Zeytinburnu Gabardin Kumaş Gabardin Kumaş Nedir?

zeytinburnu gabardin kumaş gabardin kumaş nedir gabardin fiyatı gabardin kumaş satan zeytinburnu parça kumaş zeytinburnu kumaşçılar zeytinburnu spot kumaş zeytin burnu kumaşçılar çarşısı

Gabardin Nedir ve Neden Giymeniz Gerekiyor?

Gabardin, genellikle pamuktan yapılmış dayanıklı ve pürüzsüz bir dimi dokuma kumaştır. Çoğu insan kumaş gabardin’i duymuştur, ancak bunun hakkında hiçbir şey bilmemektedir. En sevdiğimiz malzemelerden biri ve inanılmaz bir geçmişi var.

Kökeni

Gabardin aslında 1800’lerin sonunda Burberry’nin kurucusu Thomas Burberry tarafından bulundu. Burberry, çok fazla aşınma ve yıpranmaya karşı dayanıklı çok yönlü bir kumaş karışımı oluşturmak istedi.

Burberry ilhamını ve yeni kumaşının adını Orta Çağ’ın gaberdina’sından aldı. Gabardina, pantolon ve bluzların üzerine giyilen gevşek ve uzun giysilerdi. Tipik olarak, dilenciler onları elemanlardan ekstra koruma için kullandı. Çoğu zaman parça kumaş gabardin bel çevresinde bağlandı.

Yeni malzemesini oluşturmak için Burberry, kamgarn yünlü kumaşlara sıkıca dokunan sıkı dokunmuş bir kumaş buldu. Kamgarn yününün örgüsü bir tarafta nispeten pürüzsüzdü ve diğer tarafta yivli bir görünüme sahipti.

Dokuma açısından bakıldığında bu, gabardin’i bir dimi kumaş haline getirdi. Burberry, yeni kumaşı halkın gözünü hızla yakalayan birkaç giysi üretmek için kullandı.

Kumaşın Evrimi

Stok Gabardin, şeklini tutma ve çok kolay kırışma eğilimi gösterir, bu da gardırobuna devam etmek zorunda kalan herkes için büyük bir artı oldu. Pırıltı gabardin’i hem kadınlar hem de erkekler için moda oluşturmak için ideal hale getirdi.

Günümüzde gabardinin bir başka kalıcı kullanımı da paltolardır (trençkot düşünün).

Gabardin Bakımı

Parti Gabardin‘de bulunan liflere bağlı olarak, bugün üretilen giysilerin bir kısmı, yıkayıcı üzerinde hafif bir döngü ve kurutucu üzerinde düşük bir ısı ayarı kullanılarak temizlenebilir. Aynı giysiler el yıkama ile iyi sonuç verir.

gabardin

Düşük bir ayarda ayarlanan sıcak bir ütü genellikle hızlı baskı için iyidir, ancak kumaşı kalıcı olarak yaralayacağından çok fazla ısı kullanılmamasına dikkat edilmelidir.

Üretim Süreci ve Özellikleri

Spot Gabardin maddesi, bileşime göre değil, ipliklerin dokuma yöntemiyle ayırt edilir. Dişler, kesin olarak tanımlanmış bir açıda çapraz olarak çalışmalıdır. Böylece, tuvalin dokusu diyagonal çizgiler olan bir desen elde eder.

Çözgü iplikleri ek olanlardan (atkı) daha incedir ve iki kez bükülür. Ekstra iplikler normaldir. Ana ipliklerin daha yüksek yoğunluğu nedeniyle, atkı iplikleri pratik olarak gizlenir, bu nedenle kumaşın yüzeyinde geniş eğimli yara izleri oluşur. İplikleri yerleştirmenin bu yöntemi, malzemenin kabartma olmasını sağlar.

XIX- XX yüzyılın başlarında gabardin kumaşların renkleri koyun yününün doğal tonlarına uyuyordu. En son boyama yöntemleri, çeşitli renk ve tonların kullanılmasına izin verir. İki renkli melanj, ana ve atkı ipliklerinin farklı renklere sahip olduğu en popüler olduğu ortaya çıktı.

Gabardin Kumaş Kullanımı

Yün veya yarım yünden yapılmış kalın gabardin, demi sezon takım elbise ve dış giyim üretimi için tasarlanmıştır;

Daha ince malzeme türlerinden pantolon, etek, elbise dikmek;

Melanj, romantik bir tarzda, örneğin hava fırfırları ile abiye ve kıyafetler için idealdir;

Gabardin ayrıca askeri üniformalar dahil olmak üzere çeşitli iş kıyafetlerini dikmek için kullanılır;

Perdeler, yatak örtüleri, minderler, mobilya döşemeleri ve diğer iç bileşenler için harika;

Reklam işi alanında bile kullanılır. Beyaz gabardin reklam afişleri ve afiş oluşturun.

Zeytinburnu Gabardin Kumaş Artıları ve eksileri

Güçlü dokuma nedeniyle, malzemenin birçok avantajı vardır:

Dayanıklılık ve aşınma direncinde farklılık gösterir. Birkaç yıl kullanımdan sonra bile, ürün zaten yorgun veya modası geçmiş olduğunda, yine de mükemmel bir görünüm korur;

Güzel bir şekilde örtülür, şeklini tutar, doğru kesim ile şekle iyi oturur;

Bir sera etkisi yaratmaz – yüksek derecede nefes alabilirliğe sahiptir;

Mekanik strese duyarlı değil, neredeyse kırışıklık yok;

Nem ve ışık geçirgenliği çok düşüktür;

Ürünler dokunmak hoş ve rahattır;

Yıkama sırasında deforme olmaz, neredeyse gerilmez.

Özel bakım gerektirmez. İşlerin temiz tutulması kolaydır, temizlenmesi ve ütülenmesi kolaydır.

Dezavantajı yüksek akışkanlıktır. Kumaş Alan bir dikiş iğnesi ile zarar vermek kolaydır, bu nedenle mümkün olduğunca dikkatli bir şekilde dikmelisiniz.

Ürün Bakımı

zeytinburnu gabardin kumaş gabardin kumaş nedir gabardin fiyatı gabardin kumaş satan zeytinburnu parça kumaş zeytinburnu kumaşçılar zeytinburnu spot kumaş zeytin burnu kumaşçılar çarşısı

Bakım kuralları gabardin kompozisyonuna bağlı olarak değişir. Her zaman maddenin türünü açıklığa kavuşturmalı ve bakım talimatlarını takip etmelisiniz. Bilgi etikette bulunabilir.

Soğuk mevsime yönelik yün gabardinden yapılmış kıyafetlerin kuru temizlenmesi önerilir;

Yünlü çamaşırlar ılık suda veya hassas yıkama veya yün yıkama fonksiyonu kullanılarak bir makinede elle yıkanır;

Hafif kumaşlar için, makine 40 derecelik bir sıcaklıkta sentetik modda yıkanabilir;

Çok sıcak olmayan demiri içeriden ütülemek daha iyidir. Spesifik ütü sıcaklığı, kumaş alanlar bileşimi dikkate alınarak belirlenir;

Ürünün kurutulması düzleştirilmiş bir şekilde önerilir.

Yorum Yap