Kumaş Alan

Dokuma kumaş çeşitleri

KUMAŞ ALAN FİRMALAR. Dokuma kumaş alanlar iki veya daha fazla ipliğin birlikte dokunmasıyla oluşturulan herhangi bir kumaştır. Tipik olarak bir tezgahta dokunurlar ve doğal veya sentetik olabilen liflerden yapılırlar. Giyim, döşeme, iş kıyafetleri, çadırlar, araba koltuğu kılıfları ve daha fazlası gibi çok çeşitli uygulamalar için kullanılan birçok dokuma kumaş türü vardır.

Dokuma kumaş, tüm kumaş türleri arasında en dayanıklı olanıdır ve farklı türler hakkında daha fazla bilgi edinmek için, günümüzde en yaygın olarak kullanılan dokuma kumaşların bir listesini burada bulabilirsiniz.

Kilo ile kumaş. Ama önce dokuma kumaşın ne olduğundan ve diğer kumaş türlerinden nasıl farklılaştığından bahsedelim.

Dokuma Kumaş Nedir?

Kiloyla Dokuma kumaş, 2 veya daha fazla iplik veya ipliğin birbiri üzerine dik açılarda geçmesiyle yapılan herhangi bir kumaştır. Örme kumaşla karşılaştırıldığında, dokuma kumaşlar enine ve boyuna göre çekildiğinde esneme göstermezken, örme kumaşta vardır. Bununla birlikte, dokuma kumaşın diyagonal veya eğim çizgisinde bir esneme vardır.

Kiloyla kadife,kiloluk şifon,kiloyla parça kumaş,kilo ile krep kumaş,kilo ile viskon,kilo ile polar,kiloluk parça kumaş satanlar,
Kiloyla kadife,kiloluk şifon,kiloyla parça kumaş,kilo ile krep kumaş,kilo ile viskon,kilo ile polar,kiloluk parça kumaş satanlar,

Örme kumaş ise, dokuma kumaşta birbirine geçen 2 veya daha fazla ipliğe kıyasla, yalnızca sürekli olarak ilmeklenen bir ipliğe sahiptir. Dokuma kumaşın eninde ve boyunda esneme olmadığı için örme kumaşa göre daha dayanıklı ve sağlam kabul edilir.

Dokuma kumaş daha çok yönlüdür, bu da onu en yaygın kullanılan kumaş haline getirir.

Farklı Dokuma Kumaş Çeşitleri

Tuval Kumaş

Kiloluk Kanvas, çakıllı bir yüzeye sahip ağır, düz dokuma bir kumaştır. Son derece güçlü ve dayanıklıdır ve çoğunlukla iş kıyafetleri, çadırlar, makine örtüleri ve daha fazlası gibi endüstriyel uygulamalarda kullanılır. Aynı zamanda mukavemeti ve kalınlığı nedeniyle popüler bir çanta kumaşıdır.

Tül Kumaş

Kilo ile Tülbent, açık örgülü popüler hafif bir kumaştır. Çok düşük bir iplik sayısına sahiptir, bu da sürekli aşınma ve yıpranmaya dayanacak kadar dayanıklı olmadığı anlamına gelir. Başlangıçta peynir ve eti sarmak için yaratılmıştır ve bu nedenle adı.

Şifon Kumaş

Şifon elbise modelleri,şifon etek modelleri,şifon elbise modelleri,şifon elbise modeli,mode şifon gömlek,moda şifon etek,moda yazlık şifonlar,şifon bluz modeli,şifon etek modaları,moda şifon yazlık elbiseler,uzun şifon elbise modası,kısa şifon elbise modası,gece şifon elbise modelleri,şifon kına elbiseleri,moda kına elbisesi,moda şifon kumaşlar,şifon elbiseler,kısa şifon etek modası,uzun şifon etek modası,
Şifon elbise modelleri,şifon etek modelleri,şifon elbise.

Kilo ile Şifon, çoğunlukla kadın gece giyiminde kullanılan hafif ve şeffaf bir kumaştır. Sert bükülmüş ipliklerden yapılır ve orijinal olarak ipek liflerinden yapılır, ancak bugün şifon çoğunlukla suni ipek veya polyester ipliklerden yapılır.

Kiloluk Şifon, özellikle biyeli kesimlerde güzel bir örtüye sahiptir. Nedime ve balo elbiseleri gibi birçok kadın abiye elbisesi için tercih edilen bir malzemedir. Ancak, kaygan ve hassas olduğu için çalışılması en kolay kumaş değildir..

Kadife Kumaş

Kilo ile Kadife ağır bir kumaştır ve kumaşın yüzeyindeki kaburgalarıyla bilinir. Daha çok pantolon, kot pantolon, gömlek ve ceketlerde kullanılan kesik havlı bir kumaştır. Ağır bir kumaş olduğu için, kullanıcıya sıcaklık sağladığı için soğuk iklimlerde en iyi şekilde giyilir.

Krep Kumaş

Spot Krep başlangıçta ipek liflerinden yapılmıştır, ancak bugün polyester veya suni ipek ile yapılabilir. Yüksek bükümlü ipliklerden oluşan buruşuk ve buruşuk bir yüzeye sahiptir.

Krep güzel bir örtüye sahiptir ve genellikle kadın giyiminde kullanılır. Ayrıca kırışıksız olması seyahat için idealdir. Krep elbiseler, şortlar, gömlekler ve hatta gece elbiseleri haline getirilebilir.

Denim Kumaş/ KİLO İLE KOT KUMAŞ

kot elbiseler,En şık kot elbiseler,Kot Elbise Online Satış,Dantelli Kot Elbise Modelleri,Kot Elbise Kombinleri,e-tesettür kot elbise,Kot Jile Elbise Etekli abiye takım tesettür,
kot elbiseler,En şık kot elbiseler,Kot Elbise Online Satış,Dantelli Kot Elbise Modelleri,Kot Elbise Kombinleri,e-tesettür kot elbise,Kot Jile Elbise Etekli abiye takım tesettür,

Ucuz Denim, kumaşın yüzeyinde çapraz çizgilerle karakterize edilen dimi dokuma ile yapılır. Geleneksel olarak boyanmış bir iplikle yapılır kilo ile kot kumaş ve çözgü genellikle atkı beyazken renklidir. Denim çeşitli renklerde bulunabilir, ancak en yaygın olanları mavi, bordo, kırmızı ve kahverengidir.

Denim ağır bir kumaştır ve kot pantolon dışında tulum, tulum, ceket ve çantalarda da kullanılabilir.

Flanel Kumaş

Flanel, yünlü bir yüzeye sahip ağır bir kumaştır. Düz veya dimi dokuma olarak yapılabildiği gibi, yumuşak ve emici özelliğinden dolayı gömlek ve ceketlerde ve hatta temizlik mendili olarak da yaygın olarak kullanılmaktadır. Flanel ayrıca bebek kıyafetleri ve battaniyeleri için popüler bir malzemedir.

Gabardin Kumaş

Kiloluk Gabardin, çözgü yüzlü dimi dokumaya sahip düz dokuma bir kumaştır. Yoğun dokunmuş bir kumaş olduğu için oldukça dayanıklıdır ve çok fazla aşınma ve yıpranmaya dayanabilir. Sağ tarafında yükseltilmiş çapraz dimi etkisi vardır ve büyük ölçüde yağmurluklar, spor giyim ve takım elbise için kullanılır.

Georgette Kumaş

Georgette, suni ipek veya polyesterden yapılmış şeffaf ve hafif bir kumaştır. Düz dokuma olarak dokunur ve sert bükümlü kat ipliklerden üretilen çakıllı bir dokuya sahiptir.

Kumaş alanlar. Daha çok bayan giyiminde kullanılır. Şifona benzer güzel bir dökümü var, ancak bu şifondan daha ağır bir kumaş olduğu için sadece gece veya resmi kıyafetler yerine günlük elbiseler ve üstler üzerinde kullanılabilir.

Müslin Kumaş

Müslin kumaş, hafif ve açık dalgalı düz dokuma bir kumaştır. Hafif ve hafif şeffaftır ve bir elbise veya etek üzerinde kullanılması için astar gerekir.

KİLO İLE PARÇA KUMAŞ.

Kiloyla parça kumaş,kiloluk kumaşlar,kilo ile kumaş satanlar,kilo ile kot kumaş,kilo ile nevresimlik kumaş,kiloluk şalvarlık kumaş,kilo ile kumaş satan yerler,kilo kumaş fiyatları,kilo ile kadife kumaş,kilo ile kumaş İstanbul,
Kiloyla parça kumaş,kiloluk kumaşlar,kilo ile kumaş satanlar.

İlk muslin bezi Musul’da yapıldığı için muslin adını almıştır. Tülbente biraz benzer ancak daha yoğun bir örgüye sahiptir. Hassas ve kırılgandır, kolayca yırtılır, ancak sıcak iklimlerde giymek için rahat bir kumaş haline getiren aşırı nefes alabilirliği nedeniyle yaz aylarında giymek için idealdir.

Organza/Organdi

Bunlar çoğunlukla resmi elbiselerde, hatta önlüklerde, çocuk kıyafetlerinde ve hediye paketlerinde kullanılan ince, hafif ve şeffaf kumaşlardır. Organze kumaşa sert ve şeffaf bir özellik kazandırmak için asit uygulanır. Sonuç, parlak, sert ve kontrolü zor bir kumaştır.

Tavsiye Yazı: Kaç Metre Kumaş Gider Hesaplama?

Tavsiye Yazı: Kanepeye İçin Kaç Metre Kumaş Alınır?

Tavsiye Yazı:  Ucuz Kumaş