Keten

KETEN KUMAŞ,KETEN KUMAŞ ALANLAR,KETEN KUMAŞ SATANLAR,KETEN KUMAŞ METRE FİYATI,STOK KETEN,SPOT KETEN,PARTİ KETEN
KETEN KUMAŞ,KETEN KUMAŞ ALANLAR,KETEN KUMAŞ SATANLAR,KETEN KUMAŞ METRE FİYATI,STOK KETEN,SPOT KETEN,PARTİ KETEN

Keten.

Keten iplik / iplik ve ketenden yapılmış kumaştır. Bitki. Evet, bu keten tohumu ve keten tohumu, keten tohumu yağı ve keten tohumu yağı yapan aynı bitkidir. Sadece, keten giysilerini yapmak için kullanılan bitkilerin çok az dallı, az tohumlu ve enerjilerini insanın içinden çıkarabileceğimiz güzel, yumuşak, güçlü liflerin içine gizlenmiş uzun, düz bir kök yapmaya odaklanması seçildi. kurnaz ve ustalık, kumaş yapmak. Keten şaşırtıcı. Kuru olduğundan daha ıslak olan birkaç tekstilden biri. İpekten sonra, ketenler en kuvvetli liflere sahiptir (insanların giydiği doğal şeylerden).

Geçmişte, keten kelimesi herhangi bir bast lifinden yapılan ince kumaşa atıfta bulundu – ısırgan olsun, kenevir veya keten. Bast lifi, (burada basitleştirici), tohumun etrafındaki kabarık şeyler olan pamuktan farklı olarak, bir bitkinin sap veya uzunluğundan ekstrakte edilen elyaflar için genel bir terimdir keten kumaş alan.

Keten

Günümüzde keten, özellikle keten bitkisinin tekstil ürünlerini ifade etmektedir. Elyafın ipliğe veya ipliğe dönüştüğü noktada – bu, kelimenin ketenden ketene değişme zamanıdır. Fakat bunun gerçekleşebilmesi için önce ketenin çekilmesi, kesilmesi, çıkarılması, kurutulması, dolaştırılması, gerilmesi, kesilmesi, çıkarılması, kurutulması, kurutulması, kırılması, kırılması, kırılması ve daha sonra, ancak daha sonra, çizginin ketenini döndürmeye başlayabiliriz.

KETEN KUMAŞ NASIL YIKANIR? BURADAN OKUYUNUZ…

Bununla birlikte, eğer yedekte döndürmek istiyorsak, kırılması, taranması, taranması veya yukarıdakilerin bir kombinasyonu ile ilerletilmesi gerekir. Birçoğu gabardin kumaş alan viskon alan şifon alan.

Pamuk. Öte yandan pamuk bitkisinin tohumlarını kaplayan kabarık güzel şey. Ancak, tüm güneş ışığı ve güller değil – aslında güller iyi bir benzetmedir, çünkü pamuk lifi biraz dikenli bitlerle korunmaktadır.

(Daha önce bahsettiğimde, bu tanıtım yazısı için bazı şeyleri aşırı derecede basitleştiriyorum. İnsanlar isterlerse daha teknik olacağım, ancak gerçekten kumaş parçası alanlar bu yazıyı bu iki fiber kaynağının uygunsuzluğuna bir giriş olarak yazmak istiyorum)

Pamuk lifi kullanmak için önce onları bitkiden ayırmalı, yeterince kuru olduklarından emin olmalı, sivri kabuğundan çekip çıkarmalı ve tohumun elyaftan çıkarılmasında süprem parçası alanlar daha fazla sorun yaşanmalıdır. Tıpkı keten gibi, pamuk çekirdeğinden elde edilebilecek yağın kendi yararlı nitelikleri vardır, bu nedenle endüstriyel bir ortamda tohumdan her son elyaf parçasının çıkarılması istenir.

Pamuk konusunda büyük olumsuz, endüstriyel ölçekte nasıl yetiştirilip işlendiğidir. Benim için GDO, kimyasal gübre, böcek ilacı, her kumaş alan ve sulama gibi ağır tarımsal girdiler konusunda endişelerim var.. Daha sonra tarladan çırçırlara, iplikhaneye, boyandığı yere, dokuma fabrikasına, dikiş terzisine, büyük depoya, daha küçük depoya, mağazalara, evime ulaşım var. Çok fazla ulaşım ve bu yazarken giydiğim bu kot pantolonları giymeye yardım eden birçok insan.

Bu kotları yapan pamuğun sahip olduğumdan daha fazla ülkeye seyahat etmesinden korkuyor ve tüm bu insanların ne kadar azının bu tek parça kumaş alan giysiye katıldığı konusunda endişeliyim? Benim için çok uygun yapmak için? Bunun ne kadar farkında olduğumda, insanların refahı ve gezegendeki çevresel etkilerden daha çok endişeliyim. Bu yüzden tekstillerle bu kadar ilgileniyorum. Dünyada endişelendiğim böyle şeyler değil penye parçası alan.

Gömleklik Keten Kumaş

Sadece sorunları vurgulamak istedim. Herkes giyim endüstrisi ile ilgili sorunlar, biz tartışmak istiyorum gerektiğini muhtemelen.

Bunun yerine, bu iş parçacığı çözümler hakkında olsun. Karşılaştığımız zorluklara cevap bulmak için olumlu bir yer.

Ketenlerin aksine, pamuğu hasattan kumaş alanlar dönüştürmek için şaşırtıcı bir şekilde birkaç adım vardır. Elyafı sivri uçlu bölmelerden çıkarın, elyafı tohumlardan çıkarın (gelecekteki direklerde göreceğiniz gibi her zaman gerekli değildir) ve daha sonra dönmesini kolaylaştırmak için elyafı düzenleyin.

Pamuk, keten ve diğer katı liflerden çok daha fazla yalıtıcıdır. Başlangıçtan itibaren yumuşaktır, oysa keten yumuşamadan önce zamana ve kötüye kullanıma ihtiyaç duyar.

Yaşadığınız ekvatora yaklaştıkça pamuk artar. Kutuplara yaklaştıkça keten büyür. Keten alan serin havayı sever, uzun süre donmayan mevsimiyle pamuklu yazlar. Pamuk, ham keten kumaş alanlar besin bakımından zengin toprakları sever, lif ketenleri bağışlayıcıdır ve hemen hemen her yerde ince bir eğim ile büyür. Muhtemelen keten veya pamuk yetiştirecek bir yerde yaşıyorsunuz. Her ikisi de çalışmak için güzel liflerdir, ancak her birinin de zorlukları vardır.

Tüm Makale Linkler

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın