Spot Kumaş. Stok Kumaş. Parti Kumaş Alanlar.

stok kumaş parti kumaş spot kumaş

Yün tüm kumaşların en emici liflerine sahiptir. Yünlü kumaşlar ağır veya nemli hissetmeden ağırlıklarının% 30’una kadar emebilir. Pamuklu kumaşlar, ağırlıklarının% 15’inin ıslanmasından sonra nemli hissetmeye başlar. Emici lifler, nemi vücuttan emerek ve havaya bırakarak “nefes alır”. Bu kalite, yünlü kumaşların sıcak ve soğuk havalarda rahat bir şekilde giyilmesini sağlar.

Yünün doğal yalıtım kalitesi ve suyun dökülme kabiliyeti stok kumaş alan vücudu yağmurda bile ılık tutan bir kumaşla sonuçlanır.

Yün kumaş,yünlü kumaş,parti yünlü kumaş,stok yünlü kumaş,yün kumaş alan,yün kumaş alanlar,yünlü parça kumaş,yünlü parça kumaş alanlar,yün kumaş alan,yün kumaş alanlar,parça yünlü kumaş alanlar,yünlü kumaş parçasıYün kumaşlar kolayca temizlenir, çünkü kir lifin yüzeyine oturur. Yün lifinin dış yüzeyi, bir kuş üzerindeki tüylere benzer bir dizi örtüşen teraziden oluşur, bu da fırçalanmayı kolaylaştırır ve lekeleri çıkarır.

Yünlü kumaş, emici fiberlerinden dolayı çok statik değildir. Statik tiftiği, kiri ve tozu çeker.

Yünlü kumaşlar kırışıklıklara direnç gösterir. Yün parti kumaş alan onu en esnek lif haline getiren doğal bir kıvrıma sahiptir. Şeklini korumak için yüne güvenebilirsiniz.

Yünlü kumaşlar dayanıklıdır. Düzgün bakımda, çok uzun bir süre sürecek, yünlü kumaşlar iyi bir yatırım yapıyor. Yünlü kumaşlar yırtılmaya karşı dirençlidir ve kırılmadan 20.000 kez kendi kendine bükülebilir. 3.200 virajdan sonra pamuk kırıkları, 1,800 virajdan sonra ipek ve 75’ten sonra ipek!

Yün kumaşlar boyandığında, boya lifin çekirdeğine ulaşır ve kalıcı olarak bağlanır. Hemen hemen her renk ve boya kullanılabilir.

Bilim denedi, ancak şimdiye kadar, doğal yün lifinin tüm özelliklerine sahip bir lif üretmeyi başaramadı.

Kumaş Parçası.

stok kumaş parti kumaş spot kumaş

stok kumaş parti kumaş spot kumaş

Yünlü kumaşlar doğal olarak alev geciktiricidir. Alev söndüğünde, ateşe verilen yün lifi sönecektir. Bu yüzden güvenlik kuralları, daha küçük bir yangından kaçarken küçük bir yangının yün battaniyesiyle veya yün bir battaniyeyle korunmasını tavsiye etmektedir.

Yünlü kumaşların dikmesi kolaydır. Yün Kumaşların Sınırlamaları

Güveler yünlü kumaşları son derece lezzetli buluyor. Diğer kumaş türleri ve bazen de plastik almak için yiyecekler parti kumaş.

Asla, asla yünlü kumaşları ağartmayın! Yün üzerinde az miktarda ağartıcı, liflerini sert ve sarı yapar. Büyük miktarlarda lif çözülür.

Yünlü çamaşırları asla kurutucuya koymayın! Isı, sürtünme ve basınç kombinasyonu büzülmeye neden olur

Çamaşır sabunları ve deterjanlarda bulunan güçlü alkaliler, yün liflerinin yumuşak parlaklıklarını kaybetmelerine neden olur; daima yumuşak bir deterjan kullanın.

Yünlü kumaşlar aşırı ve direkt ısıdan zarar görebilir. Yün basarken daima buhar kullanın.

Farklı kumaşları anlamak

Farklı kumaşların özelliklerini her zaman bilmiyorum ve dürüst olmam gerekirse bile, bir keresinde kumaş bilgisine yönelik serfifikasyonu tamamladığımdan emin olmalıyım (yaptığımız tüm kumaş testlerinden notlarımın bir görüntüsü üzerinde). Tüm kumaşın isimlerini ve niteliklerini bildiğim (yanma) testleri yaptım ve koklayarak ayırt edebildim. Ne kadar unuttuğum şaşırtıcı.

Yorum Yap