Özel Gömlek Kumaşları – Kumaş Çeşitleri. Kumaş Kim Alır.

Parti gömlek kumaş alanlar,parti gömlek kumaş,parti gömlek kumaş alan kişiler,parti gömleklik kumaş,parti gömleklik kumaş alanlar,parça gömlek kumaşı alanlar,ucuz gömleklik kumaş,parti gömlek kumaş satışı,parti gömlek kumaşı satın alanlar,parti gömlek kumaş alan yerler,parti gömlek kumaşı alan firmalar,gömleklik kumaş alan,gömlek kumaş alanlar

Özel Gömlek Kumaşları – Kumaş Çeşitleri – Özel Gömlek Kumaş Seçimi

Özel gömlekler için kumaş seçimi çok zor olabilir. Ancak, kendinize bazı basit sorular sorduktan ve terminoloji ve büzgü türleri hakkında temel bir arka plana sahip olduğunuzda, süreç çok daha kolay hale gelir.

Kendine sorman gereken sorularla başlayalım:

Gömleği nerede giymeyi düşünüyorsun? Siyah kravatlı düğün? İşyeri ofisi mi? Kasabadaki geceler mi?

Hafif bir kumaş mı yoksa daha önemli bir şey mi istiyorsunuz? Daha yumuşak örtülü bir gömlek mi yoksa keskin bir bitirişe sahip bir gömlek ister misiniz?

Gömlek Kumaşı

Bir gömlek için (daha sonra “gömleklenme” olarak adlandırılır) bir parti kumaş almak için iplikler belirli bir düzende birbirine dokunmalıdır. “Örgüler” bölümündeki bazı genel kalıplardan söz ediyoruz.

Ancak, bu gerçekleşmeden önce, münferit ipliklerin, lifleri bir araya getirerek veya bükerek ve uçları bağlayarak (birincisi çok daha yaygındır) bir tür liften yaratılması gerekir penye parçası alan.

Bazı hammaddeler diğerlerinden daha iyi iplik üretiyor. Neredeyse hepsinin kendine has özellikleri var. Pamuk, gömleklik kumaş alanlar örgülerinde en yaygın kullanılan iplik türüdür ve onunla başlıyoruz, ancak özel gömlekiniz için bir kumaş seçtiğinizde alternatifler bilmeye değer parça kumaşçılar:

Pamuk

“Pamuk kraldır” ekonomik bir ifadeydi, moda değil ve sıkıntılı bir geçmişi var – ama güzel gömlekler dünyasında hala temelde doğru.

Ismarlama elbise gömlek için kumaş seçimlerinin büyük çoğunluğu% 100 pamuk olacak. Bazı durumlarda iplikler dokumadan önce işlenir veya kumaş parçası alan “kalıcı baskı”, “kırışıksız” ve diğer çeşitli uygun etkiler elde etmek için dokumadan sonra işlemden geçirilir, ancak ham madde hala aynıdır.

Elbise gömlek pamuğunun çoğu, uzun elyaf ya da ekstra uzun elyaf parça penye alan pamuktan yapılır. İkincisi, “Maliyet ve Kıtlık” bölümümüzde daha fazla bahsettiğimiz lüks bir malzemedir, ancak tüm pamuk ürünleri büzülme için ideal kılan birkaç temel özelliği paylaşır:

Gömleklik Kumaş

     Bakım Kolaylığı – Pamuk tekrar tekrar yıkanabilir. Isı ve su, pamuklu kumaşlar üzerinde çok az etkiye sahiptir ve hızlı bir ütü, kırışıklıkları önler. Pamuklu bir gömlek giymenin, yıkamanın ve kuruduktan hemen sonra tekrar giyime hazır hale getirmenin kolaylığı onu en pratik gömleklik haline getirir.

     Renk – Pamuk boyaları iyi alır. Terzilik endüstrisi dışında bir şekilde tatsız bir özelliktir, ancak uygun şekilde boyanmış bir pamuklu gömlek kötü bir şekilde solmadan yıllarca güneş ışığına maruz kalmalıdır.

Konfor – Pamuk hem hafif hem de nefes alabilir. Parti Kumaş.  Bu, sıcaklık sağlamak için kötüdür, ancak cilde yakın olmak için idealdir – havasız ve terli hissetmenizi önler. Çoğu atlet aynı sebepten dolayı pamuktur.

     Maliyet – Temel pamuklu bez nispeten ucuzdur. Özel giysi masraflarının çoğunu yönlendiren hammaddenin maliyeti ile, basit pamuğa sadık kalarak makul fiyatlarla stok kumaş özel gömlekler alabilirsiniz.

