Jarse Kumaş

Jarse Kumaş
Jarse Kumaş

Jerse ne tür bir kumaştır?

İsim jarse muhtemelen eşsesli kanal adadan geliyor, jarse kumaş giyim kumaşları ve yatak takımları için popüler bir malzemedir. Jersey, viskon , pamuk , karışık yün ipliği veya ipekten yapılmış yumuşak, elastiki bir kumaştır.

Jarse Kumaş
Jarse Kumaş

Özellikle pamuklu jarse kumaşlar gerçek bir klasik. Jerseyden mamul, genellikle elastan yada viskoz ile karıştırılmış bir tabakadır, bu karışım çoğu zaman streç jarse olarak adlandırılır. Jersey kumaşı elastan yada viskoz içermeyen ancak elastik olmayan, esnektir . Gerilebilir  kumaşların genişlik veya boyunda gerdirilebildiği, ek olarak streç kumaş olarak adlandırıldığı anlamına gelir.

Elastik kumaşların orijinal şekline dönebildikleri anlamına gelir. Tabi ki, yüksek kaliteli bir çarşaf için bir elastik kumaş ön şarttır.

Giyim sektörü yıllardır jarse kumaş alan kullanıyor forma stilleri moda kumaş kadar popüler. Çok yönlü ve kolay bakım özelliklerinden dolayı jarse kumaşlar bir oldukça farklı işleme seçeneği sunuyor ve bununla birlikte çocuk kumaşları olarak kullanılıyor. Çocuk kıyafetlerine ek olarak, yetişkin tişörtleri, spor giysileri ve iç çamaşırları jarse yapılır. Pamuklu jarse kumaş alanlar dekoratif kumaşlar olarak da uygundur.

Pamuklu jarse nevresim takımları çoğu zaman renkli ve neşeli, çizgili, çiçek desenli yada dijital baskılarla süslenmiştir. Çocuklar özellikle renkli ve rengarenk desenli  Jersey çocuk yatak takımlarını severler. Hayvanlar bile çocuk yataklarında motif olarak basılmıştır. Tabii ki, tek bir makalede de tek bir renkte tasarlanan makaleler var. Bayağı tek-renkli tasarımlar Jarse renkli tasarımlar parlamasını getirmek çünkü asla ne olursa olsun demode gidin.

jarse kumaş
jarse kumaş

Kendinizi jarse ile dikmek istiyorsanız, metrajlı kumaş ve desenlere ek olarak doğru tuhafiye ve aksesuarlara ihtiyacınız var. Tuhafiyeler manşetler ucuz kumaş kurdeleler, danteller, düğmeler, makaslar ve öteki dikiş takılarıdır, örneğin internette desenler mevcuttur. İle aksesuar kayışları ve uygulamaları  renkli jarse parça kumaş gibi yaratıcı dekore edilebilir. Kumaşları dikerken, özel bir iğne de kullanılmalıdır. Bir ile eşleşen deseni ve ilgili tuhafiye dikiş Jersey de ev mümkündür. Kumaş kalıntıları astar çalışmaları için kullanılabilir.

Jersey’i nasıl yıkayabilirsin?

Jersey kumaşları demir içermez, bakımı kolaydır ve yüksek emiciliğe bağlı olarak gömlek yada nevresim kılıfı olsun, yaz için harikadır. Sıcak yazları, özellikle haziran ayından ağustos ayına kadar  pamuklu jarse ile yapılan hafifçe kapaklar puan kazanmış bilir. Jersey kumaşlar yaz için özellikle uygun özelliklere haiz olsa da, sempatik yumuşak  jarse hem de daha soğuk günler için de uygundur, bu yüzden Jersey tüm yıl için ideal yataktır.

Gerekli hijyeni sağlamak için jarse kumaştan yapılmış kapaklar tertipli olarak temizlenmelidir. Çamaşır makinesinde pamuklu parti kumaş öteki pamuklu kumaşlar şeklinde 60 ° C’ye kadar yıkanabilir. Jerse da elektrikli kurutucu için uygundur. Farklı türde jarse kumaşlar olduğundan, bakım ve yıkama talimatlarına dikkat etmek her vakit mağazasında, ürün bilgileriyle ilgili ayrıntılı informasyon bulabilirsiniz. Bu arada, çoğu kapak fermuarlarla kolayca çıkarılabilir.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın