Etek İçin Kumaş Nasıl Seçilir.

Etek Kumaşı Şifon etek kumaşı,keten etek kumaşı,viskon etek kumaşı,sandy etek kumaşı,kot etek kumaşı,etek kumaşı nasıl seçilir,interlok etek kumaşı,etek astarı,viskon etek kumaşı,etek nasıl kesilir,etek kaç metre kumaş gider,stok ip alan,ucuz etek kumaşı,polyester etek kumaşı,kadife etek kumaşı,dantel etek kumaşı,parti etek kumaşı,stok etek kumaşı,spot etek kumaşı,etek kumaşları,

Etek için kumaş nasıl seçilir.

Etek için bir dokuma kumaş kullanacağız ve jarse ya da örgü kumaş gibi gergin bir şey olmayacak. Eğer bir kumaşınız varsa, büyük olasılıkla zaten uygun olan bir şey varsa, o zaman yerel kumaş mağazanızı ziyaret etmeniz gerekecektir.

Kumaş Nasıl Seçilir – Dikmek Kolayca bir Dikiş Dizisi’nin parçası


Etek Kumaşı

Etek Modelleri

Kumaş mağazaları nasıl yerleştirildiklerine göre değişir, ancak temelde birbirleriyle benzer lifler ve özelliklere sahip kumaşlar bulacaksınız. Şüphe duyuyorsanız, asistanlardan birinden tavsiye isteyin – ne dikmeyi planladığınızı söyleyin, eteklerinizi ne zaman ve nerede giyeceğinizi planlayın ve size bazı önerilerde bulunabilirsiniz.

Bir kumaş bulduğunuzda baktığınız gibi:

Kumaş biraz gevşetin ve kumaşın nasıl asılı kaldığına bir göz atın (örtü denir). Bunun hissini beğendiniz mi? Yumuşak mı yoksa sert mi? Kumaş alanlar?

Birkaç ayak aç ve belinden çıkar. Bu kumaşın sizin için uygun gibi gözüküyor mu? Bu baskıyı etekle giyer misin? Üstünde takılacak bir şey var mı?

Fiber içeriğine ve bakım talimatlarına bakın. Kumaşın genişliğini kontrol edin. 44 inç gibi çok dar bir cıvata, 54 veya hatta 60 inç genişliğindeki bir kumaştan iki kat fazla kumaş almanızı gerektirebilir.

Eğer yeni başlayan biriyseniz:

Pamuklu – modaya uygun veya desenli bir baskıya sahipseniz, Pamuklu kumaş kullanabilirsiniz.

Vual kumaş alanlar

Poplin kumaş alan

Etek Kumaşı

Poli pamuk – pamuk ve polyester karışımı, kolay bakım

Streç pamuk – kumaşta birazcık verim var, ama ne kadar gergin diyebilirsin

Düz renkler veya küçük baskılar kullanın stok kumaş alan. Dikişe yeni başlıyorsanız şeritler ve büyük desenlerden kaçının – bunları iyi eşleştirmek çok zor olabilir.

Daha fazla deneyime sahipseniz, şunları da deneyebilirsiniz:

Saten Parçası Alanlar

Kadife Kumaş Alan

Fitilli kadife

Şifon veya dantel

Keten.

Parça kot

Diğer  Seçtiğiniz

Astar kumaş

Etek Astarı

Etek Astarı

Bu etek için tam bir astar yapıyoruz. Tabii ki tüm etekler astarlı değildir, ancak hoş bir asmayı sağlar, giymek için rahat ve pahalı hissettirir, iç kısımdaki dikişleri örter ve eteği daha uzun süre dayanabilir ve arkada esnemeyi engelleyebilir.

Bir etek dikmek için nasıl.  Etek dikme talimatlarını desen hazırlama, dart, fermuar, astar alanlar ve son işlemlere kadar doldurun.  O yüzden Kolayca Dikin.

Etekleri sıralamak için kullanabileceğiniz çeşitli kumaşlar vardır:

Düz hafif pamuklu veya pamuklu çuha.

İpek – yumuşak ve hafif

Daha fazla Astar seçenekleri

Şüpheniz varsa, mağaza asistanından tavsiye için bilgi alın. Astar kumaşınız normalde seçtiğiniz dış kumaştan daha hafif olacaktır.

Ne kadar kumaş satın alınır?

En geniş parçanızda bir kez daha etrafınızda dolaşmaya yetecek genişlikte bir kumaş parçası ve ayrıca 8 inç daha fazla satın almanız gerekecektir. Belden, etek uzunluğuna ve 6 inç uzunluğuna kadar gitmesi için yeterince uzun olmalıdır.

Genel olarak, 54-60 inç genişliğinde bir kumaş varsayarak, bir avlu ideal olacaktır. Astarınız için de aynı şeyi satın alın.

Bununla birlikte, büyük bir desen tekrarı varsa ve deseni merkez dikişle eşleştirmek istiyorsanız, bunu yapmak için ek parça kumaş satın almanız gerekir. Etek uzunluğuna ve desen büyüklüğüne bağlı olarak belki iki metre. Gelecek bir bölüm, desen eşleştirmesiyle ilgilenecek.

Kumaşın hazırlanması

Kumaş alan kesmeden önce çok önemli bir adım hazırlamaktır. Dikişten önce daima kumaşınızı yıkayın.

 Kumaş alanlar nasıl seçilir.

Saten Etek Kumaşı

Saten Etek Kumaşı

Yeni kumaşlar genellikle ilk kez veya ilk birkaç kez yıkanırken bazen / bazen küçülür. Bu nedenle, kumaşınızı yıkadığınız, kurutacağınız ve bitmiş eteğinizi ütüleyeceğiniz şekilde yıkamalı, kurulamalı ve ütülemelisiniz. Bunu en az bir kez yapın, emin olmak için iki kere daha iyi. Makineyi çok fazla sarmak ve herhangi bir yıpranmayı azaltmak için kumaşı yastık kılıfı içine sabitleyebilirsiniz.

Kumaş Parçası Alan.

Kumaşı aldığınızda ve mağazadan emin değilseniz, herhangi bir bakım talimatına dikkat edin. Her zaman giymeyi düşündüğünüz bir etek için sadece kuru temiz bir kumaşla bitmeyin ya da kısa sürede itirazını kaybedersiniz.

Kumaş hakkında daha çok şey öğrenmek

Kumaş hakkında daha fazla bilgi edinmek ve hangi kumaşların hangi giysi projelerine uygun olduğunu öğrenmek için konuyla ilgili birkaç iyi kitap önerebilirim.

Yorum Yap

  • error: Content is protected !!