kumaştır. Atkı özlemlerinden çok sayıda çözgü ipliği içerir ve daha dayanıklıdır. Genellikle 2/1 veya 2/2 dimi dokunur ve sağ tarafta yükseltilmiş çapraz dimi etkisi vardır. Büyük ölçüde yağmurluklar, takım elbiseleri ve spor kıyafetleri için kullanılır.

Georgette Kumaş kim alır?

Georgette Kumaş. Georgette, düz örgüyle dokunan ince hafif bir kumaştır. Sert bükülmüş kat, hem çözgü hem de atkı iplikleri tarafından üretilen karakteristik bir kaba dokuya sahiptir. Başlangıçta ipek olarak yapılmıştı, ancak bugün rayon ve polyesterde de üretiliyor. Özellikle kadın gece kıyafetleri için uygundur.

Keşmir İpek Kumaş

Keşmir ipeği düz dokumada üretilen ve nakışlı veya baskılı ipek bir kumaştır. Kullanılan motifler Keşmir’in karakteristiğidir. Gömlek, kadın giyim için kullanılır. Keşmir şallar dimi örgülerde dokunur ve genellikle geleneksel Keşmir nakış işlemeli.

Muslin Kumaş

Muslin, düz örgüden hafif açık bir bezdir. Gri veya ağartılmış ve boyanmış olarak kullanılabilir. Ev tekstili ve elbise malzemesi olarak kullanılır. Adı, kumaşın ilk yapıldığı Musul şehrinden türetilmiştir.

Yazlık elbiseler ve yardımcı kullanım için kullanılan çok hafif ve açık tekir (düz) bir dokuma kumaştır. İlk başta, kumaş her zaman düz değildi, ancak ipek ve altın ipliğin içine dokunmuş olabilir. Daha incelikteki ipliklerin eğirme kabiliyeti geliştiği için pamuk ipeğe göre daha kolay kullanıldı. Bu muslin’de motif, işlemeli gibi kumaşın içine ve dışına dokunur. Madras ağında motif ağırlıklı olarak yüzeyde dokunmuştur.

Poplin Kumaş

Poplin orta ağırlıkta, ince bir atkı kaburgasına sahip pamuklu kumaş. genellikle gömleklik, elbise ve döşemelerde kullanılır.

Kaplama Kumaş

Kaplama Kumaş Bunlar öncelikle yatak örtüleri için kullanılır. Düz veya ikiz örgüde dokunan orta ağırlıkta, yakın dokuma kumaşlardır. Kaplama kumaşlar farklı genişliklerde yapılır. Yüksek kaliteli pamuklu kaplamalar, 64 ″ x 58 ″ genişlikteki düz örgüde ve 60 ″ x72 ″ genişlikteki bir dimi örgüde yapılır.

Tafta Kumaş

Tafta, ince bir kaburgaya sahip pürüzsüz, berrak, şeffaf bir kumaştır. Başlangıçta ipek lifleri ile yapılır, ancak şimdi suni ipek de yapılır. Gevreklik sağlayan karakteristik bir yüzeye sahiptir. Kadın gece kıyafetleri olarak kullanılır.

Doku Kumaş

Doku Kumaş İpek veya suni elyaftan yapılmış ince bir kumaştır. Karakteristik olarak altın veya gümüş ipliklerle örülürler. Zengin renklerde üretilir ve kadın elbisesi malzemesi, sarees vb.

Kadife Kumaş

Giyimlik fitilli kadife kumaş,fitilli kadife kumaş özellikleri,döşemelik fitilli kadife kumaş,fitilli kadife kumaş metre fiyatı,pamuklu kadife kumaş,çizgili kadife kumaş,kadife kumaş toptan,ucuz kadife kumaş fiyatları,pamuklu kadife kumaş,parlak kadife kumaş,çizgili kadife kumaş,likralı ipek kadife kumaş,elbiselik desenli kadife kumaş,elbiselik desenli kadife kumaş fiyatları,simli kadife kumaş,fitilli kadife kumaş metre fiyatı,

Başlangıçta ipekten yapılmış bir çözgü kesim havlı kumaştır. Ayrıca Rayon’da da üretilmektedir. Yoğun kesim yığını onu çok yumuşak ve parlak yapar. Kadınlar ve çocuklar için elbise malzemesi olarak kullanılır. Ayrıca tek veya kat iplikler olan özel yüksek bükümlü iplikler ile üretilmektedir. Kullanılan iplikler ve verilen bükümlere dayanarak, yarı-viyol (tek iplik1x1) tam vual olarak adlandırılırlar. (kat iplikler 2 × 2) veya yarım vual (çözgüde çift ve atkıda 2 × 1 tek).

Organdie / Organze Kumaş

Dokuma kumaş satan yerler,dokuma kumaş nereden alabilirim,dokuma kumaş kim alır,dokuma kumaş satın alan,dokuma kumaş nereye satarım,dokuma kumaş kimler alır,dokuma kumaş kimler alıyor,dokuma kumaş nereye satarım,

Organdie-Organza Kumaş Başlangıçta sert bir yüzey verilen bir çim kumaştır. Asit, bu kaplama için kumaşı şeffaf ve sert hale getirmek için kullanılır. Genellikle kadın giyiminde kullanılır.

Organze ise çok sert bir cilaya sahip (düz) tekir örgüde ince hafif bir kumaş; ve organdie için, kaplama daha hafif veya kaplama yok ve bu nedenle kumaş daha esnek. Bezin yapısı her zaman inç başına atkıdan daha fazla çözgüye sahiptir ve atkı iplikleri çözgü ipliklerinden daha incedir. Resimli renkli organze kumaş grubudur.

Muslin File Kumaş

Kumaş net esas olarak perde gibi mobilyalar için kullanılır. Bez, bir motif üretmek için ekstra bir atkı takıldığı açık bir gazlı bezdir, bu daha sonra zemin bezine dokunur. Fazla yüzen bir atkı ipliği olduğunda, bu daha sonra motifi ortaya çıkaran dokumadan sonra kesilir, kesilmiş motifin kenarı bir atkı ipliğinin uçlarını gösterir.

Yorum Yap

  • error: Content is protected !!