Keten

Keten gömlekler bir zamanlar parti kumaş ucuz pamuk getirmeden önce ve hala bazı zarif giysilerin gardıroplarında bir yere sahipler. Ham ketenin kumaşa dönüştürülmesi, maliyeti artıran poplin pamuğun işlenmesinden çok daha fazla zaman ve çaba gerektirir. Kişiye özel keten gömlek pahalı ve sıradışı bir yatırımdır – ancak keten kumaş alanlar biraz farklı özelliklerinden dolayı bazı erkekler için düşünülmeye değer:

     Ağırlık – Keten iplik genellikle pamuğa göre daha hafiftir (ipliğin nasıl yapıldığına ve hammaddenin kalitesine bağlı olarak istisnalar vardır). Keten gömlekler çok hafif, havadar bir his verir ve pamuklu kumaştan daha az sert olma eğilimindedir.

     Çabuk Buharlaşan – Pamuk gabardin nemi hapsetme konusunda talihsiz bir eğilime sahiptir. Keten alan suyun çok daha hızlı bir şekilde buharlaşmasına izin verir; bu da çok nemli ülkelerdeki erkekler veya sadece çok fazla terleyen erkekler için konforda büyük bir fark yaratabilir.

Poplin Kreton Kumaş

     Doku – Keten iplikten yapılan dokumalar, pamuğun nadiren eşleştiği pürüzsüz bir parlaklığa sahiptir. Kumaş, sıkı bir şekilde dokunsa bile hafif ve hafifçe gazlı bez dokunduğunu hisseder. Kolayca kırışmaya meyillidir spot kumaş ancak pamuktan daha az belirgin olan kırışıklıklarda (keten elyafları aynı yerde katlandıkları veya ütülendikleri yerlerde kırılırlar;

İpek

İpek gömlekler en çok pürüzsüz, parlak yüzeylerle ilişkilendirilir, ancak iplik istenirse tamamen düz kumaşlar halinde dokunabilir, burada doğal pırıltı ancak yakından incelendiğinde görülebilir.

İpek gömlekler sıra dışı, pahalı ve lüks bir üründür. Aynı zamanda, pamuktan daha hafif, oldukça rahattırlar, nevresimlerden daha iyi bir örtüleri vardır ve yapay liflerin plastik benzeri kayganlığı yoktur. Stok kumaş alan– İpek ipliğin yapısı üçgendir. İpek bir bezle parıldayan bir görünüm veren bir prizma gibi ışığı kırar. Düz beyaz bir elbise gömleğinde, efekt ince ancak göz alıcıdır; parlak renklerde düpedüz kör olabilir.

     Doku – “İpeksi”, pürüzsüzlük ve bir sebepten dolayı eşanlamlıdır. İpek gömlekler sert pamuktan hoş bir değişiklik yaratan çöküntülü bir dokuya sahiptir. Bununla birlikte, malzeme çok daha az sağlamdır ve gerildiğinde veya güneş ışığına maruz kaldığında hızla aşınır.

Yün

Yün gömlekler kaba iş kıyafetleri dışında sıra dışıdır. Ancak, en azından kısa bir bahsetmeyi hak eden kazak ve yelek gibi özel yün giysilerinde uzmanlaşmış yazlık stok kumaş işletmeleri var.

Özel yün kazaklar çizilmeye, belirli ölçümlere uyması için dikişsiz bir şekilde örülebilir veya başka bir özel gömlek gömleğine benzer şekilde yünlü kumaştan birbirine dikilebilir.

Parti gömlek kumaş alanlar,parti gömlek kumaş,parti gömlek kumaş alan kişiler,parti gömleklik kumaş,parti gömleklik kumaş alanlar,parça gömlek kumaşı alanlar,ucuz gömleklik kumaş,parti gömlek kumaş satışı,parti gömlek kumaşı satın alanlar,parti gömlek kumaş alan yerler,parti gömlek kumaşı alan firmalar,gömleklik kumaş alan,gömlek kumaş alanlar
Parti Gömlek Kumaşı Alanlar

Endüstri büyüdükçe, yünlü kıyafetleri ölçünüze göre kesebilen veya ayarlayabilen bir terzi aramaya değer olabilir. Geleneksel yakalı, düğmeli  gömlek, özel kıyafet arayan bir adam için alışılmadık bir yatırım olur, ancak bir takım elbise altına giyilen bir hırka veya hafif bir kazak, özel üretim maliyetine değer olabilir.

Malzemenizi Toplama

Bütün bunlara göre, çoğu özel gömlek pamuk olacak. Gardırobunuzun çoğunluğu için en az bakım kolaylığı olan pamuk toplayıp sağlamlaştırmanın sağlam nedenleri vardır. Her gün elbise gömleği giyen bir adam için parti kumaş alanlar toplu olarak yıkanamayan ve çabucak yorulmayan her şey çabucak yorucu olacak.

Kalan materyaller, özel bir durum veya pamukla karşılanamayan çok özel ihtiyaçları olan bir adam için seçimlerdir. Farklı bir şey arıyorsanız, keten ve ipek göz alıcıdır; harmanlanmış malzemeler bazı pratik faydalar sunabilir.

Hammadde seçildikten sonra, kumaşın örgüsü, doku ve ağırlığın çoğunu – ve bazen de maliyeti – belirler ve kendi “Özel Takım Elbise Kumaşları – Örgüleri” bölümünde kendi bölümüyle kaplanır.

Yorum Yap