Saten Astar Kumaş

likralı astar saten astar likralı astar kumaş

Giysiler için en iyi Astar Kumaşlar

Astar, dikişte dikkatle düşünülmüş değildir. Ama bir giysiyi çizdiğinizde ömür boyu satılırsınız. Giysilerin görünümü ve örtüsünde değişiklik sizi dönüştürür. Ceketler, pantolonlar, etekler, paltolar, elbiseler – diktiğiniz her şeyi sıralamak isteyebilirsiniz.

Astar ve ” Dikişte astar nedir?” “

Peki kıyafetleriniz için en iyi astar kumaşı nasıl seçilir ve ne seçilir?

Astar için seçtiğiniz kumaşı belirleyen 3 faktör aşağıdaki gibidir

Dış kumaşın rengi – Genellikle dış kumaşın rengiyle tam olarak eşleşen bir kumaşa ihtiyacınız vardır, aksi takdirde tüm giysinin rengi bozulabilir. Bu imkansızsa, koyu bir renk seçin (daha açık renk öne çıkacaktır). Bazen özel bir efekt için bir kontrast rengi seçilir.

Astar kumaşı için alışveriş yaparken dış kumaşı yanınıza alın ve her iki kumaşı iyi güneş ışığı altında veya beyaz ışık altında karşılaştırın.

saten astar kumaş saten astar

Giysinin amacı  – Bu, bir kişi kış aylarında yalıtım ve sıcaklık için sıcak bir kumaş isteyebileceği, ancak başka bir kişinin yaz aylarında ince bir nefes alabilen kumaşa ihtiyaç duyabileceği için önemlidir. Bazıları giysinin içine ilgi katacak renkli veya baskılı kumaşı arar, bazıları giysiye yapı eklemek ister ve daha kalın bir kumaş arıyor olabilir. Sık giyeceğiniz giysileri astarlamak için dayanıklı, kolay bakım kumaşı gerekir, ancak bazen sadece (kuru temizleme ve daha sonra saklamak istediğiniz) giysiler için benzer bir yüksek bakım astar malzemesi seçebilirsiniz.

Dış kumaşla uyumluluk – Bu en önemlisidir. Astar kumaş, dış kumaşla aynı ağırlıkta veya biraz daha az ağırlıkta olmalıdır. Sıkı dokunmuş bir kumaş seçin. Dış kumaş ve astarın bakımı aynı olmalıdır. Emin olmak için yıkama bakım etiketini kontrol edin

Astarın hafif ince ve kaygan olması beklenir, böylece giysiyi giymek ve çıkarmak zorlanmaz.

Viskon / Rayon / Cupro

Rayon ince liflere sahiptir ve bu nedenle kumaş astar yapmak için çok uygundur. Nefes alabilir ve yumuşak, bükülebilir ve hafiftir. Sıcak terli havalarda bile vücudunuza yapışmaz.% 100 viskon ve% 100 astar malzemeleri, yumuşak anti-statik ve hafif oldukları için astar için çok talep görmektedir .

Rayon elbise takım elbise ve mont sıralamak için kullanılan popüler markalı rayon kumaş Nefes alabilen, yumuşak, antistatik yapışmayı önleyen süper rahat ve genel olarak bir süper yıldız astar malzemesidir. Viskon Tafta ısmarlama terziler tarafından takım elbise ceketleri için kullanılan popüler bir astar malzemesidir.

Anti-statik Rayon dimi kumaş , daha ağır bir kumaşa ihtiyacınız varsa astar olarak çok iyidir. Bunlar elle yıkanmalıdır. Makinede yıkama liflere zarar verebilir. Rayon krep sırt saten iyi bir seçimdir

Pamuk astar kumaş.

Astar yapmak için en popüler kumaştır ve cildinize karşı en rahattır. Pamuk doğal elyaftan üretilmiştir, bu nedenle nefes alabilir ve nemi iyi emdiği için cilde son derece rahattır. İnce astarlı pamuklu malzeme, tüm giysiye ekstra hacim katmaz. Bu, elbiseler ve pantolonların takılması için son derece önemlidir.Çocuklar için dikiş yaparken veya yazlık giysileri astarlarken pamuklu astar en iyi seçimdir.

Bazılarının pamuğun astar malzemesi olarak kullanılmasına karşı karşılaşabileceği bir problem, diğer bazı kumaşlar gibi sorunsuz bir şekilde kaymamasıdır; Konfeksiyon pamuğunun içi için yumuşak ve ipeksi bir his istiyorsanız – burada belirtilen diğer astar malzemelerinden, özellikle daha ucuz olanlardan daha kaba olabilir. Pamuk sadece lüks veya pahalı görünmüyor.

Pamuklu astar ile ilgili bir başka sorun, çok fazla kırışmasıdır. Ayrıca, pamuklu kumaşı önceden ıslatmazsanız, ilk yıkamadan sonra küçülür ve böylece astardan farklı olarak küçüleceği için giysiyi deforme edebilir.

