Poplin Nedir? Poplin Kumaş

poplin nedir,poplin kumaş,gömleklik kumaş fiyatı,gömleklik poplin,

Tekstil dünyası, tasarımcılar ve hazır giyim evleri için yenilik, yaratıcılık, konfor ve çeşitlilik kapılarını açtı. Bir giysinin işlevi, kumaşı ve düşmesi ile ilgili alternatifler gelişmiştir ve bu yükseltme pazarda bulunan sayısız kumaşa yatırılabilir. Günümüz tekstil sektörü, son derece esnek fiyatlarla rakipsiz çeşitlilikte ürünler sunmaktadır. Aslında piyasaya birkaç yıl önce giren kumaşlar, bir giysinin giysiye getirebileceği pratiklik ve maksatlılık göz önünde bulundurularak yapılmıştır. Küresel pazarda mevcut olan kumaşlar, sürekli araştırmanın yeni kumaşların gelişmesine ve poplin gibi eski kumaşların kullanımında artışa yol açtığını ortaya çıkardı.

Poplin düz örgü ile yapılır. Poplin, kumaştan ziyade dokumayı tanımlar. Poplin çok ince, yakın aralıklı, çaprazlamasına kaburgalara sahiptir ve daha ağır bir dolgu ipliği ve birkaç çözgü ipliği içerir. Bu nedenle üreticiler poplin gömleklerinden bahsettiklerinde, kumaşta değil, gömlekteki örgü türüne bir referanstır. Daha çok pamuklu örgü içerir ve bu örgü kumaşı sağlamlaştırır. Poplin, ince ve yakın aralıklı kaburgalara sahip çuha benzer.

Daha önceki poplin, daha ağır yün dolgulu ipek iplik çözgüsü ile yapıldı, ancak bugün poplin kumaş oluşturmak için pamuk ve sentetik iplikler de kullanılıyor. Bu kumaş gömlekler, alçaklar veya pijamalar, elbiseler ve üstler dahil olmak üzere kadın kıyafetleri, spor giyim, zengin döşemeler ve ayrıca çerçeveler ve duvar asma gibi dekoratif eşyalarda kumaş olarak kullanılır. Poplin kumaşın bakımı kolaydır ve kolayca kırışmaz.

poplin kumaş nedir poplin nedir poplin kumaş alanlar poplin kumaş fiyatı parça poplin

Birkaç zengin kumaşa kıyasla, poplin kumaş alanlar makul fiyatlı, bu da onu tasarımcıların ve hazır giyim üreticilerinin tercih ettiği bir seçenek haline getirdi. Bu kumaş dünyanın her yerinde üretilir, ancak karışımların tercihi bir ulusun yerlilerine bağlıdır. Sıcaklığın daha soğuk olduğu ülkelerde, poplin kumaşında ipek ve yün gibi daha ağır iplikler, palto ve sıcak alçaklar dahil olmak üzere ağır kışlık giysiler üretmek için kullanılır.

Poplin kumaşı, çözgü ve atkı ipliklerinin tek tek kesilmesiyle elde edilen çok düzgün bir yüzeye sahiptir, böylece kumaşa yumuşak bir el hissi ve eşit bir yüzey kazandırır. Poplin dayanıklı, güçlü ve bakımı kolay olduğundan, birçok tasarımcı poplin’i düzenli kullanım için gerekli kıyafetleri yapmakta kullanmaktadır. Eşsiz bir zerafete sahip olduğu ve aynı zamanda yüksek fiyatlı olmadığı için takım üniformaları yapmak için en iyi seçeneklerden biridir.

Pamuk Polyester poplin, Türkiye  Avrupa gibi ülkelerde popülerdir. Bu ülkeler aynı zamanda kaliteli organik poplin satıyorlar. Hindistan gibi ülkelerde Bangladeş pamuğu Poplin, tüketiciler ve tasarımcılar arasında tüm öfke. Pamuk poplin, cilde karşı hafif, serin ve gevrek hisseder ve geleneksel örgü, cildin kolayca nefes almasını sağlar ve yazlar için mükemmel bir seçimdir.

Yüzde yüz polyester poplin de son yıllarda tanındı. Yatay kaburga örgüsü ile birlikte biraz sert bir örtü olan son derece verimli bir malzemedir. Bu parça kumaş ağırdır ve pamuk poplin kumaşından daha uzun sürer. Tasarımcılar poplin kumaşı çok fazla çekiciliğe dönüştüren renklerle denemeler yapıyorlar. Renkler ayrıca poplin giysilerinin her zaman giyilebilmesini sağlar.

Yüzde poplin kumaşı da tıbbi amaçlar için kullanılır. Polyester poplin sadece kırışmaya dayanıklı değildir, aynı zamanda aleve dayanıklıdır, bu da onu belirli mesleklerde uygun bir giysi seçimi yapar. Türkiye İngiltere, Fransa, Amerika Birleşik Devletleri gibi ülkelerde polyester poplin genellikle ofis kıyafetleri yapmak için kullanılır. Organik pamuk kullanan organik poplin de bu ülkelerde trend, çünkü bu gelişmiş ülkelerdeki tekstil endüstrisi çevre dostu kıyafetlerin kullanımına odaklanıyor. Pamuk poplin, ipek poplin ve polyester poplin dışında, spandeksten yapılmış gerilebilir poplin de vardır. Poplin kıyafetleri makinede ılık suda kolayca yıkanabilir ve normal giysiler gibi kurutulabilir.

Tekstil dünyası, kumaş parçası yeniliği konusunda sürekli bir devrime tanıklık etti ve bu, yünle kullanıldığında soğuk havaya uygun hale geldiğinde ve pamukla birlikte kullanıldığında pamuk için mükemmel bir seçim olduğu poplin gibi kumaşlara olan talebin artmasına neden oldu. Parça kumaş tasarımcılar ve tüketiciler, iyi yapılmış, uygun fiyatlı ve uygulanabilir poplin giysileri için artan bir takdir gösterdiler.

Bununla birlikte, poplin hala pazarda sağlam bir kavrayışla mücadele ediyor, çünkü birçok tasarımcı ve üst düzey marka yazlık giysiler söz konusu olduğunda keten veya benzeri kumaşları tercih ediyor ve kış aylarında yünle birlikte kullanılabilen ipek gibi daha zengin kumaşlar var. Poplin kendi klişe pazarını ve tasarımcıların sadık çizgisini bulsa da, bu kumaş için zirveye çıkmak kolay olmayacak. Şu an için moda olan diğer kumaşların beğenileri var. Bu arada, daha fonksiyonel bir poplin kumaşı oluşturmak için harmanlarla yapılan deneyler, bu kumaşa parlak bir gelecek garanti edebilir. Poplin’in yolculuğu şu ana kadar ilginçti ve yavaş yavaş küresel pazarın dikkatini çekiyor.

Poplin nedir? Poplin Kumaş

Poplin bir kumaş örgüsüdür, bu nedenle pamuklu poplin gömleği, poplin örgüsü olan pamuklu bir gömlektir. İnsanlar poplin gömleklerine atıfta bulunduğunda, genellikle bir tür malzemeden bahsetmezler. Bunun yerine tişörtün içindeki örgüden bahsediyorlar. Tipik olarak poplin gömlekleri pamuk veya pamuk ve polyesterden yapılır. Tabinet poplin için başka bir kelimedir. Aşağıdaki perakendeciler poplin gömlekleri sunuyor.

Poplin örgüsü nedir?

Bir poplin örgüsünün tipik stili, aşağıdaki siyah-beyaz desen görüntüsünde gösterildiği gibi, atkı ve çözgü liflerinin üst üste ve altından geçtiği stildir.

Poplin terimi üzerindeki karışıklık genellikle poplin kelimesinin anlamı zamanla değiştiğinden oluşur. Bugün, kelime genel olarak yukarıda açıklandığı gibi örgüyü ifade eder. Bununla birlikte, geçmişte, poplin kelimesi, çözgü örgüsünün ipek ve atkı örgüsünün yün olduğu bir tür malzemeyi tanımlamak için kullanılıyordu. Kumaş alanlar küçük Kadınlar kitabında poplin terimine atıflar vardır. Kitapta bu terim bir örgü yerine bir tür kumaşı belirtmek için kullanılıyor: “Küçük parti için akşam geldiğinde, poplin’in hiç yapmayacağını buldu, çünkü diğer kızlar ince elbiseler giyiyorlardı ve gerçekten kendilerini çok iyi yapıyorlar. ”

Daha da ileri gidersek, poplin terimi, 15. yüzyılda ipekden yapılmış bir kumaş olan Fransızca papelain kelimesinden geliyor. Papelain terimi, 15. yüzyılda Fransa’da Avignon’da yapılan kumaş olan papelino kelimesinden gelir.

Poplin örgüler diğer örgülerden daha hafif olma eğilimindedir ve bu nedenle daha sıcak havalar için daha uygundur. Ancak, dimi gömleklerden daha kolay kırıştıklarını görüyorum, bu nedenle dimi gömlekler muhtemelen seyahat için daha iyidir.

Çuha örgülü poplin gömlek nedir?

Bir poplin çuha örgüsü daha ince iplikler kullanır ve iplik çok sıkı bir şekilde dokunarak gömleğe hafif bir parlaklık verir.

Bir Oxford dokuma gömlek hakkında daha fazla bilgi edinmek istiyorsanız, oxford gömlek nedir? Dimi örgü gömlekleri hakkında daha fazla bilgi edinmek için dimi gömlek nedir?

poplin nedir poplin kumaş poplin gömlek kumaşı gömleklik kumaşlar

Oxford gömleği nedir?

Oxford gömleği nedir? Bir oxford gömleğinin bir oxford örgüsü vardır. Böylece bir oxford pamuklu gömlek, bir oxford örgüsündeki pamuktan yapılır. Oxford bir tür malzeme veya kumaş değil, kumaşı dokumanın bir yolu. Bir oxford örgüsü için ortak bir stil, aşağıdaki resimde gösterildiği gibi, iplikler çiftler halinde dokunacak şekilde iki ve daha sonra iki alttır.

Ne zaman poplin giymeliyim?

Poplin böyle sıradan, elyaf bir kumaş olduğundan, yıl boyunca giyebileceğiniz çeşitli giyim eşyalarında poplin bulabilirsiniz. Hem kadın hem de erkek gömlekleri poplin, kadın elbiseleri ve etekler ve erkek pantolonları ve ceketleri ile yapılır. Herhangi bir giysiye güzellik ve örtü ekleyen ince bir parlaklığa sahip çok yönlü bir kumaştır.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın