Kumaş Parçası Parça Kumaş.

Kumaş Parçası Parça Kumaş

Kumaşın Üretim Süreci

Parça kumaş alanlar. Kumaş üretimi için gerekli üç temel adım vardır. KİLO İLE PARÇA KUMAŞ. Kumaş oluşturmanın ilk adımı iplik üretimidir. Burada, hasat edilmiş ve işlenmiş olan hammaddeler, ham fiberlerden iplik ve ipliklere dönüştürülür. Bu, elyafları döndürerek yapılır. Eğirme elle yapılabilir, ancak bu işlem oldukça sıkıcı ve zaman alıcıdır.

PARTİ KUMAŞ ALANLAR.

Bu günlerde, eğirmenin büyük çoğunluğu çıkrık tarafından yapılmaktadır. Elyaflar tekerlek boyunca çekilir ve döndükçe parti kumaş alanlar elyaflar bobin adı verilen silindirik bir cisim üzerinde toplanır. Masura, şimdi uzun bir iplik teli veya ipliğe bağlı olan bükülmüş elyafları tutar. Bir sonraki adımda, bobinler ipliğin kumaşa doğru yoluna devam edeceği başka bir makineye aktarılacaktır.

Hammaddeler ipliğe dönüştürüldükten sonra Kumaş Parçası üretim sürecinde ikinci aşamaya hazır olurlar ve bu da bu münferit ipliklerin kumaş oluşturmak üzere bir araya getirilmesini içerir. İpliği bir araya getirme işlemine dokuma denir. Dokuma parça kumaş satışı dokuma tezgahı olarak bilinen bir makinede yapılır ve iki takım iplik gerektirir. Çözgü seti adı verilen ilk set, gergin bir şekilde metal bir çerçeveye gerilmiş durumda. Atkı adı verilen ikinci çubuk, çubuk başına bir iplik ile metal çubuklara bağlanır. Dokuma tezgahı, atkıya kumaşın nasıl dokunması gerektiğini bilmesini sağlayan bir bilgisayar tarafından kontrol edilir.

KİLOLUK PARÇA KUMAŞ

Kumaş dokuma işleminden sonra, dokuma tezgahından çıkarılır ve son adıma hazırdır: işleme. Tezgâhtan yeni çıkmış kumaşın yeşili denir ve alışık olduğunuz net beyaz çarşaflar ya da giysiler gibi hiçbir şeye benzemez. Renksiz ve kirlilik kumaş parçası tohum parçacıkları ve enkaz dolu. Yararlı tekstillere dönüştürülmeden önce temizlenmelidir. İlk olarak, baz rengi saflaştırmak için ağartıcı ile muamele edilir. Daha sonra, çoğu elyafta doğal olarak oluşan yağları, balmumu ve diğer elementleri çıkarmak için çeşitli kimyasallar ve temizleyicilerle işlem yapılır. Son olarak, hazır giyim ve tekstil üreticilerine gönderilmeye hazırdır parça kumaş satışı.

Parça Kumaş satışı Kumaş Parçası.

Dokuma dokumaya ek olarak, örme ve tığ işi dahil olmak üzere kumaşı birleştirmek için başka yöntemler de vardır. Her ikisi de geleneksel olarak yün malzemeleriyle ilişkilendirilirken, kroşe de dantel üretiminde yaygındır. Her ikisi de geleneksel olarak elle yapılır. El tezgâhları da dünya genelinde yaygın olarak kullanılmaktadır ve el dokuması tekstil ürünleri tüketiciler arasında çok popüler olma eğilimindedir.

KUMAŞ ALANLAR.

Dünyadaki kumaş ve konfeksiyon üreticilerinin
parça kumaş satışı çoğu, çoğu kadın ve çocuk, son derece zayıf çalışma koşullarında çalışıyor. Terliklerin ve benzer sorunlara sahip fabrikaların varlığını azaltmaya yardımcı olmak için anlaşmalar yapılmasına rağmen, birçok ülke bunları onaylamada başarısız oldu. En başarılı değişiklikler, ürün boykotları, mektup yazma kampanyaları ve dünya medyasının dikkatini toplayan, iyileştirilmiş koşullar getirebilecek öfkeli Batılılar tarafından getirildi.

Yorum Yap

  • error: Content is protected !!