Saten Kumaş Satın Alanlar

Saten kumaş satın alan,saten kumaş satın alanlar,parti saten kumaş satın alan,parti saten kumaş satın alanlar,stok saten kumaş satın alan,stok saten kumaş satın alanlar,spot saten kumaş,parti saten kumaş,ucuz saten kumaş,saten kumaş satanlar,parça saten kumaş,saten kumaş fiyatı,

Saten kumaş satın alan,saten kumaş satın alanlar,parti saten kumaş satın alan,parti saten kumaş satın alanlar,stok saten kumaş satın alan,stok saten kumaş satın alanlar,spot saten kumaş,parti saten kumaş,ucuz saten kumaş,saten kumaş satanlar,parça saten kumaş,saten kumaş fiyatı.

Saten nedir?

Sürpriz! Saten hiç bir malzeme değil, bir dokuma tekniğidir. Yani adında saten varsa, dokuma yolu hakkında bir şey söylüyor. Bu dokuma tekniğiyle, dört atkı ipliği bir çözgü ipliğinin üzerinden geçerek güzel bir parlaklık yaratır. İplik alan de birbirine çok yakın dokunabilir ve kumaşı mükemmel bir şekilde esnek hale getirir. Ve aslında bu: kumaşı pürüzsüz, parlak ve esnek yapan bir dokuma tekniği.

Satenin faydaları nelerdir? Parça kumaş alınır.

Efsanelere göre, saten yataklar parlak ipeksi tüyler, daha az kırışıklık ve saf cilt sağlar. Vay canına, herkes bunu istemiyor mu? Soru elbette bunun gerçekten doğru olup olmadığıdır. Şimdi açığa çıkarabiliriz: EVET! Yumuşak parlaklık ve pürüzsüz saten bağlama sayesinde, yatakların üzerinde kayarsınız ve cildiniz kırışmaz. Saç demetiniz de yumuşak bir şekilde sallanır, böylece parlak malzeme tam anlamıyla pes eder gibi görünür. Sonuç: çok fazla karışık olmayan parlak saçlar.

Ama saten neyden yapılmış? Kumaş parçası alanlar

Tamam, saten kumaş alan belirli bir dokuma tekniğidir ve bu nedenle her şey saten olabilir. Bu, örneğin, polyester iplik alan yapılmış saten yatak çarşafları ve ayrıca yüksek kaliteli pamuk saten örtüleri verir. Bu yüzden% 100 saten yapılmış bir yerde okursanız, bunun polyester saten mi yoksa pamuk saten mi olduğunu kontrol etmek en iyisidir.

Polyester saten ve pamuk saten arasındaki fark nedir?

Gittikçe daha sık% 100 parti saten kumaş gecelikler, iç çamaşırları ve mucize – saten yastık kılıfı olarak kullanılan polyester pamuğu ifade eder . Aynı zamanda pamuklu saten anlamına da gelebilir ve saten yataklar söz konusu olduğunda bu genellikle böyledir. En büyük fark, polyester satenin çok parlak bir sentetik kumaş ve ince bir parlaklık ile doğal bir saten, ancak kesinlikle çok fazla olmamasıdır. Güzel parlaklığa ek olarak, pamuk saten yüksek oranda nem emici, nefes alabilir ve yaz aylarında hoş bir şekilde soğutulur. Pamuklu saten ciltte pürüzsüz ve ekstra lüks hisseder. Daha ucuz sentetik polyester saten hava geçirgen değildir, bu nedenle nemi emmez ve statik ve yanıcıdır.

İpek ile arasındaki fark nedir?

Saten kumaş satın alan,saten kumaş satın alanlar,parti saten kumaş satın alan,parti saten kumaş satın alanlar,stok saten kumaş satın alan,stok saten kumaş satın alanlar,spot saten kumaş,parti saten kumaş,ucuz saten kumaş,saten kumaş satanlar,parça saten kumaş,saten kumaş fiyatı,

Satenin aslında bir dokuma tekniği olduğu yerde, ipek gerçekten doğal bir üründür. Bununla birlikte, her ikisi de parlak bir görünüme sahiptir ve güzel bir saç demeti sağlar. Komik olan şey, her zaman% 100 ipek olarak tanımlasak da, saten yatakların ipek malzemeden de yapılabilmesidir. En büyük fark fiyattır ve gerçek ipek pamuk saten veya polyester saten gibi (çok) daha yüksek bir maliyet etiketine sahiptir.

Kalite farkı nedir?

İnsanlar bazen kalite farkının ne olduğunu soruyorlar. İş parçacığı sayısı hakkında genellikle belirsiz bir cevap alırsınız. Ancak iplik sayısı veya iplik yoğunluğu sadece sıkışmış olduğunuz kumaşın türü hakkında bir şeyler söylüyor. Saten Parçası Alan yoğunluğuna 200 sahiptir ve saten inç başına en az 220 telden oluşur. Bu ipliklerin yapıldıkları kaliteyi belirler. Örneğin, polyester ve pamuk farklı özelliklere sahiptir ve elyaf türü de kaliteyi etkiler. Lif ne kadar uzun olursa, saten kumaşın kalitesi o kadar yumuşak, pürüzsüz ve yüksek olur.

İş parçacığı sayısı ne anlama geliyor ?

İplik sayısı (TK) tam anlamıyla kumaşın iplik yoğunluğudur. Saten diğer pamuklu kumaşlardan çok daha fazla ipliğe sahiptir, çünkü iplikler birbirine çok yakın dokunmaktadır. Bu nedenle satenin kalitesi her zaman en az 220 TC’dir ve bu, kumaşın inç başına 220 iplik ile dokunulduğu anlamına gelir. 220 ipliğin altındaki her şey gerçekten saten değil.

Piyasada ayrıca ‘sahte’ saten var mı?

Evet, maalesef piyasada saten yastık kılıfı ve aslında hiç saten olmayan diğer yatak tekstilleri de var. Merserize pamuk veya ‘inci pamuktan’ ucuz yatak takımı hakkında konuşuyoruz. Bu pamuk, daha pürüzsüz, daha güçlü ve parlak hale getirmek için güçlü kimyasal çözeltilerle işlenmiştir. Merserize pamuk, bu parlaklık nedeniyle pamuk saten olarak satılabilir, ancak saten bağlaması yoktur. Bu yüzden bunu saten olarak satmıyoruz.

Çok pürüzsüz ve çok parlak olduğundan mı endişeleniyorsunuz?

O zaman size güvence verebiliriz. Evet, pamuk saten harika pürüzsüz ve pürüzsüz hissediyor. Ama kesinlikle çok pürüzsüz ve çok parlak değil. Pamuk doğal olarak biraz donuktur ve bu nedenle pamuk saten, tipik polyester satenden daha az pürüzsüzdür. Yani endişelenmene gerek yok.

Yorum Yap