Mikrofiber Kumaş Nedir?Zeytinburnu Stok Kumaş Alanlar

mikrofiber kumaş nedir,mikrofiber kumaş fiyatı,stok mikrofiber kumaş alanlar,fiberglas kumaş,

Mikrofiber bugünlerde her yerde görünüyor . Mikrofiber, ev temizlik bezlerinde, atletik kıyafetlerde, mobilya ve otomobillerde döşemelerde ve hatta çarşaflarda bulabilirsiniz. Fakat mikrofiber nedir ve gerçekten yeni bir şey midir?

Mikrofiber Nedir?

İster mikrofiber ister mikrofiber (Avrupa yazımı) terimini görsünüz, daha sonra bezle dokunan iplikleri oluşturmak için kullanılan liflerin kalınlığına bir referanstır. Bir mikrofiber, bir insan kılının yaklaşık beşte biri kadar kalın bir denyeden (standart ağırlık birimi) daha fazla değildir.

Şu anda piyasada bulunan tüm mikrofiber insan yapımıdır. Çoğu polyesterden yapılmıştır ancak aynı zamanda mukavemet ve su geçirmezlik sağlamak için naylon ile karıştırılabilir. Birkaçı suni ipekten yapılır ve doğal ipeğin niteliklerine benzer. Malzemelerin şekline, boyutuna ve kombinasyonuna bağlı olarak, mikrofiber kumaş alanlar mukavemet, yumuşaklık, su emiciliği veya iticilik gibi farklı niteliklere sahip olabilir.

mikrofiber kumaş fiyatları,mikrofiber kumaş üreticileri,mikrofiber kumaş toptancıları,mikrofiber kumaş fiyatı,mikrofiber kumaş yorgan,mikrofiber kumaş koltuk,mikrofiber nedir,top mikrofiber bez,parti mikrofiber kumaş,parça mikrofiber kumaş,stok mikrofiber kumaş,spot mikrofiber kumaş,parça mikrofiber kumaş alan,parti mikrofiber kumaş alan,stok mikrofiber kumaş alan,spot mikrofiber kumaş alan

Bu ultra ince liflerin üretimi aslında 1950’lerde başladı. 1970’lerden Ultrasuede’yi hatırlıyor musunuz? Mikrofiberlerden yapılmıştır ve giderek daha fazla şirket tüketicilerin istediği kolay bakım kumaşları için kullanım parça kumaş geliştirdikçe bilim adamları yeni uygulamalar bulmaya devam etmiştir.

Mikrofiber Yıkama Uçları

Mikrofiber yıkarken klorlu ağartıcı kullanılmamalıdır. Ağartıcı veya asidik temizleme solüsyonları liflere zarar verebilir.

Asla liflerin özelliklerini etkileyecek şekilde kendi kendine yumuşayan, sabun bazlı deterjanlar kullanmayın.

Temizlik bezleri için, her kullanımdan sonra yıkama, bez tarafından toplanan kir ve kalıntıların çizilmelerini önleyecektir.

Yumuşatıcı ilavesini atlayın, çünkü yumuşatıcıdaki kalıntı elyafları tıkayacak ve daha az etkili hale getirecektir.

Lifler aslında yüksek sıcaklıklarda eriyebilir ve kırışma neredeyse kalıcı hale gelebilir.

Kullanımlar ve Bakım

Bezleri ve Bezleri Temizleme

Mikrofiber bezler, havlular ve bezler her yerde bulunabilir ve temizlik için mükemmel kumaşlardır. Güçlü ve uzun ömürlü olmaları için dokunurlar ve son derece ince suni ve sentetik lifleri nedeniyle tüy bırakmazlar. Kullanılan parti kumaş mikrofiber tipine bağlı olarak, bu bezler elektrostatiktir ve ayrıca gres ve yağı emecektir. İnce iplik ve dokuma nedeniyle, anti-bakteriyel olabilirler, çünkü pamuklu bir bezin yapamayacağı küçük bakterileri toplarlar. Mikrofiber temizlik bezleri her kullanımdan sonra çamaşır deterjanı ile yıkanmalıdır.

Giyim ve Basınçlı Giysiler

Sporcuların (formalar, tişörtler ve şortlar) kullanımı için tanıtılan birçok giysi mikrofiber kumaşlardan üretilmiştir çünkü malzeme terlemeyi vücuttan uzaklaştırır. Sıkı dokunmuş kumaş, kan akışını arttırmak için hem atletik eğitim hem de tıbbi kullanımlar için kullanılan sıkıştırma giysiler için de kullanılır.

Bu mikrofiber giysilerin tümü soğuk veya ılık su ile elle veya hafif bir makine döngüsünde yıkanmalıdır. Hava kurumasına izin verin.

Aksesuarlar ve Spor Malzemeleri

Bugün satın aldığınız kumaş cüzdanların, bozuk para cüzdanlarının, sırt çantalarının ve ayakkabıların çoğu mikrofiberlerden yapılmıştır. Kumaş onları suya dayanıklı ve güçlü hale getirir. Mikrofiber günümüzün çöl savaş botlarında ve futbol ve basketbol yapmak için bile kullanılıyor.

Çarşaflar, Masa Örtüleri ve Havlular

mikrofiber kumaş nedir,mikrofiber kumaş fiyatı,stok mikrofiber kumaş alanlar,fiberglas kumaş,

Mikroelyaflar çok ince olduğundan, çok ipeksi hissetmek için dokunabilirler, ancak oldukça güçlü kalırlar. Mikrofiberden yapılmış çarşaflar nefes alabilir, hafif ve doğal liflerden daha uzun ömürlüdür ve yıkanması kolaydır. Ve kumaş parçası yastık ve yatak örtüleri yapmak için çok sıkı bir şekilde dokunabildiğinden, toz akarları daha kolay sıkıştığından alerjisi olanlar için harikadır.

Masa örtüleri ve peçeteler, dökülen sıvıların boncuklanmasına ve lekenin çıkarılmasını çok daha basit hale getirecek niteliklere sahip mikrofiberlerden dokunur. Ters dokuma tekniği mikrofiber banyo ve plaj havluları için kullanılır, böylece suyu hızlı ve büyük miktarlarda emerler. Bu havlular çabuk kurur ve hemen kurutulmazsa küflenme olasılığı pamuklu havlulardan daha azdır.

Yıkarken nevresim takımlarınız ve çarşaflarınızdaki bakım etiketlerine uyun. Mikrofiber çarşaflar, masa örtüleri ve havlular yüksek sıcaklıkta veya uzun süre kurutulmamalıdır.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın