Kumaş Alan Firma Kumaş Alınır

Kumaş alan firma,kumaş alan firmalar,kumaş satın alan firma,kumaş satın alan firmalar,kumaş alan yer,kumaş alan yerler,kumaş kim alır,stok kumaş kimler alıyor,parti kumaş kimler alıyor,kumaş kimler alıyor,kalan kumaşları kim alır,elde kalan kumaş alan yerler,fazla kumaş alanlar,fazla gelen kumaşları alanlar,artan kumaşları alan yerler,kumaş alan yer neresi,

Kumaş alan firma,kumaş alan firmalar,kumaş satın alan firma,kumaş satın alan firmalar,kumaş alan yer,kumaş alan yerler,kumaş kim alır,stok kumaş kimler alıyor,parti kumaş kimler alıyor,kumaş kimler alıyor,kalan kumaşları kim alır,elde kalan kumaş alan yerler,fazla kumaş alanlar,fazla gelen kumaşları alanlar,artan kumaşları alan yerler,kumaş alan yer neresi?

Farklı Kumaş Türleri

Bu haftanın gönderisinde, giysi ve el işi dikişi için kullanılan farklı kumaş türlerini ele alıyoruz. Hiçbir şey kumaşsız dikilemez! Ve orada çok büyük bir çeşitlilik ile, hangisinin ne zaman kullanılacağını bilmek oldukça kafa karıştırıcı.

Genel olarak, iki geniş kategori veya kumaş türü elde edersiniz. Bunlar açıkça kendi kategorilerinde birçok varyasyona sahiptir, ancak tüm kumaşlar bunlardan birine girer. Ve tahmin ettiniz, kumaşlar dokuma veya örme.

Farklı Kumaş Türleri:

Dokuma vs Örme kumaşlar esnektir ve affedicidir (giydiğinizde). Birbirine iplik ilmekleriyle “örülmesi” ile karakterizedir.

Örme kumaş, sürekli bir iplik parçasından yapılır ve bu nedenle dokuma kumaş alanlar kadar kolay geri alınmaz. Bu aynı zamanda doğal gerginliğini de verir.

Dokuma Kumaş

polyester kumaş üreticileri,teknik kumaş üreticileri,kanvas kumaş üreticileri,tencel kumaş üreticileri,dokuma kumaş üreticileri,scuba kumaş üreticileri,viskon kumaş üreticileri,poplin kumaş üreticileri,şifon kumaş üreticisi,şifon kumaş üreticileri,şifon kumaş imalatı,örme denim kumaş,kot kumaş metresi ne kadar,kot kumaş satanlar,kot kumaş al,beyaz denim kumaş,uşak kumaş fabrikalari,yıkanmış kot kumaşı

Yumuşaktır ve çeşitli projeler için kullanılabilir. Ayrıca, aşağıda daha ayrıntılı olarak açıklayacağım çeşitli örgü türleri de alırsınız. Aksine, dokuma kumaşlar sert ve esnemez çünkü ipliklerin uzunlamasına ve çapraz olarak dokunmasıyla yapılırlar.

Resme bakarak, birlikte nasıl örüldüğünü görebilirsiniz. Sürekli bir iplik uzunluğu değil, kesildiğinde kolayca yıpranan bireysel ve ayrı iplikler olduğu çok açıktır. Bir sonraki yazıda örme kumaşlar hakkında çok daha fazla ayrıntıya girdim ancak şimdilik, yukarıdakiler yeterince açıklıyor.

Farklı Kumaş Türleri: Dokuma Kumaşlar

Dokuma ve örme arasındaki farkı bildiğinize göre, hangi kumaşın hangisi olduğunu anlamak oldukça kolaydır. Daha yaygın dokuma kumaşlardan bazıları:

Kumaş Hazırlama

Çoğu dokuma kumaş inanılmaz derecede büzülmeye eğilimlidir, bu nedenle başlangıçtan itibaren doğru şekilde oturduğunuzdan emin olmak için ön yıkama gereklidir. Genellikle yıkama sıcaklığı belirtilir, ancak değilse, benzer kumaştan giysiler için yaptığınız gibi yapın. Kumaş, ön yıkama kumaşı için bazı harika tavsiyelere sahiptir!

Bu arada, dükkanlara çarpın, o kumaşı eve getirin… ve ön yıkayın! Gelecek hafta, örme her şeyden bahsedeceğim – bizi izlemeye devam edin.

Farklı Kumaş Çeşitleri ve Nasıl Temizlenir?

Her gün farklı kumaş parçası alanlar türleri giyiyoruz, ancak ne olduklarını, hatta onlara nasıl bakacaklarını bilmememiz mümkün. Düzgün bir şekilde temizlenmezse veya bakım yapılmazsa, iyi kumaşlar hiçbir şeye değmez ve yanlış bakım para kaybı olabilir. 

Sonuçta giyim bir yatırım olarak görülmeli ve ele alınmalıdır. Gardırobunuzdaki farklı kıyafetler için uygun bakım, onların en iyi şekilde görünmelerine yardımcı olur ve kullanımlarını uzatır. İşte farklı kumaş türleri ve bunlarla nasıl ilgilenileceği:

Pamuk

Çoğu pamuklu kumaş “ön büzülme” dir, bu da onları son derece dayanıklı kılar. Pamuklu giysiler herhangi bir deterjanla makinede yıkanabilir. Herhangi bir kumaşta olduğu gibi, beyazlatıcı için çamaşır suyu ayırın. Renkli giysiler için ağartıcı gerekiyorsa, mümkün olduğunca renk güvenli ağartıcı kullanın.

(Denim, ceket ve kotlarda bulduğunuz kumaş da bu kategoriye girer – pamuk bir dimi kullanarak denim haline getirilir.)

Çok amaçlı deterjanla soğuk veya ılık suda makinede yıkayın ve sararmayı önlemek için gölgede kurutun. Beyaz pamuk için, çamaşır suyu ile sıcak su ayarında yıkayın.

Sentetik (Polyester, Naylon, Tayt, vb.)

Sentetik kumaşlar, daha hassas kumaşlardan farklı olarak büzülme riskine sahip değildir ve su bazlı lekelere karşı dayanıklıdır. Ancak, sürtünme onları statik elektriğe elverişli hale getirir.

20 “acaba lifi” olarak kabul Polyester, inci yüzyılın bir renk çeşitli gelir dayanıklı, kolay yıkama giysiler yapar. Çoğu polyester kumaş alanlar ılık suda makinede yıkanabilir, ancak liflerin erimesini önlemek için düşük ısıda ütülediğinizden emin olun. 

Günümüzde yaygın olarak kullanılan bir başka sentetik, esnekliği ve sürtünmeye bağlı aşınma ve yıpranmaya karşı direnci nedeniyle birçok spor giyiminde kullanılan elastik bir elyaf olan spandeks. Spandex kumaşları yıkarken ağartıcı ve sıcak sudan kaçının.

Reyon

Rayon odun hamurundan yapılmış bir tekstil ürünüdür ve yarı sentetik bir kumaş haline getiren kimyasallarla işlemden geçirilir.

Serin ve rahat olmasına rağmen, suni ipek yıkanırken akma ve / veya küçülmenin yanı sıra gevrekliğini kaybetme dezavantajına sahiptir.

Kuru temizleme bir seçenek değilse, hafif deterjanlı soğuk suda el yıkamayı düşünün. Hafifçe nemliyken havayla kurutun ve ütüleyin.

Keten

Bu, bu sefer ketenden yapılan doğal bir parti kumaş örneğidir. Keten, sıcak havalarda sizi serin tutan şaşırtıcı derecede hafif ve havadar bir kumaştır ve pamuk gibi makinede yıkanabilir.

Ketenleri klorsuz çamaşır suyu ile ılık suda temizleyin ve kurumaya bırakın. Kurutucu üzerinde orta sıcaklık ayarının kullanılması da bu kumaşı kurutmak için iyi bir seçenektir.

Kaşmir

Kaşmir, bu kumaş keçi kıllarından dokunmuş doğal bir elyaftan yapıldığı için en rahat kazak ve eşarplardan bazılarını yapar parça kaşmir alan.

Mümkün olduğunca kuru temizleme kaşmir. Bu bir seçenek değilse, bebek şampuanı ile el yıkamayı düşünün. Ütü veya makinede kurutma kaşmir’i bozabilir ve sıkma örgüyü gevşetebilir.

Asla kaşmir eşarp veya kazak asmayın. Bunun yerine, şekillerini koruduklarından emin olmak için onları katlayın.

İpek

Kumaş alan firma,kumaş alan firmalar,kumaş satın alan firma,kumaş satın alan firmalar,kumaş alan yer,kumaş alan yerler,kumaş kim alır,stok kumaş kimler alıyor,parti kumaş kimler alıyor,kumaş kimler alıyor,kalan kumaşları kim alır,elde kalan kumaş alan yerler,fazla kumaş alanlar,fazla gelen kumaşları alanlar,artan kumaşları alan yerler,kumaş alan yer neresi,

İpek zariftir, ancak kullanımı oldukça hassastır ve temizlenmesi zordur. Bu doğal elyaf, dünyanın en eski tekstil ve giyim malzemelerinden biridir ve elyaf kendi içinde yıkanabilir.

Bununla birlikte, ipek, yıkandığında sıkılabilen veya büzüşebilecek birçok kumaş örgüsü nedeniyle temizlenmesi zordur. İpek yıkarken, giysi etiketlerine uyduğunuzdan emin olun. Mümkün olduğunca kuru temizleyin. Elde yıkama mevcut bir seçenekse, özellikle hassas kumaşlar için formüle edilmiş ürünleri kullanın.

İpek giysileri kurutmak için, nemi dışarı atmak ve kurutmak için asmak için bir havluya sarın. Ilık bir ütüyle bastırın.

Yün

Doğal yün, büyük bir doğal yalıtkan olan ve birçok farklı renge boyaması gerçekten kolay olan hayvan kürkünden dokunmuştur.

Yünlü kumaşlar engebeli tüvitler ve yünlü meydan arasında bir çapraz olabilir ve bazen her iki örgü de belirli giysilere dahil edilir. Yün örgülerin kuru olarak temizlenmesi gerekir, ancak etikete bağlı olarak soğuk suda elle yıkanabilir.

Çizgili yünden yapılmış giysiler, ayda bir kez kuru temizlendiğinde en iyi görünür. Yüzey toprağını nemli bir bezden çıkardığınızdan ve yastıklı bir askıdan asarak yenilediğinizden emin olun.

Yorum Yap

  • error: Content is protected !!