Dantel Kumaş Nedir? Dantel Kumaş Çeşitleri. Kumaş Alan

Likralı dantel,dantel kumaş alan,hayel tül,gelinlik dantel,tığ işi dantel,parti dantel kumaş,stok dantel kumaş,spot dantel kumaş,dantel parçası alan,tül parçası alan,abiyelin dantel,gömleklik dantel,dantel alanlar,dantel kumaş alanlar
Likralı dantel,dantel kumaş alan,hayel tül,gelinlik dantel,tığ işi dantel,parti dantel kumaş,stok dantel kumaş,spot dantel kumaş,dantel parçası alan,tül parçası alan,abiyelin dantel,gömleklik dantel,dantel alanlar,dantel kumaş alanlar

Beyaz dantel kumaş gelinlik çok pahalı bir sebep yoktur. Dantelle çalışmak, beceri ve özveri gerektiren zaman alıcı bir süreçtir. İnşaata uygulanan dikiş teknikleri ile çok emek yoğun. Ama sonuçların hepsi buna değer.

Beyaz dantel kumaş nedir?

Dantel kumaş ile çalışmak, yüzyıllar boyunca süren bir endüstridir. En belirgin formunda, kumaş dantel güzel ve hassas bir tekstildir. İplik veya iplikten yapılmış, ağ benzeri açık bir yapıya sahiptir. Beyaz dantel kumaşta kullanılan en yaygın iplik alan pamuk, ipek ve ketendir. İplikler, benzersiz özelliklerini vermek için ilmekli, örgülü ve bükülmüşlerdir.

Modern dantel üretimi ile sentetik iplikler de yaygın olarak kullanılmaktadır. En yaygın kullanımlarda, iplikler beyaza boyanır, bu da kumaşa saflık ve masumiyet hissi verir.

Beyaz dantel kumaş kullanımı

Beyaz dantel kumaş, belki de en çok bilinen ve yaygın olarak kullanılan dantel. Geleneksel değerlerle modern yorumları birleştirerek, gelinlikler, zarafet ve incelik ekleyerek, çok sevilen bir kumaş seçimdir. Beyaz dantel, diğer kumaşlarla birleştirilerek giydiricilere çok yönlü ve çekici hale getirilebilir.

Beyaz dantel kumaş alan genellikle moda ve iç mekanlar için diğer renklere boyanır. Siyah dantel kumaş, gri dantel kumaş olduğu gibi moda endüstrisinde popüler bir seçenektir. Onların tonları nedeniyle, bu dantel rengi seçenekleri hassas kumaşa kenar ve tutum ekleyebilir, ilgi çekici bir yan yana koyma yaratır. Bir çiçek yapı ile kaynaşmış siyah dantel stok kumaş, sonbahar ve kış mevsimlerinde popüler olan Gotik moda trendine başını sallar.

Dantel çeşitleri ve kökenleri

Birkaç çeşit dantel vardır. Dantelle yapıldıkları yere göre (beyaz ve siyah dantel kumaştan ve gri dantel kumaştan görüldüğü gibi) ve yapımda renk olarak değişirler. Dantel stilleri nasıl yapıldığına göre sınıflandırılır. Bunlar şunları içerir:

Örme dantel – o kadar ince yapılmış bir dantel bir alyans kadar küçük bir öğe ile çekilebilir (dolayısıyla “alyans şal”)

Teyp dantel – bantı işlendiği gibi dantel haline getirir; Makine veya el ile yapılabilir. Bu sonra birleştirilir ve iğne veya bobin dantel ile süslenir

Bobin dantel – bobin ve yastık ile yapılmış bir dantel.  Dantel bobin dantel bir şeklidir

İğne dantel – bir iğne ve iplik kullanılarak yapılan dantel. Dantel yapımının en yüksek biçimi olarak görülüyor

Tığ işi dantel

Düğümlü dantel

Kalan dişler nakışla doldurulur. İşlemeli dantel kumaş, iç mekanlar ve moda için sürekli popüler bir seçimdir. NB işlemeli dantel kumaş nakıştan farklıdır.

Dantel tarihi ve kökeni genellikle uzmanlar tarafından tartışılmaktadır. 1493’te dantel icatının İtalyan iddialarına işaret eden kanıtlar var. Ancak, 1485’ten kalma bir Flaman iddiası da var parti kumaş ve sadece tek bir yerden kaynaklandığını söylemek imkansız.

Dantel yapımında ve geç 16 talep hem hızla gelişti inci yüzyılda. Bu noktada en popüler dantel tipleri iğne ve bobin danteldi. Moda ve iç mekanlar dantelle süslendi. Yaka ve manşet gibi giyim detayları kumaşla zenginleştirildi ve zenginlik ve stilin simgesi olarak görüldü.

Dantel ile çalışmak

Dantelin örgü benzeri görünümü, kumaşa hassas ve kadınsı bir estetik kazandırır. Onunla çalışırken dantelle nasıl başa çıkılacağını bilmek önemlidir.

Hiç şüphe yok ki dantel görünüyor ve muhteşem görünüyor. Ancak, nihai sonuca varmak çok fazla iş gerektiriyor ve çoğu terzi bunu kumaşların dikmek için en çok zaman parça kumaş alan ve zahmetli buluyor. Sabır ve plana ihtiyacın var. Dantelleri sıfırdan yapmak ve dantelle çalışmak arasında büyük bir fark var. Dantelle dikiş yaparken, işe başlamadan önce elinize geçecek doğru araçlara sahip olmanız önemlidir.

İhtiyacın olacak:

Güzel dikiş pimleri

Likralı dantel,dantel kumaş alan,hayel tül,gelinlik dantel,tığ işi dantel,parti dantel kumaş,stok dantel kumaş,spot dantel kumaş,dantel parçası alan,tül parçası alan,abiyelin dantel,gömleklik dantel,dantel alanlar,dantel kumaş alanlarDoğru iğneler. Süper keskin olmaları gerekiyor ve eğer gergin dantel kumaşlarla çalışıyorsanız, gergin iğnelere de ihtiyacınız olacak.

Doğru ayarlara sahip bir dikiş makinesi. Dantel dikmek için, dikiş dikmek için bir zikzak ya da bir erteleme makinesinde dikecek bir dikiş makinesine ihtiyacınız olacak.

Tam bir desen parçası – kesintisiz bir kumaş parçası alanlar görünüm elde etmek için, kullandığınız her desen parçasının tam bir desen parçası olması gerekir. Tek bir dantel katmanında kesilmesi gerekiyor. Bu çok önemlidir, çünkü dantellerinizi kesmeyi planlarken motifleri eşleştirebilirsiniz

Dantelden ön yıkamanın, fabrikadan geriye kalan herhangi bir maddeden kurtulmak için her zaman tavsiye edilir. Aynı zamanda düz bir yüzeye koymalısınız, böylece gerilebilir ve nefes alabilir. Gece veya birkaç saat boyunca bırakmayı deneyin, böylece herhangi bir kırışıklık rahatlayabilir ve düşebilir.

Danteliniz işlenmeye hazır olduğunda, sahip olduğunuz dantel kumaşın türünü belirlemeniz gerekir. Hangi dantel ile çalıştığınıza bağlı olarak, dikiş için doğru tekniği benimsemelisiniz.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın