Gabardin Kumaş

Gabardin Kumaş

Gabardin nedir?
Bu büyüleyici malzemeyle ilgili detaylara girmeden önce Gabardin’in bir yığın kumaşın standardını değil, özel bir örgüsünü tanımladığını belirtmek önemlidir;

Gabardin Kumaş

Gabardin Kumaş

Bir kamgarn kumaştır ve kumaşın sağ tarafında ince çapraz çizgiler olarak optik olarak görülebilen çok dik bir gövde derecesi ile karakterizedir. Gabardin üretiminde çoğu zaman parti kumaş saf yün, pamuk, sentetik elyaf veya kullanım için karışık yün vardır.
Gabardin’in özellikleri nedir?
Gabardinin özellikleri üretim materyaline bağlıdır (örneğin pamuk, karışık yün, vb.); Bununla birlikte, bu kumaşın karakteristik dimi dokuması sebebiyle çok dirayetli olduğu söylenebilir. Gabardinin çağdaş varyantları ek olarak, elastanın bir kısmını da içermekte ve bu da kullanım rahatlığını arttırmaktadır.
Gabardin’den ne dikersin?
Gabardin özellikle iş giysileri ve trençkot üretimi için popülerdir, ancak bunlarla sınırlı değildir; tam aksine! Bu kumaşla hayal gücü sınır tarifıyor, çünkü malzemenin doluluğu ve kalitesine bağlı olarak zarif ve sportif görünüşler için kullanılabilir. Burada parça gabardin alanlar birçok mükemmel renkte bir parça mal olarak görecek ve başınızın sinemasını yuvarlamak için birkaç klasik kullanım bulacaksınız:
Faydalı işlem ipuçları

Gabardin Kumaş

Gabardin Kumaş

Gabardin, yapıldığı elyaf kadar çok yönlü olduğundan, işlemlerin genelleştirilmesi zor olsa gerek; gene de, sizin için en önemli detayları burada özetledik:
Gabardin keserken aklınızda bulundurmak için nelere dikkat etmelisiniz?
Bu kumaşı iki kat yerine iki kat yerine kesmenizi tavsiye ederiz. Düzenleme cihazının seçimi size kalmış; Temel olarak, bir tek kumaşlarla kullanım için fakatçlanan keskin bir bıçak kullanmak önemlidir.
Gabardin’i nasıl muntazam hazırlarım?
Gabardin, tek bir tabakaya en iyi şekilde kesildiği için, kesilen parçaları yerleştirmeden önce malzemenizi tamamen yaymanız ve pürüzleri çıkarmaya ya da nazikçe yırtıp çıkarmaya çalışmanız gerekir. Bu şekilde, parti kumaş güzel düz bir halde uzanır ve kesimi kolaylaştırır; Buna ek olarak, kesme çizgisinin kesilip çekilmediğini belirleyebilir ve kesilmiş parçaları yerleştirirken bunu planlamaya dahil edebilir.
Köşegen yapısından dolayı, ışığa bağlı olarak renk değişebilir ucuz kumaş dolayısıyla deseninizin alt kenarları aynı yöne bakmalıdır.
Gabardin dikiş ne vakit bakmak için?
Ticari olarak temin edilebilen gabardin, 70 veya 80 evrensel iğneyle işlenebilir. Dikiş uzunluğu kumaşın kalitesine göre değişiklik gösterir; Daha ince kumaş, daha küçük dikiş uzunluğu olmalıdır. Polyester iplik özellikle çok uygundur.

Kumaş Alanlar.

Kumaş Alanlar.

Gabardine ile ilgilenirken nelere dikkat etmelisiniz?
Özellikle temizlerken, gabardin kumaş alan kumaşınızın hangi materyalden yapıldığına dikkat etmek önemlidir.
– Gabardin yıkama: Pamuk ve karışımlı kumaşlar normalde yumuşak döngüsünde 40 dereceye kadar tereddüt etmeden yıkanabilir, oysa daha şık kıyafetler giyilmesi gerektiği şeklinde giysiler giyilmelidir.
– Gabardin kurutma: Gabardin kumaş fiyatı kurutucuda olmamalıdır! Bitmiş giysilerinizin bir askıda kurumasına izin vermek en iyisidir.
– Gabardin ütüleme: Ütüleme sıcaklığı aynı zamanda gabardininizin lif tipine de bağlıdır, sadece genel anlamda ütüleme bezinin kullanılması gerekir, aksi halde ütüden gelen baskılar elbise üzerinde görünebilir yada malzemenin üzerinde simli bir parıltı oluşmaz.
Tavsiyemiz: kıyafetiniz buruşmuş ve temizlenmesini parça kumaş sağlayacak vakitınız yok mu? Onu duşta bir askıya asın ve suyu en yüksek sıcaklıkta açın; su buharının giysilerini toplamasına ve silmesine izin verin (elbet, takım elbise ıslatılmamalıdır). Nem ve sıcaklık, kırışıklıkların sihirle sanki yok olmasını sağlar.
Bir bakışta tüm bilgiler! Kumaşın sağ tarafında ince bir çapraz kabartma yapısı ile karakterize edilen bir dirayetli gövde dokusu, -Gabardine olduğu; çoğu zaman yün, pamuk, sentetik elyaf veya karışık yünden oluşur.
Takımlar, kostümler, trençkotlar, pantolonlar, etekler vb. Için uygundur.
– Kumaş alan yönünde tek kat halinde kesilmelidir; Gerekirse, işlenmeden önce sudan geçirin, örneğin pamuklu gabardin birikebilir dikiş için, 70 veya 80 kalınlıktaki evrensel iğneler ve polyester iplik kullanımı; dikiş uzunluğunu malzemeye göre ayarlayın (daha ince kumaş, daha ufak dikiş)
– Gabardinin bakım özellikleri, üretim malzemesine bağlıdır ve buna bakılırsa izlenmelidir.
Gabardin kumaş alanlar kurutucuda kurutulmamalı ve bir askı üzerine dökülmemelidir
– Ütü, her zaman kumaş üzerinde aslabir gümüşsi parlaklık oluşmayacak şekilde presleme bezi ile yapılmalıdır; düşük sıcaklık uygun.

Yorum Yap