Pamuk Poplin sıklıkla ince bir yumuşak astar malzemesi olarak kullanılır. Vual ve ince elbiseler için kullanılır. Pamuk batiste muslin diğer favorilerdir. İyi giyilmesi gereken bir astar istiyorsanız, düz veya dimi örgü pamuklu bir kumaş seçin. Pamuklu ekose genellikle takım elbise içinde tercih edilir.

İpek

İpek lüks ile eş anlamlıdır ve ömür boyu bir kez elbise için ekstra bir parça istediğinizde, cildinize karşı ipek kullanmak isteyebilirsiniz. Nefes alabilir ve son derece yumuşaktır. İpek çok pahalı olduğu için çok parayla ayrılmaya hazır olun, bu nedenle dışarıda kullanılan moda kumaşın maliyetine eklendiğinde, kıyafet çok pahalı olur.

Çin ipeği astar olarak kullanılan nispeten ucuz, hafif bir ipekdir astar kumaş / İpek Saten gelinlik sıralamak için kullanılır. İpek giysinize bir miktar vücut ekleyebilen daha kalın bir ipekdir. İpek ve İpek Krep astar için kullanılan hafif yumuşak ipek. Astar için harikalar. İpek krep sırt saten daha ağırdır (krep de ağırlığının iki katı) ve takım elbise, ceket, mont için amacınız için iyidir.

İpek organze başka bir favori ince astar kumaşıdır. İpek tafta gevrek ince bir kumaştır ve şeklini giysinin içinde tutar. Hafif / orta ağırlıktaki kumaşlar için, özellikle yığınsız bir şekle / hacime ihtiyaç duyan elbiseler ve etekler için favori bir astar malzemesidir.

Polyester veya polyester karışımları.

Hazır giyimde polyester astar en çok kullanılan astar malzemesidir – çünkü ucuzdur. Hızlı moda ucuza ihtiyaç duyar.

Bakımı çok kolay olan parlak sentetik bir kumaştır. Ucuz ve ucuz görünebilir. Diğer bir dezavantaj, nefes almaması ve teri emmemesidir, bu nedenle uzun süre giyerseniz sizi rahatsız edebilir.

İpek pahalı ipek astar için ucuz bir alternatiftir. Yumuşak, ipeksi bir perdedir ve hafiftir. Polyester elyaftan yapılmış saten yumuşaklık hissi nedeniyle sıklıkla kullanılır. Saten genellikle yüzünde pürüzsüz bir yüzeye ve arkasında mat bir yüzeye sahiptir. Saten birçok ağırlıkta ve birçok fiyat aralığında mevcuttur, bu nedenle ucuz gece kıyafetleri ve kostümler için astar kumaşı olarak favori. Polycotton daha fazla ağırlık ile başka bir favori – % 50 Pamuk,% 50 Polyester elyafın bir karışımıdır ve bir perde astarı olarak harikadır.

Asetat astar kumaş.

Bu oldukça ucuz olan parlak bir sentetik kumaştır. Hazır giyim ve paltoların çoğunda asetat astar kullanılır. Asetat astar kumaşının polyester kumaş üzerine avantajları çoktur – birincisi, daha nefes alabilir ve giymek daha rahattır. Başka bir statik ücretsiz. Ayrıca polyesterden daha kalındır. Sadece kuru temizlenir ve polyester kadar dayanıklı değildir.

Streç Astar

Örme bir giysiyi veya başka bir esnek kumaştan yapılmış bir dikişi dikerken de esnek bir astara ihtiyacınız vardır. Streç astar kumaşı dokunmuş veya örülmüş olabilir.

Streç dokuma astar malzemesine likra eklenecektir. Örgü astar , dokuma astardan daha fazla gerilir. Daha hafif kumaş daha streç, bu yüzden buna göre seçin. Dış kumaşınızla benzer özelliklere sahip bir astar seçin. Triko örme astar, aktif aşınma giysilerinin altında astar olarak kullanılır. Örgü örgüler ayrıca vücuttan ter tutmazlar.

Kalın İzolasyon astar kumaşları

likralı astar saten astar likralı astar kumaş

Montlar ve ceketler için daha fazla sıcaklık için daha kalın bir kumaşa ihtiyacınız olabilir. Polar, sahte kürk, yün karışımlı kumaşlar bu amaçla kullanılır. Polar, bakımı kolay olduğu için en çok tercih edilenidir.Pamuk kanvas da kullanılır.

Tela kumaş seçenekleri

Yün, polyester vatka, yün-akrilik karışımlı kumaşlar, kabarık pamuklu kumaşların tümü, dış kumaş ve astar arasına yerleştirilen kabarık bir tabaka olarak tela olarak kullanılır.

Son olarak bu astar kumaş seçimleri arasında elbiselerimi sıralamak için neyi tercih ederim – Bir giysi ise bir Çin ipek veya ipek olabilir. Basit elbiseler pamuk astarlara sahip olabilir. Rayon  astarı takım elbise için en iyisidir; Armani bile onları kullanıyor. İçinde kışlık palto polar, sahte kürk veya kapitone astar iyi seçimlerdir

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın