Penye Alımı Yapan

penye kumaş alımı yapan

Penye Alımı Yapan.

Pamuk bitkisi

Pamuk, birçok çeşidi bulunan pamuk bitkisinin ürettiği ipeksi bir tüydür. Yüksekliği 1 metreden 6 metreye kadar değişen çalı şeklinde gelir. Yetiştiriciliği, belirli bir derecede nem (yağmur veya sulama) ve verimli, derin toprakla birlikte sıcaklık koşulları (tropikal veya subtropikal bölge) gerektirir.

Meyve, her birinde bölmelere (5 ila 8) ayrılmış, yuvarlak, siyah, uzun ve ince tüylerle kaplı, beyaz veya hafif sarı veya kırmızı renkli, beş ila yedi tohum bulunan bir kapsüldür. Pamuk liflerini oluşturan tüyleridir. Kapsül olgunlaşana kadar açılmaz, bu sırada duvarlar ayrılır ve yumuşak ve parlak pamuğu (yün ağacı) bırakır.

Botanikte pamuk domuz gibidir: her şey yenmek için iyidir. Pamuk olgunlaştığında, kıllar tohumlardan ve kapsüllerden ayrılmalıdır.

Öte yandan, manuel hasat sırasında yapılan seçim, bir parti içinde daha homojen bir olgunluk ve dolayısıyla homojen mekanik ve renklendirme özellikleri sağlar. Dairesel bir kesite sahip olgunlaşmış bir pamuğun lifi serttir ve artık elastik değildir.

Pamuk biz her gün temas kiminle yaprak, giysi ve birçok liderin yapılır ile çünkü hepimiz çok iyi biliyoruz ki bir malzemedir. Bununla birlikte, bir ayrım yapılmalıdır: standart varyanta ek olarak, belirli özellikleri elde etmek için farklı bir işleme tabi tutulan bir kumaş olan ” penye pamuk ” da vardır.

İplik kim alıyor,interlok kime satabilirim,interlok kumaş satın alan,süprem kumaş satın alan,penye kumaş kime satarım,örme kumaş kim alır,kim penye kumaş alır,triko kumaş satın alanlar,örme kumaş kim alıyor,penye kumaş kime satabilirim,

Pamuk ve penye pamuk arasındaki temel farkları merak mı ediyorsunuz ? Her kumaş türünün artıları ve eksileri ile birlikte bu makalede birlikte öğrenelim.

Pamuk Penye Alımı Yapan biziz www.kumas.org

Pamuk kumaş alımı yapan aşağı elde edilen pamuk iplikleri dokuma ile elde edilir kapaklar Gossypium türlerinin bir bitki tohumları. Hasattan sonra, işlemenin ilk aşaması olan eğirme başlar. Pamuk balyaları daha sonra liflerin kırılması önlenerek açılır ve pamuk yıpranmaya hazırlanır, bu da pulları dış etkenlerden temizler. Taraklama, kumaşın numarasını (yani ipliğin kalınlığını) ayarlayan bir aşama izler.

Bu noktada kirler giderilir ve ardından ütülemeye devam edilir. Kademeli olarak şerit, ipliği gerektiği kadar gererek ve lifleri kesin olarak kendi üzerlerinde bükerek elde etmek için kendini rafine eder. Boyama aşaması şu şekildedir: pamuk, emme kapasitesini artıran, rengi homojen hale getiren ve bazı kimyasal işlemleri etkinleştiren farklı ürünlerle işlenir.

Pamuğun avantajları ve dezavantajları

Pamuklu kumaşın avantajları arasında, hipoalerjenik kapasitesi ve hava geçirgenliğinin yanı sıra direnç ve kötü koku ve terden oluşan iyi bahsediyoruz. Bununla birlikte, aynı zamanda, düşük elastikiyet ve oldukça sınırlı ısı yalıtımı gibi bazı dezavantajlardan da bahsedilmelidir.

penye kumaş alımı yapan

Penye standart olandan daha pürüzsüz, sağlam ve parlaktır. Bunun nedeni eğirme işlemi sırasında taranması, yani onu oluşturan tekstil elyaflarının taranarak ayrılmasıdır.

Penye alımı yapan işlemi iki ana nedenle yapılır. Öncelikle kısa olanları eleyerek lifleri seçin. İkinci olarak, taranmış ağın uzunluğuna göre bunları bir yönde yönlendirin. Öte yandan diğer işleme aşamalarının tümü standart olanlarla aynıdır.

Penye pamuğun avantajları ve dezavantajları

Penye pamuk, kendine has özellikleri göz önüne alındığında, ciltle doğrudan temas halinde giyilen tüm giysiler için mükemmeldir: son derece yumuşak olduğu için giyildiğinde son derece hoş bir his verir. Aynı zamanda, maruz kaldıkları özel işlem nedeniyle, bu kumaşlar çok yüksek sıcaklıklarda yıkandıklarında çekebilirler.

Tüm Makale Linkler

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın