Merter Kumaş Alanlar. Parça Kumaş

merter kumaş alanlar parça kumaş merter kumaşçılar

Merter Kumaş Alanlar. Parça Kumaş.

Bir kumaşın ne olduğunu tanımlamanıza yardımcı olan bir kumaş yanık testi yapmanın nasıl olduğunu öğrenin. Küçük bir kumaş parçasını ateşe vermek, alevi yakarken alevi izlemek ve alev gittikten sonra külleri incelemek suretiyle yanık testi yapılır.

Kumaş içeriğini bilmek için önemlidir çünkü genellikle% 100 pamuk ile dikeriz. Pamuklu kumaşlar almayı bekleyen başkalarıyla kumaşlar değiştirirseniz lif içeriğini bilmek özellikle önemlidir.

kumaş alan kimler örgü kumaş triko kumaş
kumaş kimler alır,kumaş alan kişiler,kumaş alan terler,kumaş alan firma adresleri,parti kumaş kim alıyor,kumaş kim alıyor,kumaş ana yer,kumaş alanlar kim

Ne tür bir proje üzerinde çalıştığınıza bakılmaksızın, yorgandan döşemeye kadar, lifleri tanımlayan bir yanma testi, uygun bakım talimatlarını belirlemenize yardımcı olacaktır.

Şöyle söyleyebilirsin ‘Her zaman yüzde yüz pamuklu kumaş satın alırım’

Kapitone olmayan arkadasiniza ne dersin, size fazla kumaş alan vermeyi teklif ettiler mi? Bir kumaş değişiminde bilinmeyen kumaşlar aldınız mı?

Kumaşların pamuk olduğundan emin olmadığınız sürece, birkaç test yapmadan fiber içeriğini bilmenin bir yolu yoktur.

Kumaş Yanması Test Malzemeleri

Test etmek istediğiniz kumaş (lar).

Duvarları olan aleve dayanıklı bir kap – büyük bir küllüğü deneyin ve suyun kullanışlı olduğu bir lavabo gibi başka bir kaba yerleştirmeyi düşünün.

Kumaş Yanık Testi Nasıl Yapılır?

Yanık testini, rüzgarlı olmayan bir günde veya yanıcı maddelerden, çocuklardan ve evcil hayvanlardan uzakta iyi havalandırılmış bir alanda dışarıda gerçekleştirin.

Test etmek istediğiniz her kumaştan 2 “kareler gibi küçük parçalar kesin.

Bir parça kumaşı yanmaz kapınıza yerleştirin ve bir köşeyi tutuşturun.

merter kumaş alanlar parça kumaş merter kumaşçılar

Dumanın kokusuna dikkat edin.

Pamuk yanık kağıt gibi kokuyor ve yanık sonunda var.

Saç veya tüylerin yanmasına benzer bir koku, yün veya ipek liflerini gösterir, ancak ipek her zaman yün kadar kolay yanmaz.

Kimyasallar veya yanan plastik gibi kokan koyu renkli bir duman kokusu, muhtemelen kumaşın bir pamuk / polyester karışımı olduğu anlamına gelir.

Külleri soğuduktan sonra inceleyin.

Pamuk külleri yumuşak ve iyidir. Dokunulduğunda toza dönüşüyorlar.

Parmaklarınız arasında ezilen siyah, kırılgan kalıntıları muhtemelen yün kalıntılarıdır.

Sert topaklar erimiş sentetik liflerin kalıntılarıdır.

Bir adım daha atın. Kumaşın başka bir küçük kumaş parçasından bir iplik kümesini çözdürün. (Senin aleve dayanıklı konteyner üzerinden) cımbız ile yığın tutun ve yavaşça kümelenir ve doğru küçük bir alev taşıyın.

Alevler yaklaştıkça pamuk lifleri ateşlenir.

Sentetik lifler ısıdan uzaklaşır ve eriyebilir.

Her bir kumaş türünün nasıl tepki verdiğini görmek için pamuk, pamuk / polyester karışımları, yün ve diğer liflerden yapıldığını bildiğiniz kumaşlarda deneysel yanma testleri yapın.

Pamuk İçin Yanlış Olan Kumaşlar

parça polyester kumaş alan,poliviskon parçası alan,polyester kumaş alan,parça polyester kumaş alan,parça viskon alan,poliviskon kumaş, polyester kumaş,poliviskon kumaş,parça polyester kumaş alan,poliviskon parçası alan,polyester kumaş alan,parça polysetr kumaş alan,parça viskon alan,poliviskon kumaşKeten kumaş alanlar pamuğa benzer ancak daha yavaş keten yakan sonuçlar üretir.

Alev söndükten sonra rezonon yanmaya devam eder ve pamuk ya da kağıda benzer bir kokuya sahip olmasına rağmen, bir art arda sahip değildir.

Eğer kumaşın pamuk olduğunu düşünmüyorsanız

Orada  hiçbir kapitone alanlar kuralları  sen diyor gerekir kumaş veya başka bir tür ile dikin. Devam edin ve isterseniz bir kumaş kullanın, ancak ne tür bir kumaş olduğunu belirlemeye çalışın, böylece bitmişken yorganın bakımını nasıl yapacağınızı bileceksiniz.

Çoğu yorgan bloğu ve kumaş takasları tüm pamuklu kumaşları kullanmanızı gerektirir. Kendi kullanımınız için başka malzemelerden yapılan rezerve kumaşlar veya değişikliklere izin veren takaslar.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın