Kumaş İplik Çeşitleri Nedir? Parti Kumaş Nedir Nerede Satılır?

Stok ip,spot ip,parti ip,parti iplik,stok iplik,spot iplik,stok ip alan,spot ip alan,parti ip alan,stok viskon,stok keten,spot şifon,parti keten,parti kot,parti denim,parti süprem,stok süprem,stok ribana,stok interlok,parti interlok,parti jarse,stok kumaş,spot kumaş,parti kumaş

Kumaş İplik Çeşitleri Nedir? Parti Kumaş Nedir Nerede Satılır?

İpin kalitesi ne kadar yüksekse, daha az özel kullanım gerekli olacaktır. Düşük kaliteli iplik çok tüylüyor ve kolayca kırılıyor ve herhangi bir dikiş projesinin keyfine varabilir. Her iplik çeşidi belirli özelliklere sahiptir ve dikiş makinelerinde farklı davranacaktır.

301 pamuk iplik fiyatları,Dikiş iplik Fiyatları,Dokuma İplik fiyatları,En ucuz ip,Pamuk iplik fiyatları,Saf ipek iplik fiyatları,Rejenere iplik Fiyatları,Ham iplik fiyatları,

İplikler ya doğal bir elyaftan (pamuk, yün, ipek, keten) veya sentetik elyaftan (suni ipek, polyester, naylon) yapılır. Bükülmüş ve iplik haline getirilebilecek düzinelerce lif türü olsa da, dikiş, kapitone, astar ve nakış işlemlerinde kullanılan bir avuç yaygın lif vardır.

Parti Kumaş Alanlar eğrilmiş iplik – Pamuk veya polyester kesikli elyaflar tek iplik haline getirilir ve daha sonra birlikte bükülür.  Bükülmüş pamuk veya polyester elyaflar, filament polyester elyafların etrafına sarılır.

Dokulu iplik – İplik bulanık ve sıkı ve yünlü gibi yapmak için mekanik olarak dokulu olan polyester veya naylon. Tekstüre bir filament ipliğin hacmini ve elastikiyetini arttırmak için kullanılan bir prosedürdür. Tekstüre ipliklerin temel özellikleri ve bunlardan üretilen ürünler yumuşaklık, dolgunluk, yüksek elastikiyet, ısı yalıtımı ve nem taşıma özellikleridir.

Parti Kumaş Çeşitleri Parti Kumaş Nedir?

İplik dışında bir mukavemet artırıcı reçine kaplanır. Bu, çekme mukavemetini arttırır ve sürtünmeyi azaltmaya yardımcı olur. Gümrüklü iplikler genellikle döşeme ve ağır dikiş uygulamaları için kullanılır.

Pamuk

Pamuk iplikleri, bir iplik alan oluşturmak için ince zımba tellerini (elyaf) bir pamuk kasesinden bükmekten yapılır. Birçok pamuk tarafından üretilen ekstra uzun elyaf pamuk liflerinden yapılmıştır. Pamuk ipliklerinin avantajları şunlardır: sağlamlığı, orta parlaklığı ve doğal elyafları sıkı bir dikiş oluşturmak için parti kumaş alan tutmaya yardımcı olur. Pamuk ipliklerinin dezavantajları şunlardır: düşük kaliteyi yüksek kaliteden (saygın bir şirketten satın alma ipliği bu riski hafifletmeye yardımcı olur), zımba uzunluğuna ve işlenmesine bağlı olarak düşük-yüksek tüysüz kumaşlar vermek zor ve kaliteli pamuk iplikleri daha pahalı.

Filament Polyester

Filament polyester iplikler, birlikte bükülmüş uzun, ince polyester lif ipliklerinden yapılır. Filament polyester ipliklerin avantajları şunlardır: mükemmel uzama (lifler uzayabilir ve geri kazanılabilir), tiftiksiz düzgün mevcudiyet ve kalın veya ince bir iplik olarak bitebilir stok kumaş. Filament polyester ipliklerin dezavantajları: (aynı ipliğin aynı büyüklükte ile karşılaştırılması) ve daha ince filament ipliklerinin gerginlik ayarlaması gerektirebileceğinden güçlü değildir.

Telef ip alanlar parti ip satın alan toplu ip alanlar toptan iplik alanlar toptan iplik satın alanlar telef iplik satın alan iplik alan yerler iplik nereye satılır iplik kimler alır

Polyester iplikler, oltaya benzer, tek lifli polyester elyaftır. Filament polyester ipliklerin avantajları: genellikle çok iyi karışan ve orta ısıda ütülenebilen çok ince polyester ipliklerin dezavantajları şunlardır: genellikle kapitone yaparken gerilim ayarlamaları gereklidir.

Polyester

Parti İplik Alanlar polyester iplikler, uzun bir iplik (pamuk iplikleri pamuk ipliğinden nasıl oluşturulduğuna çok benzer) oluşturmak için küçük polyester lifli elyafların bükülmesinden yapılır. Bükülmüş polyester ipliklerin avantajları şunlardır: bükülmüş polyester ipliklerin üretimi daha ucuzdur ve genellikle herhangi bir diğer spot kumaş alan polyester iplikten daha düşüktür. Eğrilmiş polyester ipliklerin dezavantajları şunlardır: dikiş sırasında orta ve yüksek seviyelerde tiftik ve filament veya elyaf polyester iplikleri kadar güçlü değildir.

Rayon

Rayon, küçük deliklerden selüloz asetat (genellikle odun hamurundan yapılmış) basılarak ve filamentler şeklinde katılaşarak (ses gibi eğlenceli hale getirilir) oluşturulur. Suni ipliklerin avantajları: yüksek parlaklık renkleri, yumuşak dokunuşu ve ucuz bir iplik. Suni ipek ipliklerin dezavantajları şunlardır: çoğu zaman renksiz değildir kumaş parçası alan (boya, güçlü bir deterjan,  ışığı veya ağartıcıya maruz kaldığında kumaş alan taşabilir), trilobal polyester kadar güçlü değildir ve lifin kendisi de polyester kadar dayanıklı değildir.

Naylon

Naylon iplikler genellikle tek iplikli açık bir iplik veya dokulu, tüylü (yünlü gibi) bir iplik şeklinde kullanılan sentetik ipliklerdir (polyester iplikler sentetiktir). Negatifler naylonun pozitiflerinden çok daha ağır basıyor. Polyester iplik alanlar aynı uygulama için daha iyi versiyonlar olduğu için, naylon ipliklerle dikiş veya kapitone alan yapmayı önermiyoruz. Kullandığımız ve tavsiye ettiğimiz tek Naylon iplik türü, döşemelik ve ağır dikiş için Gümrüklü Naylon. Gümrüklü Naylon naylon dikiş ipliğinden farklı bir malzemeden yapılır. Kapitone veya nakış için naylon kullanmıyoruz.

Spot ip alan,parti ip alan,stok ip alan,dikiş ip alan yerler,dikiş ipliği alan yerler,overlok ipi alanlar,overlok ipliği alan yerler,muz ipi alanlar,muz ipliği alanlar,pamuk iplik alanlar,polyester ip satın alan kişiler,

Metalik

Metalik dişler, sarılmış ve birlikte bükülmüş malzemelerin çoklu tabakalarından oluşturulur. Metalik ipliklerin kalitesi çok yüksek ila çok düşük arasında değişir. İyi bir metalik ipliklerinin güçlü bir naylon çekirdeği, ince bir pirinç kağıdı tabakası ve gümüş folyonun iğneye sürtünmesini engelleyen özel bir dış kaplama vardır. Üstün’ün metalik ipliğinin avantajları: işlemeli, kapitone veya dikilirken güzel parlaklık ve mükemmel dikiş kalitesi. Metalik ipliklerin dezavantajları: Gerilim ayarlamaları gereklidir ve dikiş hızının azaltılması gerekebilir.

Merserize İplik Alan.

Merserize, pamuk liflerinin liflerin şişmesine neden olan kostik bir solüsyona batırılması işlemidir. Bu, boyanın liflere daha iyi nüfuz etmesine ve ipliğin parlaklığını arttırmasına izin verir. Merserize ayrıca pamuk ipliğinin gücünü arttırır. Etiket devletler olsun, tüm merserize dikiş için yapılmış Neredeyse tüm pamuk iplikleri Merserize ya da değil.

Yorum Yap

  • error: Content is protected !!