Hava Isındığında Kaçınılacak 5 Kumaş

Polyester kumaş yazın giyilir mi,ipek kumaş yazın giyilirmi,rayon kumaş yazın giyilirmi,

Hava Isındığında Kaçınılacak 5 Kumaş

Sıcaklık ısındığında hepimiz terliyoruz, ancak bazılarımız diğerlerinden daha kolay ve bolca terliyor. Bunda yanlış bir şey yok – aslında terleme senin için iyi. Toksinleri serbest bırakmak için gözenekler açar ve vücut sıcaklığını düzenler. Ama işe giderken, bir partide veya ilk randevuda olduğunda, rahatsız edici ve oldukça iğrenç geliyor.

Neyse ki, gardırop seçimleriniz terlemenizi yönetilebilir (veya en azından daha az görünür) seviyelerde tutmaya yardımcı olabilir. Bir teknik tasarımcı olan pamuk, pima pamuğu, keten ve tropikal yün gibi doğal liflerin seçilmesini tavsiye ediyor. Deriden nemi emmek ve dış yüzeyden buharlaşmasına izin vermekte daha iyidir” diyor. Ve işte kaçınmanız gereken en iyi beş kumaş:

Viskon / Rayon

Keten Viskon Şifon Gabardin Denim Kot İnterlok Ribana Çelik İnterlok Polar Saten Kadife

Rayon olarak bilinen viskoz, ağaçlardan kimyasal olarak ekstrakte edilen selülozdan üretilen insan yapımı bir liftir . Pamuktan biraz daha zayıftır ve bu nedenle genellikle narin ve hafif giysiler yapmak için kullanılır. Hafif ve havadar olmasına rağmen, bu sentetik elyaf, tüm sentetik elyaflar gibi, su itici olma eğilimindedir, diyor “ter oluşumuna izin veriyor, buharlaşmayı azaltıyor ve rahatsızlık ve tahrişe neden oluyor”.

İpek – Parti Kumaş Satın Alan

İpek, doğal bir lif olmasına rağmen, suyu emmekten ziyade suyu itme eğilimindedir” diyor. “Hoş olmayan bir şekilde nemli olabilir.” Yavaşlayan koşullar altında ipek bir gömlek giydiyseniz, kumaş üzerinde yoğun dalgalanmalar fark etmiş olabilirsiniz – özellikle ter lekelerine eğilimli alanlarda. Su ipekle tutulduğunda, kumaş büzüşür ve dalgalanır ve ipek kuruduğunda doku daha pürüzlü hale gelir. İpek ayrıca vücut kokusunu korumada da harikadır. Önlemek için viskon kumaş satın alan,

Polyester / Polyester Karışımı

Belki de sentetik kumaşların en yaygın olanı olan polyester, dış mekan ve kış giyiminde her yerde bulunur. Dayanıklıdır ve kimyasallara, küf, aşınma, esneme ve küf direncine sahiptir. Aynı zamanda su iticidir, yani teri emmek yerine giysinin içinde terlemeye izin verir. Doğal liflerle harmanlanmış polyester kumaş kim alır? daha iyi değildir. “[Doğal] lifler gizleyebilir ve [hatta] yüzde 40’lık bir karışım veya sentetik karışım ıslaklık yaratabilir.”

Naylon Kumaş Alan.

Polyester kumaş yazın giyilir mi,ipek kumaş yazın giyilirmi,rayon kumaş yazın giyilirmi,

Naylon tamamen sentetiktir, bu da kaçınılması gereken kumaş listesinin en üstüne koyar. Naylon, her ikisi de son derece rahatsız edici olabilen ve terlediğinizde cildi sürtünmeye karşı savunmasız bırakan modaya uygun egzersiz kıyafetleri ve çoraplarda yaygın olarak kullanılır. Yaz aylarında naylon giymenin tek istisnası, düşük emiciliği ve su direncinin giysinin performansının merkezi olduğu mayolardır.

Açık Renkli Kumaşlar

Hiç kalabalık bir konsere gittiniz mi? Baştan aşağı siyahtaki adamın size çarpıncaya kadar ter döktüğünü fark etmediniz mi? Koyu renkli kumaşlar nemi daha az görünür hale getirir ve parlak beyaz aslında ter lekelerini gizlemede eşit derecede etkilidir. Çok terleyenler için kötü haber olan açık renkler. Açık maviler, soluk yeşillikler, herhangi bir gri tonu ve herhangi bir rengin daha açık tonları, vurulduğunda nem gösterecektir. Önümüzdeki sıcak günler için koyu renk ve beyaz doğal elyaf stoklayın. Yaz fotoğraflarına baktığınızda, yaptığınız için mutlu olacaksınız.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın