Yazlık Kumaş Viskon

yazlık kumaş,yazlık kumaşlar,yaz için kumaşlar,ince yazlık kumaş,ince yazlık kumaşlar,yazlık kumaş çeşitleri,yazlık kumaş türü,yazlık kumaş modası,yazlık viskon kumaş,yazlık çiçekli kumaşlar,yazın hangi kumaş giyilir,yazlık kumaş satışı,yazlık kumaş satış yerleri,yazlık viskon kumaş satışı,

Yazlık kumaş,yazlık kumaşlar,yaz için kumaşlar,ince yazlık kumaş,ince yazlık kumaşlar,yazlık kumaş çeşitleri,yazlık kumaş türü,yazlık kumaş modası,yazlık viskon kumaş,yazlık çiçekli kumaşlar,yazın hangi kumaş giyilir,yazlık kumaş satışı,yazlık kumaş satış yerleri,yazlık viskon kumaş satışı.

Viskon Nedir?

Viskoz, bitkisel selülozdan ekstrakte edilen yapay bir liftir; doğal elyaf veya sentetik elyaf değil, doğal hammaddenin bir kısmını kullanan ve laboratuvardaki kimyasal işlemlerle elde edilen bir tekstil elyafıdır.

Başlangıçta viskon elyafı Bitkisel İpek, daha sonra Rayon olarak adlandırıldı, ancak bugün kullanılan doğal hammaddeye bağlı olarak farklı şekillerde çağrılıyor. Kullanılan hammadde her zaman aynı değildir ve çoğunlukla ağaçlar veya diğer bitkisel kökenli malzemeler kullanılır.

İki tür viskon vardır:

selüloz

protein

Selülozik viskon lifi, bitkisel kökenli selülozdan ekstrakte edilirken, protein viskon kumaş alanlar lifi, bitkisel kökenli diğer materyallerin proteinlerinden değil, aynı zamanda gıda üretimindeki atık malzemelerden de ekstrakte edilir.

Viskoz Nasıl Doğar?

Viskon, 1900’lü yılların başlarında ipek kadar yumuşak ama çok daha ucuz bir lif bulma ihtiyacından doğdu . Ekonomik patlama 1930’da Rayon olarak adlandırıldığında meydana geldi. Daha fazla tarihsel bilgi için www.kumas.org/viskon  tanımını okumanızı tavsiye ederiz.

Viscosa Anlamı Ne?

Makinelerin motor yağı için biraz benzer, viskozite ile yüksek akışkanlığa sahip sıvı bir çözelti demek istiyoruz . Laboratuarda sıvı bir form olarak (genellikle kostik sodada çözülür) yapılan viskoz çok akışkandır, bu nedenle viskozun ortak adı.

Viskonu Dokunmaya Nasıl Tanıyabilirim?

Dokunuşu tanımak çok zor, parça viskon kumaş alanlar yumuşak ve parlaktır ve diğer yapay veya sentetik kumaşlarla karıştırılabilir , ancak her şeyden önce ipek ile. Etikette belirtilmezse, ayırt etmek neredeyse imkansızdır.

Viskon Tekstil Elyafı

Viskon, vücudumuza tazelik veren son derece nefes alabilen bir kumaştır ve bu nedenle ciltle doğrudan temas halinde giymek çok hoştur. Tam olarak bitkisel ipek adı ile doğdu, çünkü özellikle geleneksel ipekin yumuşaklık özelliklerini taklit etmek için (önemli ölçüde daha düşük bir maliyetle) insan tarafından yaratıldı.

Viskon Sebze Ekolojik

Bambu   viskon

  Viskon Lyocell

Kalıcı   viskoz

  Süt viskonu

  Mısır viskonu

  Castor viskoz

Doğal kökenli bir yapay elyaf olan viskon kumaş, herhangi bir sentetik tekstil elyafından daha fazla miktarda nem emme özelliklerine sahiptir. Bakterilerin oluşumunu ve toz akarlarının büyümesini önleyerek , viskon kumaş genellikle hipoalerjenik olarak sınıflandırılabilir ve hipoalerjenik özelliği sayesinde klasik giysiler ve iç çamaşırların yanı sıra battaniye ve çarşaflar yapmak için de kullanılır.

yazlık kumaş,yazlık kumaşlar,yaz için kumaşlar,ince yazlık kumaş,ince yazlık kumaşlar,yazlık kumaş çeşitleri,yazlık kumaş türü,yazlık kumaş modası,yazlık viskon kumaş,yazlık çiçekli kumaşlar,yazın hangi kumaş giyilir,yazlık kumaş satışı,yazlık kumaş satış yerleri,yazlık viskon kumaş satışı,

Viskon, aşınmaya karşı çok dayanıklı, biyolojik olarak parçalanabilen, klasik doğal kumaşlardan daha parlak görünen renkleri emen doğal bir kumaştır . Tekstil lifleri viskoz genellikle daha farkı yaratan, aynı zamanda elastan ve spandex ile karıştırılır yumuşaklık dokunur uygun elastikiyet sağlamak için bu giyim bağışta, pamuk ve polyester gibi başka parti kumaşlar ile harmanlanır.

En yaygın viskoz kesinlikle Rayon’dur ve aynı zamanda viskonun en eski versiyonudur. Günümüzde ticari amaçlar için viskon birkaç isim almaktadır, ancak üretim sürecini değiştirirken hala yapay bir elyaf – viskon olarak kalmaktadır.

Tüm Makale Linkler

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın