Doğal Kumaşlar Parça Kumaş Alan Kişiler

Giysi alırken veya kumaş ararken, ilk düşünceniz mutlaka olmayabilir; “Bu kumaş nereden geldi”, ama belki de olmalı.

Bir mağazaya girmek, son modaya ulaşmak ve neyin yapıldığını sorgulamak kolay değil. Uygunsa, iyi görünüyor ve dünyaya mal olmazsa, normalde bir kazanç olarak kabul edilir. Ödeme için gidiyoruz!

Giysilerinizin hangi kumaştan yapıldığını düşünmek, normalde şu ana kadar gider; Pamuk, ipek veya polyesterden mi yapılmış?

Kristal krep alan,kristal krep satan,şifon kumaş satan,ucuz krep kumaş,soft krep kumaş,saten kumaş,parça saten kumaş alan,polyester kumaş alan,ham kumaş alanlar,parti ham kumaş,stok ham kumaş,spot ham kumaş,üretim fazlası kumaş alan,kalan kumaşları alanlar,fazla gelen kumaşı kim alır,kumaş bozanlar,kumaş peşin paraya cevirenlerÇok sayıda kumaş ve tekstil mevcut ve her birinin kendine has özellikleri var. Ayrıca kendi pozitif ve olumsuz özellikleri ve neden kullanıldığının nedenleri vardır. Ama kullanılan kumaşın sizin için gerçekten iyi olup olmadığını sorgulamayı hiç bıraktın mı? Sadece senin için değil, gezegen mi?

Biliyoruz ki, gardırobunuzu güncellediğinizde ya da yeni bir zanaat projesine girdiğinizde dikkate almanız gereken çok şey var. Ancak doğal kumaşların konusu tutkulu ve önemli bir şeydir ve biz onun katmanlarını daha derinden incelemek istiyoruz.

Doğal kumaşlar nelerdir?

Doğal kumaşlar doğal elyaftan üretilmiş kumaşlardır. Yüzlerce ve hatta binlerce yıldır kullanılan bazı doğal tekstil ürünleri şunlardır:

Keten – bilinen en eski kumaş. Keten kumaş parçası alanlar bitkisinden elde edilir. Güneş ışığına dayanıklı, yıkanabilir, gergin ve alerjik olmayan

Pamuk – en çok yönlü kumaş. Nefes alabilir, dayanıklı ve bakımı kolaydır. Ayrıca yumuşak ve hipoalerjenik

Kenevir – kenevir bitkisinden elde edilir. Çok güçlü ve dayanıklı, şeklini iyi tutar, küfe karşı doğal olarak dayanıklıdır

İpek kumaş alan ipek solucan tarafından bükülmüş protein bazlı bir lif. Güçlüdür, iyi havalandırır, nefes alabilir, hipoalerjenik ve güzel bir doğal parlaklığa sahiptir.

Kaşmir – Kaşmir keçi ve diğer keçilerden elde edilen bir lif. Lüks, yumuşak, ipeksi, pürüzsüz ve çok sıcak

Yün kumaş alan insan yapımı liflerle harmanlanabilen protein bazlı bir lif. Dayanıklı, sıcak, esnek ve iyi boyar.

Jüt – bir file lif. Uzun ve parlak lifler, kaba ve güçlü iplikler yapmak için eğrildi. % 100 biyolojik olarak parçalanabilir ve geri dönüştürülebilir

Bambu – bambu bitkisinden elde edilen lifler. Süper yumuşak, nefes alabilen, dayanıklı ve bakımı kolay

Tiftik – Angora keçisinden elde edilir. Yüksek parlaklığa ve parlaklığa sahip çok yumuşak dokunuş. Isı düzenleyici özellikleri

Deri – hayvan bazlı ürün. Yüksek mukavemet, yırtılmaya karşı dayanıklı, güçlü, dayanıklı, pürüzsüz

Gördüğünüz gibi, listede hem hayvanlardan hem de bitkilerden elde edilen lifler bulunur. Lifler, kumaş alan haline getirilen iplikler oluşturmak için eğrilirler. Bu tekstiller, giyimden döşemeye ve mobilyalara kadar her şeyi yapmak için kullanılabilir. Endüstriyel ve tıbbi gibi diğer alanlarda bile kullanılırlar.

Doğal kumaşların avantajları parça kumaş

Sizin için iyi ve çevre için harika, doğal kumaşlar kategorik olarak her ikisini de olumlu etkileyebilir.

Çevresel açıdan sürdürülebilir olmasının yanı sıra, doğal kumaşların çoğu biyolojik olarak parçalanabilir, nem emici, nefes alabilir, dayanıklı, ısıya duyarlı ve doğal olarak küf ve kir tutmaz. Pamuk gibi lifler de organik olarak yetiştirilme seçeneğine sahiptir, ki bu da üretilmesi ve satın alınması daha pahalı olmasına rağmen, pestisitlerin ve kimyasalların kullanımının üretiminde kullanılmamasını sağlar.

Doğal tekstillerde yüksek emme özellikleri büyük bir artıdır. Nem fitilleme kabiliyeti kumaştan havalandırmaya izin verir, nemden kurtulmak için cildin kurumasını sağlar. Dolayısıyla, sıcak hissetmeye eğilimliyseniz veya özellikle sıcak aylarda pamuk ve keten gibi kumaşlar sizi serin ve rahat tutmanıza yardımcı olur.

Doğal kumaşları hassas ciltler için iyi yapan nedir?

Polyester kumaş alan,polyester astar alan,jarse astar alan,parça kumaş alan,gabardin kumaş alan,ceket astarı,şifon astarı,saten astar,şifon astar,palto astarı,ucuz astar,parti astar,stok astar,spot astar,parti astar kumaş,parti polyester astar,spot polyester astar,
Polyester kumaş alan,polyester astar alan,jarse astar alan,parça kumaş alan,gabardin kumaş alan,ceket astarı,şifon astarı,saten astar,şifon astar,palto astarı,ucuz astar,parti astar,stok astar,spot astar,parti astar kumaş,parti polyester astar,spot polyester astar,

Birçok insan, hassas ciltler veya sentetik lifler giyerek daha da kötüleşebilen alerjilerle doğarlar. Polyester kumaş alanlar naylon ve viskoz gibi malzemeler çok hassas bir cildin kötü reaksiyona girmesine neden olarak döküntülere, cilt tahrişlerine ve daha fazlasına neden olabilir.

Keten, ipek ve pamuk gibi tekstil ürünleri doğal olarak hipoalerjeniktir. Aynı zamanda benzersiz anti-bakteriyel özelliklere sahiptir, bu nedenle onları hassas veya alerjiye yatkın ciltler için idealdir. Yenidoğan ve bebek cildi için bu kumaşları giymek idealdir. Yumuşaklık ve hipoalerjenik özelliklerin neredeyse bebeğin cildi için nazik olması garanti edilir.

Neden doğal sentetik kumaştan fazla? Kumaş parçası

Bazı insanlar doğal kumaşları ve lifleri düşündüklerinde, bunları kaba, çuval çuval tipi malzemelerle ilişkilendirdiklerini düşünebiliriz. Çok rustik, cızırtılı ve çok şık değil. Daha fazla yanlış olamazlardı. Evet, bu tekstillerin çoğu keten, pamuk, jüt ve kenevir gibi bitkilerden elde edilir, ancak bugün doğal kumaşlar, kendilerinden üretilen orijinal tekstillerden çok farklıdır.

Bu günlerde, doğal başlangıçlardan yaratılan, sentetiklerden gelen her şey kadar şık, şık ve şık olan bir çok malzeme var. İpek, kaşmir ve tiftik, insan yapımı veya doğal olan en zarif ve lüks olarak bilinen hayvansal kumaşlardır. Kurulan ve gelecek birçok moda tasarımcısı, koleksiyonlarında doğal kumaşları kullanmayı ve etik giysiler üretmeyi seçiyor.

Doğal lifler, insan yapımı ipliklerle bile eğrilerek, her iki dünyanın da en iyisini sunan kumaşlar üretebilir. Mevcut pek çok seçenekle, seçtiğiniz kumaşa daha yakından bakmak için biraz zaman ve çaba göstermeye değer.

Doğal sentetik kumaşlar seçmeli mi?

Pamuk kumaş alan,polyester kumaş alan,parça kumaş alan,parti ip alan,stok ip alan,spot ip alan,ucuz ip,kilo ile ip alan,polyester ip alan,pamuk ip alan
kumaş tekstil giyim iplik

Güzel olmanın yanı sıra, doğal kumaşlar çevre açısından sürdürülebilir ve yenilenebilir. Ağaçlar, bitkiler veya hayvanlardan gelirler, bunlar değiştirilmeye, yetiştirilmeye veya yeniden pişmeye devam edebilir. Birçok sentetik malzemeden farklı olarak, doğal seçenekler biyolojik olarak parçalanabilir ve zararsız olarak ayrışır. Kolayca geri dönüştürülebilirler ve çevreye zarar vermeden yeniden kullanılabilirler.

Neden doğal kumaşlar caddede ve ötesinde daha yaygın olarak kullanılmıyor?

Doğal kumaşlar etrafta, sadece onları nerede arayacağınızı bilmek zorundasınız. Çoğu mağaza, pamuk, ipek ve keten gibi daha ünlü kumaşlardan yapılmış ürünler taşır, ancak çok daha fazla seçenek mevcuttur. Ve onları avlamak zorunda kalmamalı ya da onları bulmak için uzman dağıtıcılara gitmelisin. Müşterilerimize zengin kumaş ve tekstil seçenekleri sunma konusunda tutkulu ve onlardan gelen talebi yakından takip ediyoruz. Tüketiciler ne giydikleri ve nereden geldikleri konusunda daha bilinçli hale geldikçe, doğal kumaşlara olan talep büyüyor, ancak daha fazla büyümeye ihtiyaç duyuyor.

Sentetik kumaşlar için yüksek talep vardır ve her zaman olacaktır. Niye ya? Ucuz, kolay tutulur, bakımı kolay, giyilmesi veya kullanımı kolaydır. Tekstil endüstrisindeki araştırma ve geliştirmeler daha fazla sentetik veya insan yapımı kumaş üretmeye devam ediyor. Doğal kumaşların görünüşüne ve hislerine sahip olmakla beraber, sentetiklerin bakım kolaylığı ile üretilmiştir.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın