Kumaş Satın Alan

Kumaş satın alan,kumaş satın alanlar,gabardin kumaş satın alan,viskon kumaş satın alan,penye kumaş satın alan,vual kumaş satın alanlar,keten kumaş satın alan,interlok kumaş satın alan,seri sornu kumaş satın alanlar,seri sonu kumaş alan,imalat fazlası kumaş alanlar,polar kumaş satın alan,parça polar kumaş,polar parçası alanlar,pamuklu kumaş satın alan,polyester kumaş satın alanlar,

Kumaş satın alan,kumaş satın alanlar,gabardin kumaş satın alan,viskon kumaş satın alan,penye kumaş satın alan,vual kumaş satın alanlar,keten kumaş satın alan,interlok kumaş satın alan,seri sornu kumaş satın alanlar,seri sonu kumaş alan,imalat fazlası kumaş alanlar,polar kumaş satın alan,parça polar kumaş,polar parçası alanlar,pamuklu kumaş satın alan,polyester kumaş satın alanlar.

KUMAŞ ÇEŞİTLERİ

Dikişe başlamadan önce, doğal olarak evin içine kumaş almanız gerekir. Şimdi sık sık ilk en iyi paçavra piyasasına ayak uydurup bir şey elde etmek meselesi değildir. Bazı maddeler bazı projeler için ve bunlarla ne yapmak istediğinizi uygun veya daha az uygundur. Bazı kumaşlar sert, bazıları esnektir, bazen şeffaftır, bazen hiç değildir. Bazı kumaşlar diğerlerinden daha iyi boyanabilir veya dikiş makineniz için özel iğnelere ihtiyacınız vardır.

Kumaş satın alanlar için kullanılan elyaflara (iplikler hangi malzemeden yapılır) ve kumaşın nasıl dokunduğuna (kumaştaki ipliklerin birbirine nasıl bağlandığı?) Dikkat etmek önemlidir. Bu iki şey, her tür kumaşın temelidir ve birçoğu size yardımcı olmak için en yaygın kullanılan kumaş türleri ve / veya yapmaya başladığınızda en çok ihtiyaç duyacağınız kumaşlar hakkında daha fazla bilgimiz var.

Ancak, bunun hakkında okumak yeterli değil. Bu kumaş alan tanımanın en iyi yolu kelimenin tam anlamıyla onları “gerçek hayatta” görüp hissetmektir. Kesinlikle bir başlangıç olarak bir kumaş mağazasında yoğun bir şekilde gezinmek ve farklı tiplerle denemeler yapmak faydalı olacaktır.

KADİFE kumaş parçası alan

Kadife, özellikle pahalı ve lüks giysiler için yüzyıllarca kullanılmış yumuşak ve parlak bir kumaştır. Kumaş tarandı ve dik tüy bırakıldı. Buna kumaşın “tüyü” denir ve bu da kadife yumuşak “tüylü” etkisini verir. Kadife dokuma için, çoğunlukla ipek ve pamuk iplik alanlar kullanılır, ancak günümüzde birçok sentetik karışım da görüyorsunuz. Ham ipek üretmek için çok zahmetli bir kumaş olduğundan ve düzgün bir yığın elde etmek için kadife iplik yoğunluğunun yüksek olması gerektiğinden, saf ipek kadife ile ilgili çok yüksek maliyetler vardır.

Bununla birlikte, ortalama daha ucuz varyantlarla (yapmak zorunda) olacaktır. Ancak bunlar da her türlü proje için çok iyi kullanılabilir. Elinizde kaliteli bir kadife olup olmadığını kontrol etmenin kullanışlı bir yolu, elinizi yığının üzerine fırçalamaktır. Hiç kel lekesi veya sapma yönü sapması göstermiyorsa, düz bir kutuptur ve elinizde iyi bir malzeme vardır. Ucuz kumaş kadife genellikle küçük kronları oluşturan ve kaotik bir yüzeye sahip olan düzensiz tüyleri gösterir ve bu nedenle düzgün bir şekilde asması gereken pelerinler ve elbiseler için daha az uygun olabilir.

