İstanbul Kumaş Alanlar. Kumaş Parçası

parti kumaş alanlar,stok kumaş alanlar,polyester kumaş alanlar,viskon kumaş parçası,şifon kumaş parçası,krep kumaş parçası,krep kumaş parçası,saten kumaş parçası,nevresim kumaş parçası,sandy kumaş parçası,kaşmir kumaş parçası,kot kumaş parçası,kadife kumaş parçası,kumaş parçası,İstanbul kumaş alanlar,İstanbul kumaş parçası,İstanbul kumaş alanlar kimler,kumaş alan kimler,

Moda, tasarım ve iç mekanlardaki en popüler kumaş seçenekleri arasında ünlü polyester bulunuyor. Peki polyester nedir?

Bunun bir kumaş olduğunu biliyoruz ve bu da onu kıyafetler için mükemmel bir seçenek haline getiren belirli niteliklere sahip. Moda söz konusu olduğunda, kumaş, ipek, pamuk veya yün gibi doğal bir seçenek olmadığı için, hafif bir leke var. Ama doğal olmasa da, kesinlikle olumlu noktaları olmalı?

Polyester nedir ve nereden geldi? Viskon Kumaş Parçası.

Polyester, polyester iplik veya elyaf kullanılarak yapılan herhangi bir kumaş veya tekstil için genelleştirilmiş bir terimdir. Spesifik bir materyal olarak en çok polietilen tereftalat (PET) olarak adlandırılan bir tip olarak adlandırılan sentetik, kumaş alanlar bir polimer için kısaltılmış bir isimdir. Etilen glikol ve tereftalik asitin karıştırılmasıyla yapılır. Tüm bunlar son derece bilimsel geliyor, ama temel olarak, polyester bir çeşit plastik.

Şifon Kumaş Parçası.

parti kumaş alanlar,stok kumaş alanlar,polyester kumaş alanlar,viskon kumaş parçası,şifon kumaş parçası,krep kumaş parçası,krep kumaş parçası,saten kumaş parçası,nevresim kumaş parçası,sandy kumaş parçası,kaşmir kumaş parçası,kot kumaş parçası,kadife kumaş parçası,kumaş parçası,İstanbul kumaş alanlar,İstanbul kumaş parçası,İstanbul kumaş alanlar kimler,kumaş alan kimler,İlk olarak 1941’de İngiliz kimyagerler tarafından icat edildi ve 1970’lerde giderek daha popüler hale geldi: “ ütülenmeden 68 gün boyunca giyilebilen mucize bir lif ” olarak tanıtıldı ve hala prezentabl görünebilir. “Bu kumaşın her zaman onu çevreleyen bazı tartışmalar vardı. Bu yüksek sesle, parlak ve… 70’lerden biraz plastik görünümlü elbise söyleyelim, polyester ucuz ve rahatsız edici bir kumaş olarak bilinirdi.

İstanbul Kumaş Alanlar. Polyester kumaş haline getirildiğinde, giysi, mobilya, tekstil ve daha fazlasını yaratmak için kullanılabilir. Kıyafetlerini seviyorsan, muhtemelen onların etiketlerini kontrol edersen neler yapıldığını görebileceğini zaten biliyorsun. Doğal bir kumaş polyester ile karıştırılırsa, etiket üzerindeki her birinin yüzdesini göreceksiniz.

Polyester kumaşın bazı özellikleri nelerdir? Gabardin Kumaş Parçası.

Polyester çok dayanıklıdır ve birçok kimyasal maddeye dayanıklıdır.

Bu, moda endüstrisinde popüler bir kumaştır, çünkü bu, izlemeye ve gerilmeye karşı dayanıklıdır. Kırışıklık ve sürtünmelere karşı da dayanıklıdır.

Polyester oluşturmak için kullanılan lifler çok güçlü ve hafiftir

Elyaflar kolayca boyanır

Şeklini çok iyi korur

Polyester kumaşın arkasına bakmak kolaydır ve evde yıkanabilir ve kurutulabilir

Hızlı kuruyan bir kumaştır, bu nedenle dış mekan kıyafetleri için popüler bir seçimdir

Polyester tercih neden?

parti kumaş alanlar,stok kumaş alanlar,polyester kumaş alanlar,viskon kumaş parçası,şifon kumaş parçası,krep kumaş parçası,krep kumaş parçası,saten kumaş parçası,nevresim kumaş parçası,sandy kumaş parçası,kaşmir kumaş parçası,kot kumaş parçası,kadife kumaş parçası,kumaş parçası,İstanbul kumaş alanlar,İstanbul kumaş parçası,İstanbul kumaş alanlar kimler,kumaş alan kimler,

parti kumaş alanlar,stok kumaş alanlar,polyester kumaş alanlar,viskon kumaş parçası,şifon kumaş parçası,krep kumaş parçası,krep kumaş parçası,saten kumaş parçası,nevresim kumaş parçası,sandy kumaş parçası,kaşmir kumaş parçası,kot kumaş parçası,kadife kumaş parçası,kumaş parçası,İstanbul kumaş alanlar,İstanbul kumaş parçası,İstanbul kumaş alanlar kimler,kumaş alan kimler,

Polyester elyaflar termoplastik veya ısıya duyarlı olduğundan, giyim için çok popüler bir seçimdir. Bu,% 100 polyester kumaş alanlar  olan kumaşların kalıcı pileler ve dekoratif şekiller ve desenler halinde lazerle kesilebileceği anlamına gelir. Ayrıca yüksek leke tutmaz, temizlik için çok uygundur.

 

Bir giysi% 100 polyester olduğunda, statik birikmeye eğilimli olduğunu fark edebilirsiniz. Saçınızın iyi görünmesini sağlamak için bir kabus budur ve insanlara statik şoklar verebilmenizi sağlar – zararsız olsa da, oldukça can sıkıcı olabilir! Bu sorunu ortadan kaldırmak için, polyester genellikle pamuk gibi daha kararlı liflerle karıştırılmaktadır. Bu daha sonra polikoton olarak parti kumaş alan bilinir ve her iki kumaşın yararlarını içerir; Güçlü, dayanıklı, kırışmaya dayanıklı ve% 100 polyesterden çok daha fazla hava geçirir.

Polyester kıyafetler kaygan ve neredeyse ipeksi bir dokunma eğilimi gösterirler ve örülmüş kumaş, kumaşı oluşturmak için dokunabilir veya örülebilir, ancak örgü esnekliğini en üst düzeye çıkarır. Doğal olarak parlak bir liftir ve farklı kullanımlar için kolayca değiştirilebilir.

Polyester için bazı popüler kullanımlar nelerdir? Polar Kumaş Parçası.

Moda

Spor giyim

Kat ve anorak. İstanbul Kumaş Alanlar

Çarşaf, nevresim ve uyku tulumu gibi nevresimler

Ayakkabı

Yorgan dolguları (yalıtım özelliklerinden dolayı)

Dikiş ipliği

Yumuşak mobilyalar ve döşemeler

tekstil

Bagaj ve diğer çantalar

Endüstriyel polyester elyaflar, konveyör bant kumaşları, emniyet kemerleri, plastik takviyeler ve daha fazlası gibi şeylerde de kullanılır.

Polyester kullanımında dezavantajlar var mı? İstanbul Kumaş Alanlar.

Kaşe kumaş alan,kaşe parçası alan,stok kaşe kumaş,spot kaşe kumaş,parti kaşe kumaş alan,kaşe parçası alanlar,kaşmir kumaş,kaşmir kumaş alanlar,kaşmir parçası alan,parti kaşmir kumaş alan,stok kaşmir kumaş,spot kaşmir kumaş,ucuz kaşmir kumaş,kaşmir kumaş parçası alanlarBazı insanlar sadece pamuk, kaşmir, ipek, yün vb. Gibi doğal kumaş ve iplikler giymeyi veya kullanmayı severler. Bunun yararları genellikle nefes alabilir, hipoalerjenik ve dayanıklıdır. Ayrıca suni elyaflardan daha pahalı olabilirler ve yıkama ve kurutma konusunda daha fazla bakıma ihtiyaç duyarlar.

Polyester gibi sentetik kumaşlarla ilgili temel konu, nefes almamaları. Bazıları, giyerken, terli olabileceğini veya rahatsızlık duyabilecekleri bir nem hissine sahip olduklarını bulurlar. Bunun nedeni, polyester gibi nem emiliminin, pamuk gibi doğal kumaş parçası alan kıyasla çok düşük olmasıdır. Bununla birlikte, modern üretim, daha fazla nem emici polyester üretmeye başlıyor, bu da çalışma ve için harika.

Çok hassas bir cilde sahip insanlar, sentetik kumaşlar giymek için küçük bir tepki aldıklarını fark edebilirler, ancak bu genellikle harmanlanmış bir kumaş olduğunda yaygın değildir.

Kendi başına, oldukça yanıcıdır, bu nedenle özellikle açık bir alevin yanında% 100 polyester giyiyorsa veya giyiniyorsa dikkatli olunmalıdır.

Polyester plastikten yapıldığı için çevre için kötü olup olmadığı sorusu vardır. Gerçek, bu, sürdürülemez bir kaynaktan geliyor, ancak plastik şişeler aslında oldukça şaşırtıcı olan polyester kumaşa geri dönüştürülüyor, ancak, aşağı yönde plastik kompostlanabilir değil, yani toprakta iyi bozulmadığı anlamına geliyor.

Peki, sonuç nedir? Kumaş Parçası.

kumaş par.ası,parça kumaş,krep kumaş satış,kumaş satışı,saten kumaş satışı,kanvas kumaş,kanvas parçası alan,kanvas kumaş satışı,ham kanvas,kumaş parçası alan (1)

kumaş par.ası,parça kumaş,krep kumaş satış,kumaş satışı,saten kumaş satışı,kanvas kumaş,kanvas parçası alan,kanvas kumaş satışı,ham kanvas,kumaş parçası alan

Polyester kumaşın çok çeşitli sektörlerde çok çeşitli faydalı kullanımlara sahip olduğu yadsınamaz. Herhangi bir sentetik materyalde olduğu gibi, reaksiyonlar meydana gelebilir, ancak bunlar özellikle polyester, pamuk gibi diğer liflerle karıştırıldığında oldukça sınırlıdır. Kumaşlara ve tekstile (hatta doğal olanlara) karşı istenmeyen reaksiyonlar her zaman bir olasılıktır, ancak genel olarak polyester kullanımı son derece faydalı ve faydalı olabilir.

Keten Kumaş Parçası.

Polyester, 1970’lerde süper popüler olan eski moda polyesterden dolayı çok sıkıcı bir görünüme sahiptir, ancak rahatsız edici çift örgülü polyester kumaş sayesinde lütuftan düşmüştür. Bununla birlikte, modern polyester sıçramalara ve sınırlara dayanıyor ve şimdi daha yüksek dereceli bir elyaf. Teknolojik gelişmeler, polyesterin hissini, örtüsünü ve görünümünü önemli ölçüde geliştirdi, böylece daha doğal ve pahalı kumaşlarla harmanlandı. Tüm sentetiklerde olduğu gibi, bir dereceye kadar, nefes alamayacak şekilde kalacaktır, bu nedenle, sıcak basması, aşırı vücut ısısı ya da nemli ortamlarda yaşayan herkes için, polyester sizin için en iyi kumaş alan yerler seçeneği olmayabilir.

Modern polyesterler gerçek ipek ve yün kadar güzel görünebilir ve görünebilir, ancak yüksek dereceli bir versiyonu veya doğru karışımı tercih etmenizi sağlar. Bir çok üst düzey marka, koleksiyonlarında, dayanıklılık, bakım kolaylığı ve heyecan verici etkileri arttırmak için polyesterleri kullanıyor.

Yorum Yap

  • error: Content is protected !!