Yeni başlayanlar için iyi kumaşlar. Kumaş Alan Firmalar Nerede?

Yeni başlayanlar için iyi kumaşlar. Kumaş Alan Firmalar Nerde?

Öncelikle, dikmesi kolay ve çok pahalı olmayan kumaş satın almak iyi bir fikirdir. Yine de hata yapmaktan korkmayın – bir noktada bazı kumaşları mahvedeceksiniz! Ancak, bu kötü anı olabildiğince uzağa koymak için şunu arayın:

Dikerken çok fazla kaymayacak veya gerilmeyecek dokuma kumaş. Bu gerçekten pamuk, keten veya pamuklu keten karışımı seçmek demektir. İpek, suni ipek, parlak polyester ve pamuklu jarse ve diğer örme kumaşlardan kaçının.

Düz renkler veya küçük baskılar. Düzenlenmeleri daha zor olduğu için, şeritler, çekler ve büyük desenlerden kaçının kumaş alan firmalar.


Kumaş mağazaları,kumaş satın alanlar,kumaş satın alan,kumaş alan firmalar,kumaş kim

Hafif ve orta ağırlıkta kumaşlar. Kullanması zor olduğu için ilk başta denim gibi gerçekten ağır kumaşlardan kaçının. Ayrıca, ilk dikişe geçme denemeniz için kadife gibi inişli çıkışlı veya sert kumaşlardan uzak durmanız iyi bir fikirdir.

Kumaş nasıl alınır. Kumaş Alan Kişiler.

Hangisini önce almalısın, dikiş deseni veya kumaş? Dikiş deseninizi ilk önce kumaşa alıp satın almanın en kolay yolu olduğunu düşünüyorum. Desene sahip olduktan sonra, ne tür bir kumaş aradığınızı ve ne kadar kumaş satın alacağınızı bilirsiniz. Aynı anda eşleştirmek için herhangi bir ipliği, fermuarı, düğmeyi veya başka kavramları da satın alabilirsiniz.

Her zaman böyle olsa da işe yaramaz. Karşı koyamayacağınız fantastik bir kumaş satın alanlar bulursanız, bir şeyi dikmeye hazır olduğunuzda seçeneklerinizi açık tutmak için 3m satın alın.

Bir mağazada kumaşa bakarken:

Kumaşın dikiş deseniniz için önerilenlerden biri olduğunu kontrol edin.

Kumaş mağazaları,kumaş satın alanlar,kumaş satın alan,kumaş alan firmalar,kumaş kim alır,kumaş türleri,kumaş türü,kumaş çeşitleri,parça kumaş dükkanı,kumaş dükkanları,kumaş firması, kumaş firmaları,denye kumaş,70 denye kumaş,70 denye,50 denye,50 denye kumaş,70 denye astar,50 denye astar,

dükkanları,kumaş firması, kumaş firmaları,denye kumaş,70 denye kumaş,70 denye,50

Kumaş biraz açın ve kumaşın nasıl asıldığına (örtü adı verilir) bakın. Hissini beğendin mi? Yumuşak mı sert mi? Bu, yapmayı planladığınız şeye uygun mu? Kumaş cızırtılı mı?

Etikete bir göz atın – lif içeriği ve bakım talimatları hakkında bazı bilgiler olmalıdır. Makineyi yıkayabilir misiniz yoksa sadece kuru mu temiz? Çok yüksek bir bakım gibi görünüyorsa, devam edin.

Planladığınız projeyi kumaşta hayal edin. Doğru görünüyor mu? Sevdin mi? Kumaş size uygun bir renkte mi?

Kumaşın genişliğini kontrol edin. Kumaşlar farklı genişliklerde üretilir: çoğunlukla 150cm (60 ”) ve 115cm (45”). Almanız gereken kumaş uzunluğunu öğrenmek için kalıbınıza bakın. Her durumda yıkamada% 10 büzülmeye izin verecek kadar kumaş satın alan aldığınızdan emin olun.

Zaman ayırın – kumaştan rulo kesildikten sonra, genellikle iade edemezsiniz, bu yüzden satın almak için acele etmeyin.

Farklı kumaş türleri hakkında daha fazla yardım ve kumaş dükkanlarında yolunuzu bulmak için, ya kitaplarla ile dikmeyi.

Kumaş mağazaları ve çevrimiçi mağazalar                

Mümkünse, farklı kumaş türleri hakkında fikir edinmek için bazı kumaşçılara gidip ziyaret etmek iyi bir fikirdir. Çevrimiçi alışveriş yapmayı tercih ediyorsanız, pamuklu kumaşlar gibi güvenilir kumaşlara yapışırsanız çok yanlış gitmezsiniz.

Yorum Yap

  • error: Content is protected !!