JERSEY

Jersey kendi içinde ayrı bir stok kumaş alanlar dokuma yoludur. Gerilebilir kumaş, ipliklerin örgü dikiş ile dokunması ile elde edilir. Jersey hem pamuktan hem de yünten dokunabilir. Gerilebilirlik iyi bir oturuş almayı kolaylaştırır, ancak parça kumaş alan diğer tüm streç kumaşlar gibi, dikiş makinesinin altında çalışmak her zaman kolay değildir. Forma ile çalışmak için, dikiş makinenizi streç kumaşlar için önceden ayarlamak iyidir. Zikzak dikiş, dikişlerinizin gerilebilir kalmasını sağlar ve bir jarse iğnesi kumaşa evrensel bir iğneden daha az zarar verir. Bir overlok makinesi, streç kumaşlarla çalışmak için de çok uygundur.

DANTEL satın alanlar

Dantel, yaka, kol ve eteklerde dekoratif kenarlıklar oluşturmak için sıklıkla kullanılan çok dekoratif bir kumaştır. Dantel üzerindeki dekoratif özellik, kumaşta delikler kesin noktalara düşürülerek yapılır, kısmen saydam desenler oluşturur. Kant birçok şekilde kullanılabilir. Örneğin, eklenmiş bir doku için katı bir kumaş üzerine bir kaplama veya derinlik efekti için tabakalı olarak.

Gerçek dantel keten, pamuk veya ipekten yapılır ve tamamen elle birleştirilir, bu işleme “bobin dantel” denir. Bu çok pahalı yapabilir. Belçika’da son ustaların yeteneklerini sergiledikleri düzenli dantel festivalleri var. Bununla birlikte, elle bobin iplik alan. El yapımı dantel kullanmak istiyorsanız, şu anda hala mevcut olan dantel kumaş alanlar bakmak iyi bir fikirdir.

Dantelin sentetik ve (kısmen) makine çeşitleri de mevcuttur, ancak kalitesi bazen biraz sorgulanabilir. Makine tarafının avantajı, rulo halinde yapılabilmesi ve böylece geniş parçaların satın alınabilmesidir. Bir kumaşa bir doku veya desen eklemek istiyorsanız, bu idealdir.

PAMUK

Pamuk iplik alan en yaygın kullanılan polyester kumaş alanlar biridir ve kullanımı oldukça kolaydır. İpliklerin eğrildiği ve bunlar kumaşa dokunan pamuk bitkisinin liflerinden yapılır. Kumaş yaygın olarak kullanılan bir kumaştır, çünkü her zaman bir dizi renkte mevcuttur. Kaliteli pamuk biraz daha kalın ve serttir, bu yüzden dikmeyi öğrenmek çok kolay bir kumaştır. Bununla birlikte, vücuda sıkıca oturması gereken veya düzgün bir şekilde örtülmesi gereken giysiler için pamuk daha az uygundur.

Pamuk, doğal gözenekli bir elyaftan yapıldığı için, boyanması çok kolaydır. Pamuk ile mi çalışacaksın? Önce tozunu çamaşır makinesine at ve kurumaya bırak. Bazen ilk yıkamaya büzüşebilir, böylece takmaya ve ölçmeye başlamadan önce bunu yapmak istersiniz (bu karışımlar dahil tüm pamuklu kumaşlar için geçerlidir).

Bir kumaşın pamuktan yapılmış olup olmadığını kontrol etmek için bir hile bir ipliği gevşetip hafifletmektir. İplik yavaşça yanar ve kağıt gibi kokarsa, kumaş saf pamuktur. İplik hızlı bir şekilde yanarsa, iç içe geçmiş sentetik elyaf da vardır ve bu karışım olarak adlandırılır.

DERİ

Deri, hayvan derilerinden yapılır ve piyasada mevcut birçok suni deri varyasyonları bulunduğundan, sadece çalışmak için pahalı olmakla kalmaz, çoğu zaman da gerekmez. Yine de, gerçek bir deri ile çalışmayı seçebilir, çok özgün bir görünüm elde etmek istiyorsanız. Derinin, ev-bahçe ve mutfak dikiş makineleri için genellikle çok kalın olduğuna dikkat edin. Endüstriyel dikiş makineleri deriden geçmek için daha donanımlıdır. Bir delik delme, örneğin bir bağlantı yapmak için deri ile çalışmak için veya bunun içinden başka deri ipliklerini geçirmek istediğinizde de vazgeçilmezdir.

Sahte deri gevşek bir sentetik kumaş satın alanlar üzerine ince bir plastik katmandır. Bu, çoğu dikiş makinesinde düzenlemek kolaydır. Bununla birlikte, plastik katman genellikle makinenin dikiş yüzeyinde kabaca ilerler. Bu sorunu çözmek için bir teflon taban vazgeçilmezdir.Bunu hemen hemen her dikiş makinesi uzmanından ve çevrimiçi olarak alabilirsiniz.

KETEN

Pamuk gibi keten de bir bitkiden, keten bitkisinden gelir. Çok solunabilir bir kumaştır ve sıcak sıcaklıklar ve ortamlar için mükemmeldir. Pamuk benziyor ama genellikle daha kaba / kaba ve korkunç bir şekilde kırışıyor. Keten, ceketler gibi sıkı bir şekilde oturan kıyafetler için uygun olan biraz daha sert bir kumaştır. Ek olarak, nevresimler iyi şekilde ütülenebilir ve bu nedenle hem kenarları hem de düzgün dikişleri uygulamak için idealdir.

Kostümünüze doku eklemek istiyorsanız, çarşaf bunu yapmanın kolay ve hesaplı bir yoludur. Sertliği nedeniyle, keten güçlendirilmiş giysiler için iyi bir temeldir ve bu nedenle, korse, elbise ve paltoların iç katmanlarında minnetle kullanılır.

Kumaş satın alan,kumaş satın alanlar,gabardin kumaş satın alan,viskon kumaş satın alan,penye kumaş satın alan,vual kumaş satın alanlar,keten kumaş satın alan,interlok kumaş satın alan,seri sornu kumaş satın alanlar,seri sonu kumaş alan,imalat fazlası kumaş alanlar,polar kumaş satın alan,parça polar kumaş,polar parçası alanlar,pamuklu kumaş satın alan,polyester kumaş satın alanlar,

VUAL

Vual kumaş satın alan düz örgülü sert bükümlü bir iplikten yapılmış, geniş gözenekli, hafif şeffaf bir kumaştır. En yaygın kullanılan hammaddeler pamuk veya ketendir, ancak polyester veya viskon gibi ipek ve yapay olarak üretilen iplikler de kullanılır. Düz veya baskılı, nakışlı veya nakışlı olarak tedarik edilebilir. “Vual” terimi, malzemenin sıklıkla kullanıldığı Fransızca peçe kelimesinden türemiştir. Vual başlangıçta sadece giyim için, daha sonra da net perdeler için kullanılıyordu.

Vualın saydamlığı nedeniyle, bütün dişler açıkça görülmektedir. Bu nedenle, dikişe geçerken ipliklere zarar vermeyecek şekilde yeni, keskin bir iğne kullanılmalıdır. İplik, kumaştaki bir merdivenin etkisini veren, keskin ve yıpranmış bir iğne ile “bükülebilir”. Kumaşın ne kadar zorlandığına bağlı olarak, merdiven çok büyük olabilir. Bu kumaşın etrafındaki keskin nesnelere de dikkat edin, çünkü yakalanırsa merdivenler de oluşabilir.

Yorum Yap

  • error: Content is protected !!