Etek İçin Ne Kadar Kumaş Gerekir?

etek için ne kadar kumaş gerekli,ne kadar kumaş gerekir,ne kadar kumaş almalı,

NE KADAR KUMAŞA İHTİYACIM VAR?

Dikişe yeni başlıyorsanız, ne kadar kumaşa ihtiyacınız olduğunu bulmaya çalışmak göz kamaştırıcı bir olay olabilir – hatta çalışmanıza yardımcı olacak desen kılavuzu ile. Ancak, bir süredir dikiş yapıyorsanız, başka bir parti kumaş muamelesi ile karşılaşabilirsiniz… Soldaki tüm bitlerle ne yapmalı? Daha az uzunluğa ancak daha genişliğiniz varsa, yine de bu deseni yapabilir misiniz? Şimdi, bu son sorun biraz okuldan bir matematik zorluğu gibi görünse de, cevabı bilmiyorsan sana tahta tahtaları atmayacağım söz veriyorum.

Minimum Kumaş Miktarıyla Kıyafet Nasıl Üretilir

Tamam. Bir kıyafet muhtemelen itiyor, bir elbise, bir üst veya etek yapmak muhtemelen daha gerçekçi. Her iki durumda da, umarım bu ipuçları kumaş zulasındaki sol taraflardan bir şeyler oluşturmanıza yardımcı olacaktır.

ne kadar kumaşa ihtiyaç var

Bir üst veya kayışlarla elbise yapıyorsanız, kumaş parçanızdan en iyi şekilde yararlanmak için spagetti kayışlarını seçin (gerekirse deseni değiştirin).

Bir kaplama / ceket ağırlığında bir metre kumaşınız varsa, pelerin şık ve basit bir proje olabilir. Ekstra ipucu: Biraz renkli daha hafif kumaşınız varsa, pelerininiz için hoş bir astar olarak kullanılabilir, biraz ilgi / ayrıntı ekler.

Kumaşın genişliğine bağlı olarak daha uzun bir düz etek, kalem etek veya A-line etek genellikle 1 metre kadar kısa bir sürede yapılabilir.

Kabaca 1 metre kumaş daha kısa bir yarım daire etek de yapabilir (yine genişliğe bağlı olarak).

Aşağıdaki desenler etrafta kumaşın tuhaf uzunlukları için mükemmel…

Kumaş miktarının hesaplanması

Stok Kumaş birçok farklı genişlikte gelir, bu yüzden satın almayı planladığınız kumaşın ne kadar geniş olduğunu önceden bilmediğiniz sürece, mağazada biraz çözmeniz gerekir.

Mağazaya gittiğinizde, tüm desen parçası ölçümleri, fermuar uzunlukları, elastik uzunluklar vb. Gibi ihtiyacınız olan tüm bilgileri yanınıza alın. Bunları da düşünün, astar ve ne kadar ihtiyacınız olacak? Takviye yakalarına ütüleme arayüzüne mi ihtiyacınız olacak veya kaplamada mı kullanacaksınız? Eşleşen konuya mı ihtiyacınız var? Kalemleri ve kağıdı da getirin! Bu bilgiye sahipseniz, eminim çoğu kumaş mağazası asistanı, ne kadar satın almanız gerektiğini anlamanıza yardımcı olmaktan mutluluk duyacaktır.

etek için ne kadar kumaş gerekli,ne kadar kumaş gerekir,ne kadar kumaş almalı,

Öncelikle, her bir parçanın ne kadar kumaş alanlar ihtiyaç duyduğunu görmek için her bir desen parçasını ölçmeniz gerekecektir, böylece kumaş genişliğini bildiğinizde, kumaş üzerindeki desen parçalarının düzenini çizebilirsiniz.

Tüm desen parçalarının aynı yönde çalışması gerektiğini unutmayın, sadece kumaşa sığdıkları ve daha az kumaş kullanmaya çalıştığınız için ya da giysi çok yanlış görüneceğinden işleri her yerde kesemezsiniz.

Desenli parça kumaş alanlar çizgili kumaşlar kullanıyorsanız, düzeni düşünmeniz ve giysinizi kestiğinizde kumaş üzerindeki desenin eşleştiğinden emin olmanız gerekir, bazen bu biraz ekstra kumaş almanızı gerektirir. Giysi kollarında veya sırtlarında o kadar önemli değildir, ancak ön taraf uyuşmazsa, garip görünecek ve yanlış şekilde dikkat çekecektir.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın