Gömlek Kumaşlarına Genel Bakış

Kot Gömlek Kumaşı Flanel Kumaş

Elbise Gömlek Kumaşlarına Genel Bakış

Burada elbise gömleklerinde yaygın olarak kullanılan farklı tipte kumaşların kesin bir görünümünü sunuyoruz. Bir kumaş için farklı dokumaların ne anlama geldiğini anlayarak, ihtiyaçlarınız için ideal elbise gömlek kumaşını bulacağınızdan emin olabilirsiniz.

Çuha

Çuha Gömlek Kumaş

Çuha Gömlek Kumaş

Çuha—yeni poplin olarak adlandırılan – çok basit bir alttan dokumaya ve çok az parlaklığa sahip, sıkı ve dokuma bir kumaştır, bu da onu güzel ve profesyonel kılar polyester kumaş alan. Çuhalar kumaşlarında mümkün olduğunca az doku arayanlar için harikadır. Bunlar genellikle daha ince, daha hafif bir kumaştır. Özellikle  beyaz bez kumaşlar  biraz saydam olabilir. Çuhalar genellikle, doku yokluğu sayesinde tüm dokulardan en pürüzsüz bir şekilde yıpranırlar, fakat aynı zamanda kırışmaya en yatkın olabilirler.

Bez kumaşlar hakkında daha fazla bilgiyi buradan edinebilir veya kumaş parçası alan seçimlerimize buradan göz atabilirsiniz.

Dimi

Dimi kumaşlar kolayca tanınabilir, çünkü bunlar diyagonal örgü veya doku gösterirler. Köşegen etki çok ince, ince dümenlerden çok daha büyük imparatorluk ya da süvari dimi arasında değişebilir. Dereceler neredeyse her zaman parıltıyacaktır stok kumaş alanlar ancak dereceler kullanılan örgü, renk ve pamuğa bağlı olabilir. Dimi, son derece yüksek iplik numaralarına sahip parti kumaş alan bazıları ipek ile karıştırılmış olabilecek son derece sıkı bir örgüdür. Köşegen dokusundan dolayı, dimi kabuğa göre biraz daha yumuşaktır ve daha kolay bir şekilde örülür. Twill size taze bastıran bezin aynı “gevrek” görünümünü vermeyecek, ancak kırışıklıklara karşı demir ve dirençli olması nispeten kolaydır.

Oxford kumaş

Oxford Gömlek Kumaş

Oxford Gömlek Kumaşı

Oxford Cloth , biraz daha ağır bir iplik ve daha gevşek bir örgü kullanması haricinde, pinpoint oxford’a çok benzer. Hafif pürüzlü bir dokuya sahiptir ancak çoğu kumaştan daha dayanıklıdır. Bir ipliğin iki ipi geçebileceği simetrik bir sepetinden oluşur.


Parti kumaş alanlar. Başlangıçta spor giyim için geliştirilmiş, bu yüzden en az şık ve (bazı çevrelerde) ofis veya resmi kıyafetler için uygun görülmemektedir. Oxford kumaş geleneksel Amerikan düğmeli polo gömlekleri her zaman bir elyaftı. Kurutucusundan hafifçe kırışmış ve hala harika görünebilir.

Kot


Kot Gömlek Kumaşı

Kot Gömlek Kumaşı

Kotu kotlarımızın kumaşı olarak biliyoruz. Ama inşaat bilge, denim bir dimi kumaştır. Çoğunlukla indigo kumaş alanlar ile boyanmış, sağlam, muhtemelen daha kalın bir dimi kot parçası alan. Çoğunlukla, denim büzülme söz konusu olduğunda, daha çok, kumaşınızın yaptıklarından kumaşın daha yumuşak, daha hafif sürümlerini bulacaksınız. Denim büzgü birçok şekilde olabilir, ancak genellikle iç kısımda dışarıdan farklı bir renk vardır parça kot alanlar.

Dobby

Dobby (teknik olarak farklı olsa da, Jacquard’a çok benzer) geniş ölçüde değişebilir. Bazı versiyonlar kalınlık ve ağırlık bakımından çepere oldukça benzer, diğerleri ise neredeyse dimi gibi görünecek kadar kalın veya dokunmuş olabilir. Bazı armürlü kumaşlar, bazılarında katı renkler olmasına rağmen, onlara dokunmuş çizgiler var. Katı renkler, temel bezle aynı renkte dokunmuş hafif bir şerit veya noktalı desenlere sahip olma eğilimindedir.

Flanel Kumaş Alan.

Flanel Kumaş

Flanel Kumaş

Bir sonbahar / kış favori. Flaneller, en çok fırçalanmış dimi veya fırçalanmış poplin kumaş alan olan sıcak, bulanık kumaşlardır. En düzenli% 100 pamuk olsa da, bazen pamuk / yün ve hatta eklenmiş sıcaklık için pamuk / kaşmir karışımları bile gelebilir. Genellikle kalın dokularda yapılır, bunlar kesinlikle soğuk havalarda harika olan sıradan kumaşlardır.

Melanj kumaş alanlar her çeşit örgü-poplin, dimi, kraliyet oxford, vb. Olabilir ve çok renkli iplikler kullanılarak dokunur. Her iplik, bu şekilde, çoğunlukla 2-3 incelikte farklı renk tonları ile boyanacaktır. Bu eşsiz iplikler, tüylü, kasıtlı olarak tutarsız, biraz organik bir görünüme ulaşmaya yardımcı olabilir. Melanin kumaşlar Mouline kumaşlardan farklıdır, çünkü Mouline kumaşlar, çok renkli bir görünüm elde etmek için birbirine bükülmüş, tek renkli ipliklerden yapılır.

Yorum Yap

  • error: Content is protected !!