Bebek Kumaşları Kumaş Nereye Satılır?

Organik bebek kumaşları,Bebek giyim kumaşları,Bebek Tekstil Kumaşları,Bebek odası dekorasyonu Kumaşlar,Bebek Nevresim kumaşları,poplin bebek kumaşı,muslin bebek kumaşı,

Bebek giysileri ve çocuk giysileri için uygun kumaş çeşitleri.

Hangi Kumaş çocuklar için kıyafet yapmak için en iyisidir (bebekler için olduğu kadar büyük çocuklar için)? Bu her zaman sorulan bir sorudur.

Bir anne kıyafet yapmaya başladığında kendisi için olmayacaktır – çocuğu için her zaman ilk olacaktır. Mükemmel kumaşı bulmak özellikle değerli taşlarına bu kadar yakın kalan bir şey olduğu için geçmesi gereken önemli bir engeldir.

Çocuklar için yapabileceğiniz çok fazla kıyafet var – Küçük Kız Elbiseleri, ve tulumlar, Önlüklü veya işlemeli Önlükler,Bluzlar, pantolonlar, küçük etekler,  şortlar – yapacak çok şey var ve tüm kumaşların en iyisine ihtiyacınız var bütün bunlar için. Tüm bunları dikerken uygulayabileceğiniz bazı ipuçları için çocuklar için dikiş hakkındaki bu gönderiye göz atın.

Çocuğunuz için dikiş için kumaş seçerken ilk ve en önemli husus, yumuşak ve tahriş edici olmasıdır. Yeni doğmuş bir bebek için ekstra bir husus, kesilmiş göbek kordonuna karşı rahat olması gerektiğidir. Daha büyük bebekler ve çocuklar için konfor ve güvenlik öncelikli konudur. Ayrıca yok kumaş istiyorum olmak sarılan veya kaygan veya kalın – kumaş vardır olmak nefes. Kumaş aynı zamanda birçok yıkamaya dayanmalı ve ayrıca bir fırsat aşınması olmadıkça oyundan ve yuvarlanmadan aşınma ve yıpranma yapmalıdır.

Genellikle, çocuk giysileri yapmak için ilk seçenek Pamuk’tur. Bu tüm kriterleri keneler  ben emicilik gibi – daha önce yazdığı nefes alma  ve konfor düzeyine. Organik olarak yapılmış pamuklu üst kısımlar, aksi halde kullanılan kimyasalların hiçbiri olmadan çok çevre dostu bir ortamda yapıldığı için.

Ama sadece kumaş mağazasına gitmek ve ‘Pamuk’ istemek size bir iyilik yapmayacak. Çok fazla pamuk türü vardır  (yaklaşık 90 tür). Deneyimsiz bir  kişi  , çocuk kıyafetleri için çok uygun olmayan bazı yumuşak görünen yumuşak bir kumaş satın almak için  kandırılabilir  – ilk yıkamadan sonra ağır bir şekilde hap verebilir veya pürüzlü hale gelebilir ve çocuğun cildini tahriş edebilir veya sentetik liflerden yapılabilir.

Sentetik kumaşlar satın alırsanız da durum aynıdır. Kolayca lekelenir ve ilk yıkamadan sonra bile haplar. İlk başta yumuşak görünseler de, bu daha sonradan kaybolur.

Not : Seçtiğiniz kumaş ne olursa olsun, kumaşı yıkamadan asla çocuklar için kıyafet yapmayın. Ön yıkama çoğu dikişçi tarafından dikişten önce bir hazırlık olarak bir ritüel olarak yapılır, ancak çocuklar için dikiş yaparken başka bir anlam kazanır. Fabrika yapımı kumaş satın alan üzerine püskürtülen kimyasalların çoğunu çıkarırsınız, bu şekilde en azından bir yanılsama alırsınız.

Aşağıdaki pamuk ve diğer kumaşlar halk tabii, arazi kurallarına bağlı olarak (bebek giysileri ve yaşlı çocuk kıyafet yapmak için kullanılır. Örn için. Türkiye pamuk gibi bazı ülkeler ticari çocuklar pijamalar yapmak için yasaklanmıştır içinde.

Yüksek iplik sayısına sahip bu hafif yumuşak % 100 pamuklu kumaş, çocuk giysileri, özellikle bebek giysileri yapmak için çok uygundur. ; biraz şeffaf ve biraz keskin bir his var ama aynı zamanda   çok ince iplikten yapılmış  olduğu için dokunmak çok yumuşak. Vaftiz önlükleri yapmak için yaygın olarak kullanılan bir kumaştır.

– Eğer küçük bebekler için (eğer, saçma bir soru yapmak kursu) hızlı kuruma özelliği kumaşı gerektiğini biliyor musunuz bebekler kıyafet değiştirmek hızından elbiseler hızlı kurumasını zorunda veya biridir -ki sonsuz kıyafetlere ihtiyacım annelerin bebek giysileri yapmak için hafif pamuk / pamuk karışımları seçmesinin nedenleri. Pamuklu Çim kumaş, başka bir şey yoksa hafiftir.

Vual Kumaş

Vual kumaş kim alır? neredeyse gazlı bez benzeri yarı şeffaf bir kumaştır. Bu pamuklu çime çok benzer, ancak daha ince ve daha fazla ve biraz gevrek görünür. Ama aynı zamanda serbest akışlıdır. Küçük elbiseler yapmak için çok uygun bir kumaştır. Noktalı bir Türkiye vualının noktaları arka plana dokunmuştur. Noktalar kıvrım ve büzgü işlemine yardımcı olduğu için bu kumaşı büzme için kullanabilirsiniz.

Çuha Kumaş

Düz hafiftir ve bu kumaş, olabilir pamuk veya pamuk karışımı. Bebekler için kıyafet yapmak için pamuğu seçin. Pamuklu çuha, ince bir kaburga etkisi ile parlak bir yüzey dokusuna sahiptir. Bu kumaş ile önlük ve elbise yapabilirsiniz. Bu kumaş Küçük çocuk üstleri ve elbiseler süslenmiş ince nakış edilebilir.

Keten Kumaş

Bu hoş çok yumuşak hafif yarı şeffaf bir keten. Kumaşın yüzeyinde hafif bir doku vardır ( şantuklar ). O keten gibi,  beklemek keten kumaş nedir? Buradan okuyunuz zarafetini ama yumuşak hissi ile (bir pamuk / keten karışımı keten doğal kırıştırarak hepsi olmadan gelecektir). Bu kumaş vaftiz önlükleri yapmak için mükemmeldir. Eğer yapabilirsiniz hafif olduğu için dikmek yanı sıra ile elbiseler.

Muslin Kumaş

Bu, çok ince ağırlıklardan biraz yoğun, hatta kaba olmak üzere birçok farklı ağırlıkta bulunan pamuklu bir kumaştır. İnce muslin,  bundan daha fazla nefes alabilen kumaş nereye satılıyor? almadığınız için bebek kıyafetleri yapmak için mükemmeldir ,% 100 pamuktur. Muslin genellikle çok çekici görünmediği için kıyafetlerden ziyade bez bebek bezi örtüleri,  kundak kıyafetleri, geğirme bezleri vb. Bu kumaş astar satın alanlar için ve elbiseler altında giymesi için çok uygundur.

Gazlı bez, hafif buruşuk bir görünüme sahip pamuk muslin kumaştır. Açık örgü, havadar ve çok nefes alabilir. Tek gazlı bez ve çift gazlı bez kumaşlar mevcuttur. Yapımına bağlı olarak gazlı bez çok yumuşak olabilir.

Jarse örme kumaş

Pamuklu jarse örme kumaş buradan okuyunuz bebek ve çocuk kıyafetlerinin favorisidir. Yumuşak ve nefes alabilirler. Dokuma kıyafetlere göre bir başka avantaj, jarse örmelerin esnek olmasıdır. Örgü, sürekli vücut hareketleri ve büyüme atakları için çok uygundur; çocukların nasıl büyüdüğünü biliyorsun. Çocuk giyimi yapmak için diğer favori örme kumaşlar arasında interlok, çift örgü, pamuk spandeks bulunur. Burada farklı örgü kumaş alan türü hakkında daha fazla bilgi edinin.

Polar

Hafif polar kumaş buradan bakınçocuk kış giysileri için iyi bir seçimdir. Yapağı, yüne alternatif olarak kullanılır. Nem tutucudur ve vücudu sıcak tutar. Yünün aksine yapağı, makinede yıkanabilir ve hızlı kuruduğundan bakımı kolaydır. Kundak battaniyeleri veya çocuk ceketleri yapın. Polar kumaş hakkında daha fazla bilgiyi buradan edinebilirsiniz.

Mikrofiber kumaş

Bu çok yumuşak ve alerjik olmayan yeni bir kumaş türüdür. Çok hassas cilde sahip çocuklar için bu mükemmel bir seçimdir.

Bambu reyonu

Bambu malzeme bambu bitkilerinden elde edilen selülozdan yapılmış ultra yumuşak ancak dayanıklı bir suni ipek lifidir. Bu edilir organik yapılmış ve eko-bilinçli ebeveynler diğerlerine bu kumaşı tercih yapmak anti-alerjik özelliklere sahip gerekiyordu. Hassas ciltler için harikadır ve termal düzenleyicidir, yani çocuğun vücut sıcaklığına göre ayarlanacaktır ve sonuç olarak vücudun çok ısınması daha az olasıdır. 

Su geçirmez kumaşlar

Organik bebek kumaşları,Bebek giyim kumaşları,Bebek Tekstil Kumaşları,Bebek odası dekorasyonu Kumaşlar,Bebek Nevresim kumaşları,poplin bebek kumaşı,muslin bebek kumaşı,

Bez bebek bezi, bebek bezi örtüleri, battaniyeler, yıkanabilir yatak pedleri, eğitim pantolonları, ıslak çantalar, bakım pedleri, önlükler yapmak için kumaş arıyorsanız, su geçirmez olacak bir kumaşa ihtiyacınız olabilir. Bunun için Poliüretan Lamine Polyester (bez bebek bezi ve bebek bezi örtülerinin dışında kullanılır), Vinil destekli Havlu bezi vb. Satın alabilirsiniz. Satın aldığınız bezin nefes alabildiğinden veya çocuğun rahatsız olacağından emin olun. . Daha fazla bilgi için 8 tip su geçirmez / suya dayanıklı malzeme üzerindeki yazıya göz atın.

Polyester ve naylon veya payetler örgülerde oldukça baskılı kumaşlar satın almanın yanı sıra sentetik dantel ve kabarık etek kombinezonlar gibi süslemeler eklemek cazip gelebilir. Ancak çantanızı çıkarmadan önce çocuğunuzu düşünün.

Bir çocuğun cildinin çok hassas olduğunu ve giydiği güzel elbisenin başkalarına göz kamaştırıcı olduğunu umursamadığını unutmayın – çocuk sadece etrafta koşabileceği, kuş gibi özgür rahat bir elbise istiyor. Seçtiğiniz kumaş, onu bu şekilde hissettirmek için uzun bir yol kat ediyor. Bu yüzden sentetik tugay tarafından cazip olmak yerine akıllıca bir seçim yapın, yine de.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın