Astar Nasıl Dikilir? İpek Astar Polyester Astar.

Asetat astar nedir,astar firmaları,bursa astar fabrikası,jarse astar fiyatları,ceplik kumaş imalatçıları, ipek astar fiyatları,ipek astar kumaş fiyatları,ipek astar kumaş özellikleri,ipek astarlık kumaş,ipek astar nedir,desenli ipek astar,astar kumas cesitleri,ucuz astar kumaş, polyester astar kumaş nedir,etek astar kumaşı,astar kumas cesitleri,ucuz astar kumaş,viskon astar,likralı astar,çanta astar kumaşı,abiye elbiseye astar nasıl dikilir,seyyar astar dikimi,pantolona astar nasıl dikilir,astar dikmenin püf noktaları,pantolon astarı nasıl dikilir,iç gösteren elbiseye çözüm,uzun kollu elbise astarı,elbise astarı uzun,

Asetat astar nedir,astar firmaları,bursa astar fabrikası,jarse astar fiyatları,ceplik kumaş imalatçıları, ipek astar fiyatları,ipek astar kumaş fiyatları,ipek astar kumaş özellikleri,ipek astarlık kumaş,ipek astar nedir,desenli ipek astar,astar kumas cesitleri,ucuz astar kumaş, polyester astar kumaş nedir,etek astar kumaşı,astar kumas cesitleri,ucuz astar kumaş,viskon astar,likralı astar,çanta astar kumaşı,abiye elbiseye astar nasıl dikilir,seyyar astar dikimi,pantolona astar nasıl dikilir,astar dikmenin püf noktaları,pantolon astarı nasıl dikilir,iç gösteren elbiseye çözüm,uzun kollu elbise astarı,elbise astarı uzun.

Bir elbise içine astar nasıl dikilir?

Bir elbiseye astar dikmeyi öğrenmek dikişte önemli bir beceridir. Elbisenize şekil ve şekil veren büyülü Bir elbiseye astar dikmeyi öğrenmek için bu hızlı ve kolay adımları izleyin.

Elbisenize Astar Nasıl Dikilir: Hızlı ve Kolay Kılavuz

Her kanalizasyon, astarları bir elbiseye nasıl dikeceğini öğrenmenin önemini bilir. İpek, pamuk veya şifondan yapılabilirler. Elbiselerde astar, elbisenize şekil, destek ve form sağlar. Onsuz elbisen olacak asmak vücudunuza. Bu aksilikten kaçının ve 5 kolay adımda bir elbiseye astar dikmeyi öğrenin.

Elbisenize Dikiş Astarında Kullanılacak Malzemeler:

Dikiş Makinesi ve İplik

Kumaş Astar

polyester astar,denye astar,etek astarı,ceket astarı,saten astar,ucuz astar kumaş,ucuz astar,parti astar,stok astar,spot astar,astar alan,deye astar alanlar,jarse astar alan,stok astar kumaş alanlar,astar parçası alanlar,parça astar alan,astar satanlar,astar kumaş satan,etek astarı satan,ceket astarı satanlar,ucuz astar kumaş satanlar,tekleme astar alanlar,stok astar kumaş alanlar,parti astar kumaş alanlar
Polyester Astar Kumaş

Önceden Kesilmiş Elbise Kumaşı (Bir sonraki eğitimimizde bir çizgi elbisesinin nasıl dikileceği hakkında daha fazla bilgi edinin!)

Adım 1: Kol kenarlarını bir araya getirin.

Astarınızı ve elbise kumaşınızı yan yana yerleştirin, elbise kolunuzla hizalayın. Sağ taraf birlikte olduğunda, kolların eteklerine dikiş yapın.

İpucu: Astarınızın kumaş elbiseden en az 2 inç daha kısa olduğundan emin olun. Kumaş elbiseniz manşonun alt kısmına katlanabilmeli ve astara yapışabilmelidir.

2.Adım: Elbiseyi doğru şekilde yerleştirin

Astarınızı kollara diktikten sonra elbisenizi doğru şekilde çevirin. Elbiseyi doğru yola koyarak, neyin nereye gittiğini daha net görebilir ve anlayabilirsiniz.

Adım 3: Koltuk altı ve yan dikişleri hizalayın

Koltuk altından yan dikişlere kenarları dikerek elbisenizi kapatın. Astarın elbiseye katıldığı yerden başlayın.

Adım 4: Astarın ilk tarafını dikin

Elbiseni tersine çevir. Ardından, astarın elbiseye katıldığı ilk tarafı dikmeye başlayın. Astarın diğer yan dikişlerinde aynı adımları izleyin.

İpucu: Dikerken çentiklerinizi doğru sıraladığınızdan emin olun. Bu yardımcı olur, böylece 2 dikişi de doğru şekilde dikebilirsiniz.

Adım 5: Elbiseyi bitirin

Bu sefer, astarı elbise kumaşınızla birlikte dikin.

Ek İpuçları

Kolunuza bıraktığınız kenar uzunluğunu hatırlayın, böylece düzgün bir şekilde oturur.

Omuzdan koltuk altına bir yapışma koyun.

Dikişleri iyice bastırın.

Fazla kumaşı çıkarmak için koltuk altı yakınındaki dikişlere kesin.

Şimdi elbisene bir astar ekledin. Astar ve elbise kumaşı birbirine diktikten sonra elbisenizi bastırmak isteyebilirsiniz.

5 hızlı ve kolay adımda, şimdi elbisenize bir astar eklediniz. Ne de olsa o kadar karmaşık değildi! Biraz daha fazla pratik yapmayı deneyin ve hiçbir zaman, bir gün üstleri, elbiseleri ve hatta çanta ve cüzdanları bile astarlayacaksınız !

Hiç bir elbiseyi astarlamayı denedin mi? Aşağıdaki yorumlarda deneyimlerinizi bizimle paylaşın!

Asetat Astarlar

İlk olarak, giderek daha popüler olan sentetik asetat ve yakın varyasyonları. Cadde caddesi gittikçe artan şekilde asetat kullanılarak hazır astarlı ceketler üretmektedir. Şaşırtıcı olmayan, çünkü seri üretime yetecek kadar basit ve ucuz.

Özellikle dayanıklı bir malzeme değil. Az dirençle yırtılabilir ve düzenli kullanımla soluklaşabilir. Birinin mutlak coşku ile destekleyebileceği bir astar değil, ancak artı tarafta buruşmaya karşı dayanıklıdır ve nemi vücuttan uzaklaştırır.

Bununla birlikte Astarları, güvenilir ve belki de tüm çağdaş orta-yüksek fiyatlı astarlı ceketlerin en ünlüsüdür. İpeği iyi taklit eder, aslında aslında pamuktan yapılmış olmasına rağmen bazen İpek olarak adlandırılır.

Tek önemli dezavantajı, ipek olmamasıdır, ancak bir astar için ayrı olarak satın alındığında yüksek bir fiyat verir. Ve hala doğal ve pahalı olduğu için soru, neden düzenli sentetik fiyatlardan daha fazla ödeyip, ipekin lüksüne, tarihine ve romantizmine sahip olmayan bir cekete sahip olmaktır?

Polyester Astarlar Polyester

Üzerine önce, uzaktan rafine edilmiş bir arkadaştan aceleyle bir takım elbise ceketi ödünç almanın harikulade hatasını yaptım (geri düşünmek, belki de bu mesafe birkaç bin mil gibi bir şeydi) ama daha yakından incelendiğinde (sadece beş yüz mil uzakta) ucuz ve kötü bir şekilde yapılmış.

Polyester astarlı yün elbise ceketiydi. Dış hava sıcaklığı on beş dereceyi aşamazdı. Yine de yüz elli gibi terledim. Radyatör giymek gibiydi. Ben koyun giysilerinde bir saunaydım. Çıkarıldığında bile, bir maraton koşucusu gibi çökmüş ve terleyen bir sandalyeye çöktü. O ceketin şu an nerede olduğu hakkında hiçbir fikrim yok, ama tek başına terlediğini garanti ediyorum …

Neden bariz dışında bir astar olarak kullanıldığına dair hiçbir öneri sunamıyorum; düşük maliyeti. Terziler ve tasarımcılar bunu yapmayı tercih ediyorlar, ekstra maliyet için çok daha iyi seçenekler mevcut değil, sonsuza kadar çoğumuzu şaşırtacak.

İpek Astarlar

Asetat astar nedir,astar firmaları,bursa astar fabrikası,jarse astar fiyatları,ceplik kumaş imalatçıları, ipek astar fiyatları,ipek astar kumaş fiyatları,ipek astar kumaş özellikleri,ipek astarlık kumaş,ipek astar nedir,desenli ipek astar,astar kumas cesitleri,ucuz astar kumaş, polyester astar kumaş nedir,etek astar kumaşı,astar kumas cesitleri,ucuz astar kumaş,viskon astar,likralı astar,çanta astar kumaşı,abiye elbiseye astar nasıl dikilir,seyyar astar dikimi,pantolona astar nasıl dikilir,astar dikmenin püf noktaları,pantolon astarı nasıl dikilir,iç gösteren elbiseye çözüm,uzun kollu elbise astarı,elbise astarı uzun,

Parti Kumaş. Son olarak ipeğe. Ceket astarı için, hem performansı hem de yüzlerce yıldır kullanılan ve hayran olunan bir kumaşın romantizmini sunan altın standart. İpek, mevcut daha ucuz sentetik alternatiflerden daha pahalı olabilir, ancak kaliteli bir giysi satın alıyorsanız, neden nihai ürünün kritik bir unsurunu gözden kaçırmayı tercih edersiniz? Biri bir alacak kadar şanslıysa, motoru bir yerine koymayı seçmeniz pek olası değildir.

Ceket astarınıza gelince, ipekin ilk, tek ve son seçiminiz olması gerektiğini savunacağız. Şimdi, ipekleri kusursuz astar olarak sunmayacağız. Aslında, hiç bir seçenek olmayacak için dolgun olan bazı insanlar var.

Bununla birlikte, ipek elbette rahatlık ve pratiklik sunar. Ve başka hiçbir kumaş gibi romantik veya kişiselleştirilmiş bir özelleştirme taşır. Tarih ve romantizm, lüks ve sınıf kavramlarıyla doludur. Bu anlamda, sonsuza dek tartışacağım, rekabet etmiyor.

Esasen yüz ifadesi, pamuğun tarihin, şiirin ve romantizmin  doğası arasındadır.

Yorum Yap

  • error: Content is protected !!