Kot Kumaş Metre Fiyatı Nedir? Denim Metre Fiyatı Nedir?

denim kumaş metre fiyatı nedir,kot metre fiyatı nedir,denim kumaş fiyatı,denim fiyatı,kot fiyatı,denim kumaş metre fiyatı,kot yıkama,denim yıkama,kot taşlama,denim taşlama,metraj kot alan,metraj kumaş alan,metre üstü kumaş alan

Denim Kumaşlar – özellikleri ve türleri

Denim inşaat ve yıkama tipi

Denim, indigo ve beyaz iplikler ile bir dimi örgü içinde inşa edilmiş güçlü, dayanıklı bir kumaştır. Mavi / indigo iplikler uzunlamasına veya “çözgü” ipliklerdir (kenarlara paralel). Beyaz iplikler, kumaş genişliğinde (atkı iplikleri) geçmektedir. Denim geleneksel olarak% 100 pamuk iplikle dokunmuştur; Ancak bugün, polyester ile harmanlanmış, büzülme ve kırışıklıkların kontrolü için, ve streç eklemek için Lycra ile karıştırılmıştır.

Denim Kumaş Yapımı

Parça denim,denim parçası,ucuz denim,ucuz kot,ucuz kot kumaş,parti kot kumaş,parti denim kumaş,spot kot kumaş,spot denim kumaş,stok denim,stok kot,parça kot alanlar,denim parçası alanlar,parça denim alanlar
Parça denim,denim parçası,ucuz denim,ucuz kot,ucuz kot kumaş,parti kot kumaş,parti denim kumaş,spot kot kumaş,spot denim kumaş,stok denim,stok kot,parça kot alanlar,denim parçası alanlar,parça denim alanlar

Denim, atkının iki veya daha fazla çözgü ipinin altından geçtiği, sağlam, sıkıca dokunmuş dimi yapılmıştır. Uzunlukta, indigo veya mavi boya ile boyanır; parça kot alan. Yatay iplikler beyaz kalır. İplikler, daha dayanıklı hale getirmek için çok güçlü bir büküme sahiptir, ancak bu aynı zamanda denim rengini de etkiler.

İplikler o kadar sıkı bir şekilde bükülür ki, bu indigo boyası genellikle sadece yüzeyi renklendirir ve iplikler beyaza dönüşür. Mavi iplikler, kotunun dış kısmında gösterilen iplikler haline gelir ve beyazın, beyazınızın iç kısmını beyaz yapanlardır. Bu, kumaşın tersinde tanımlanabilen tanıdık diyagonal yivler üretir. Aşınma yoluyla, çivit ipliği yüzeyi, denim altının solmasına neden olan beyaz ipliği ortaya çıkarır. Kot pantolon, temel 5 cep pantolonu veya kottan yapılmış pantolonlardır.

Kot kesimler ve yıkama:

Düşük katlı, ultra düşük Taş yıkanmış, Koyu, sıkıntılı kot pantolon.

Vücut tiplerine göre kot pantolonlar:

İnce vücut, düzgün vücutlu vücut, Atletik vücut, Tam figürlü vücut tipleri.

Denim Türü Siyah-siyah kot

Çözgü ipliğinin mavi yerine siyah olduğu ve dokumadan sonra da siyah boyalı olan denim. Bu, kotları griden ziyade gerçekten siyah yapar.

Baskılı Denim

Baskılı Denim, batik, şerit veya çiçek gibi bir modelle basılmış kumaşlardır, örneğin, çoğu kez karşıt renklerde ve çok genç bir pazara yöneliktir.

Ham Denim Stok Denim

denim kumaş metre fiyatı nedir,kot metre fiyatı nedir,denim kumaş fiyatı,denim fiyatı,kot fiyatı,denim kumaş metre fiyatı,kot yıkama,denim yıkama,kot taşlama,denim taşlama,metraj kot alan,metraj kumaş alan,metre üstü kumaş alanHam denim, ön yıkama işleminden geçmeyen kumaşlardır, bu nedenle ilk kullanımda oldukça serttirler. Denim bezi kırmak ve gevşetmek için birkaç hafta düzenli kullanım gerekir.

Denim Yıkama

Kot pantolon pazarının gelişimi, denim giysilerin işlenmesi için bazı benzersiz ve yaratıcı yöntemlerin geliştirilmesine yol açmıştır. Başlangıçta, kot, dayanıklılık ve pratiklik üzerinde birincil vurgu ile iş giysisi olarak pazarlandı ve satıldı.

Fakat kot pantolonlar tüketiciler tarafından genel gündelik giyim olarak keşfedilip takdir edildiğinde modaya dönüştü ve denim parçası alan kıyafetleri geliştirmek ve daha eşsiz hale getirmek için yeni teknikler geliştirildi. Bu teknikler arasında çamaşır yıkama, taş yıkama, klorla taş yıkama, buzla yıkama ve selülaz enzim yıkama yer alır. Temel olarak, bu tekniklerin tümü, döner tamburlu makinelerde giysilerin işlenmesini içerir.

İlk kumaşlar, denim kumaş alan için kullanılan sonlandırma teknikleri nedeniyle ilk satın alındığında sert ve rahatsız edici idi. Normalde dokumadan sonra, grej denim kumaş fiyatı ve yağlayıcı ile tamamlanır ve daha sonra mekanik olarak küçülür. Bu mekanik daralma, eli biraz “kırdı”, ancak yumuşak bir sap sağlamak için başka hiçbir işlem tekniği kullanılmadı.

Genellikle, tüketiciler yeni satın alınmış bir çift kot pantolonunu eve götürür ve ilk kullanımdan önce bir veya birkaç kez yıkayarak yumuşatırlar. Denim kumaş, aynı temel sonlandırma sistemi kullanılarak işlenmeye devam etmektedir, ancak kesildikten ve dikilmesinden sonra, denim giysiler ek işlemlere tabi tutulabilir.

Parti Denim Parti Kot Kumaş

Kot pantolon pazarındaki ikinci nesil, üretici tarafından önceden yıkanmış kot pantolon üretti. Bu kotlar, hafifçe soluk bir görünüme ve birkaç kez yıkanmış gibi, rahat hissettikleri yumuşak bir ele sahipti. Bu trend de moda oldu ve tüketiciler bu ek işlemede yer alan ekstra maliyeti ödemeye istekliydi. Tüketiciler, artık, kot pantolonun zaten küçülme veya küçülme olmaksızın zaten küçültüldükleri yararı ile kotlarını kendileri “kırmaya” zorlanmıyorlardı.

kot parçası parça kot

Yıkanmış kotların piyasaya sürülmesinden uzun bir süre sonra, yaşlanma sürecini hızlandırmak için aşındırıcı taşların kullanılması fikri geliştirildi ve “taş yıkama” kot parçası alanlar doğdu, daha da “kırılmış” bir görünüm kazandı. Daha sonra, bu yıkama tekniklerine klor ağartıcı dahil edildi ve tamamen yeni bir mavi kot pantolon ailesi evrimleşti. Daha sonra, gözenekli taşların bir ağartıcı maddeye batırıldığı ve daha sonra kuru veya hafif nemli giysiler ile yuvarlandığı buz yıkama geliştirildi. Bu sürece asit yıkama, kar yıkama, badana, buzlu vb. Pek çok isim verilmişti. Aslına bakılırsa, asit yıkama terimi aslında tek başına asitler asla kullanılmamalıdır.

En son olarak, selülaz enzimlerinin renk ve lif giderimini hızlandırmak için kullanıldığı bir selülaz yıkama prosedürü geliştirilmiştir. Arzu edilen yıkanmış bir görünüm yaratmak için azaltılmış bir miktar taş kullanılabilir. Bu süreç daha verimli olabilir; daha az taşla, daha büyük yük boyutları işlenebilir ve döner tamburun iç tarafında daha az aşındırıcı etki vardır.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın