Elbiselik Kumaş Çeşitleri Nelerdir?

Elbiselik Kumaş Çeşitleri Nelerdir
Elbiselik Kumaş Çeşitleri Nelerdir

Elbiselik Kumaş Çeşitleri Nelerdir?

Farklı Kumaş Türleri – Elbiseler İçin Malzeme Türleri

Çamaşırlarla ilgili bir sorun yaşıyorsanız veya diğer ikilemlere yakalanırsanız. O zaman görünüşe göre farklı kumaş türlerinin özelliklerini ve özelliklerini bilmiyor olabilirsiniz. Lif içeriği ve malzemenin nasıl üretildiği, leke çıkarmada muazzam bir değişiklik yaratır ve aynı zamanda bir giysinin nasıl yıkanması gerektiğini tanımlar.

Gerçek ve iyi sonuçlar için, farklı tipteki giysi malzemeleri hakkında seğirme bilgisine sahip olmak uygundur. Tekstil Sözlüğü, giyim bakım etiketlerini yorumlamanıza yardımcı olacaktır. Her birimiz farklı kumaş malzeme türlerinden yapılmış kıyafetler taşıyoruz.

Giyim kıyafetleri için kullanılan en popüler kumaşlar şunlardır:

Pamuklu Kumaş

Pamuk, en yatıştırıcı ve cilt dostu, hafif ince ve yumuşak doğal bir kumaştır. Bu nedenle, pamuk tüm renklerde mevcuttur. Gerçekten iyi nefes alır, ancak çabuk kurumaz. Dünyanın en popüler ve kullanılmış kumaşlarından biridir.

İpek kumaş

İpek, lüks, pürüzsüz, yumuşak dokunuşu ve ışıltılı görünümüyle tanınır. En dayanıklı ve en güçlü doğal kumaştır. Çoğunlukla gelinlik, gece elbisesi ve eşarplarda kullanılır.

Keten Kumaş BURADAN BAKINIZ.

keten kumaş alınır,keten kumaş kim satın alır,keten kumaş satın alan yerler,kumaş satın alan firma,kumaş kim alır acaba
keten kumaş

Keten çok sağlam ve dayanıklı bir malzemedir. Pürüzsüz ve dokunmak çok serin. Suyu çok hızlı emdiği için düzenli ütülemeye ihtiyacı vardır. Keten kumaş, çağlar boyunca masa örtüleri, yatak örtüleri ve giyim için uygulanmıştır.

Yünlü Kumaş

Yün dokunmak yumuşak, dayanıklı ve uzun ömürlüdür, bu da kışları vücudu sıcak tutar. Kırışmaz ve toza, solmaya ve yırtılmaya karşı dayanıklıdır. Daha çok kazak yün çorap, yün eldiven ve diğer sıcak giysilerde kullanılır.

Deri malzeme

Deri ayrıca vücudu kışın sıcak tutmak için de kullanılır. Hem güçlü hem de şıktır Oldukça şık bir görünüm verir. Genellikle ceket, ayakkabı, kemer ve diğer moda aksesuarlarında kullanılır.

Georgette Kumaş

Georgette hafif, donuk bir görünüm ve kreplenmiş yüzey kumaşıdır. Opak ve şifondan biraz daha ağırdır. Kullanım amacına göre 20 gram, 40 gram, 60 gram gibi gramajlarda mevcuttur. Georgette moda endüstrisinde çok talep görüyor. Tasarımcı kıyafetlerin çoğu Georgette’den yapılmıştır.

Şifon kumaş ÇEŞİTLERİ BURADAN BAKINIZ..

Kıyafet Alırken Kumaş Kalitesi Nasıl Belirlenir
Kıyafet Alırken Kumaş Kalitesi Nasıl Belirlenir

Şifon kumaş alımı yapanlar aslen ipekten üretilen çok asılsız bir kumaştır. Georgette’den daha pürüzsüz olmasına rağmen. Herhangi bir renge kolayca boyanabilir ve gece kıyafetleri, önlük,yazlık elbiseler için kullanılabilir.

Kadife Kumaş

Kadife çok yumuşak ve pürüzsüz bir malzemedir, çok lüks ve parlaktır, düşük ila çok yüksek fiyatlar arasında değişen farklı nitelik ve dokularda gelir. Çok ince lifli malzemeye kaba. Kış aylarında bluz, şal, lengha ve Hint gelinliklerinde kullanılır.

Denim Kumaş

Denim satın alan çoğunlukla mavi kot pantolon oluşturmak için indigo boya ile renklendirilmiş sağlam sağlam pamuklu dimi. Canlı bir dokuya, rahat hissetmeye ve çok uzun süre dayanıklılığa sahiptir. Denim, kotlar için en yaygın olarak bulunan kumaştır.

Rayon Kumaş

Rayon, selüloz elyafından üretilmiştir. İpek ve yünün hissine ve görünümüne çok benzeyen pürüzsüz dokusu ve görünümü ile ünlüdür. Oldukça emicidir ve bu özelliğinden dolayı vücut ısısını yalıtmaz, yaz ve nemli şartlar için çok faydalıdır.

Viskon Kumaş

Viskon ayrıca selülozdan üretilmektedir. Derideki Rayon’a benzer şekilde yumuşak ve pürüzsüz hisseder. Bu kumaş daha çok önlük, gömlek ve ceketlerde kullanılmaktadır.

Saten Kumaş

Saten aslen ipekten yapılmıştır. Saten kumaş alan gece elbiseleri, etekler , korseler, iç astar, gelinlik , şapka ve kravatlarla ünlüdür . Özellikle, bu daha yumuşak ve parlaktır, daha temiz ve temiz tutulması daha kolaydır.

Krep Kumaş

Krep bükülmüş dokuma kumaş kim alır? kolay kırışmaz ve kırışmaz. Doku ve stil açısından zengindir ve kullanımı oldukça kolaydır. Ağırlık ve kapasiteye göre değişir. Mükemmel döküm özelliklerine sahip tüy yumuşak bir malzemedir. Krep yumuşaktır, giymesi çok rahattır ve bakımı kolaydır.

Likralı Kumaş

Likralı Kumaş, elastan kumaşların en iyi adıdır. Spandex olarak da bilinir. Çok esnek ve esnek olmasının yanı sıra dayanıklı ve güçlüdür. Kolay boyanır ve mükemmel tutuş gücüne sahiptir. Çoğunlukla spor giyim ve batı kıyafetlerinde kullanılır.

Dantel Kumaş

Elbiselik Kumaş Çeşitleri Nelerdir
Elbiselik Kumaş Çeşitleri Nelerdir

Net, ağ benzeri bir tasarımdan ve eşleştirilmesi gereken çoğunlukla dikey ve yatay desenden oluşan şeffaf bir kumaştır. Doğada çok yumuşak, narin ve dekoratiftir. Bir elbiseye zarafet ve kişilik katar. Bu nedenle gelinlik ve çocuk giyiminde kullanılır.

Piyasada kullanıcıların ihtiyaçlarına bağlı olarak birçok çeşit giyim kumaşı malzeme çeşidi bulunmaktadır. Temel kumaşlar hakkında biraz bilgi, satın alma ve giyime akıllılık katar. Her kumaş parçası, dokuları, desenleri, dokuma tasarımları, sanatsal kullanımları, elyaf kökenleri ile tanınan formda yeni bir başlık taşıyor. Üstelik tekstilin kurulduğu bölge.

Yukarıda belirtilen farklı kumaş türleri, her giysi çözümü için en iyi ve popüler olanlardır.

Bunu aileniz ve arkadaşlarınızla paylaşmayı unutmayın.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*