Yazlık Gömlek Kumaşları Poplin Gömleklik Kumaş

Yazlık Gömlek kumaşı,yazlık gömlek kumaşları,yazlık poplin,yazlık kumaşlar,yazlık pike kumaş,yazlık pumuklu gömleklik kumaş,yazlık pamuk kumaşlar,yazlık kumaş çeşitleri,yazlık kumaş türü,yazlık poplin kumaşlar,yazlık gömlek kumaş çeşitleri,poplin kumaş satın alan,poplin kumaş nedir,poplin kumaş nasıl yıkanır,gömlek kumaş nasıl yıkanır,poplin kumaş çeşitleri,

Yazlık Gömlek kumaşı,yazlık gömlek kumaşları,yazlık poplin,yazlık kumaşlar,yazlık pike kumaş,yazlık pumuklu gömleklik kumaş,yazlık pamuk kumaşlar,yazlık kumaş çeşitleri,yazlık kumaş türü,yazlık poplin kumaşlar,yazlık gömlek kumaş çeşitleri,poplin kumaş satın alan,poplin kumaş nedir,poplin kumaş nasıl yıkanır,gömlek kumaş nasıl yıkanır,poplin kumaş çeşitleri.

Poplin Kumaş Nedir?  Bilmeniz Gereken Her Şeyler

Dikişle ilgileniyorsanız, muhtemelen poplin kumaşını soruyorsunuz. Poplin kumaşı çok popüler ve zaten giymiş olma ihtimaliniz var. Kumaşın doğasını ve nasıl bakım yapılacağını anlamak, dikilen parçalarınızı mükemmel kalitede yürütmenize yardımcı olacaktır.

Poplin Kumaş Nedir?

Poplin birçok elyaftan yapılır, ancak en yaygın türleri ya pamuk ya da pamuk-poli harmanından yapılır. Adı Fransız kökenlidir, ancak kumaş tüm dünyada popülerdir. Kumaş sırt 19 gider th ve 20 inci kadınlar sadece erkekler ile sınırlı oldukları toprakları keşfetmek gibi onları serbestçe hareket etmesine izin verecek pratik ve daha bütçe dostu seçenekler aradığını yüzyıl. Gün boyunca giyecekleri rahat ve rahat görünen elbise kumaşlarına ihtiyaçları vardı.

Bu affedici kumaş aslında sıradan kıyafetler için üretildi, ancak şimdi her gün ve parçalarında bulunabilir. Bu ince ama oldukça kalın bir kumaştır ve bazı versiyonlar yün veya ipekten yapılmıştır. Poplin kumaşı güçlüdür, bu nedenle dikiş meraklıları arasında çok popülerdir.

Poplin, malzemeye tipik korozyona uğramış görünümünü veren çapraz kaburgalara sahip herhangi bir kumaştan düz bir dokumaya sahip bir kumaştır. Atkı ve çözgü iplikleri aynı kumaştan yapılmışsa, malzemeye dokunmak pürüzsüz olacaktır.

Başlangıçta poplin, dokunmuş ipek elyaflı ağır yün iplikten yapılmıştır. Günümüzde% 100 pamuk poplin piyasadaki en yaygın kumaşlardan biridir. Ortaya çıkan malzeme, sağlamlığını korurken iyi örten ince ama dayanıklı bir kumaştır.

Poplin ne için kullanılır?

Başlangıçta poplin, şaşırtıcı özellikleri nedeniyle kadın elbiseleri yapmak için kullanıldı. Savaş zamanlarında, kumaş askeri üniforma yapmak için kullanıldı. Bütün gün giyilebilecek kadar serindi ve aynı zamanda zordu, bu yüzden sert koşullara dayanabildi.

Bugün insanlar poplin giyiyor çünkü çok yönlü. Lüks bir parlaklığa sahiptir, böylece insanlar rahat ve resmi etkinlikler için giyebilirler. Kolayca kırışmaz ve herhangi bir sorun olmadan ütülenebilir, bu nedenle her zaman en iyi şekilde görünmek isteyen meşgul erkekler ve kadınlar için mükemmel bir seçimdir. Bir gömlek yapmaya çalışırken ilk seçimdir, çünkü giymek rahattır ve gün boyu harika görünecektir.

Dikiş uzmanları ve moda tasarımcıları da etek yapmak için poplin kullanıyorlar çünkü gerekli ağırlığa sahip ve şeklini koruyacak. Aynı nedenden dolayı, ceketler için uygun bir seçimdir, çünkü bluzlar için kullanılan malzemeler kadar hafif değildir.

Bugün, bir elbise yapmak için poplin kullanıyorsanız, bunu bir astar kumaşı ile eşleştirmek isteyebilirsiniz. Ancak, kumaş o kadar havalı ki, bir takım elbise ile giyilecek bir gömlek yapıyorsanız harika çalışıyor. Poplin kolayca boyar ve günlük kullanım ve düzenli yıkama ile rengini korur. Ağartıcıları veya modaya uygun baskılarda ve parlak renklerde bulabilirsiniz.

Poplin’in Temel Özellikleri Nelerdir?

Poplin, dikiş projeleri için popüler bir seçim haline getiren birçok iyi özelliğe sahiptir. İşte poplin’in bazı avantajları.

Nefes alabilen bir malzemedir. Bu yüzden bazı insanlar spor yapmak için kullanıyor. Hafif ve nefes alabilen bir kumaş olarak, sizi çok sıcak hissetmeden resmi veya ofis kıyafetleri için gün boyu giyilebilir.

Oldukça dayanıklı olmasına rağmen en yumuşak ve en rahat kumaşlardan biridir. Bu malzemeden yapılmış bir parça giyerken serbestçe hareket edebilirsiniz.

Parlak bir parlaklığa sahiptir, bu yüzden düz görünmez. Ancak, çok parlak değil, bu yüzden resmi bir fırsat için giyebilirsiniz.

Poplin ayrıca suya dayanıklıdır. Bu mükemmel bir özelliktir, çünkü tüm gün giyseniz bile, her zaman cilalı bir görünüme sahip olursunuz. Ayrıca leke tutmaz, bu inatçı kahve dökülmelerinde hayatta kalır.

Bu kumaş kırışmaz. Bu, gün boyu giyebileceğiniz pantolonlar için mükemmel bir seçimdir. İnsanlar hareket halindeyken ve sürüş sırasında giyebilecekleri bir şey için bir dikiş projesi düşünürken daima poplin’i seçerler.

Poplin’in bakımı kolaydır çünkü makinede yıkanabilir. 60 dereceye kadar ısıya dayanabilir, böylece durumunu korumak için el yıkamanız gerekmez. Kendinizi güçlükten kurtarmak istiyorsanız kuru temizleme de yapabilirsiniz.

Gömlek Ütü Nasıl Yapılır?

Elbise gömleklerinizi en iyi şekilde tutmak için onları bastırmanız gerekir. Genellikle onları temizleyiciye göndermenizi öneririz, ancak bu mümkün değilse, bir elbise gömleğini nasıl ütüleyeceğinizi bilmeniz gerekir. Bunu etkili bir şekilde yapmanın birçok yolu var, ancak burada yöntemimizi adım adım çözeceğiz.

1. Adım: Doğru ekipmanı alın

Ütüye ihtiyacın olacak. Tercihen demir, (buhar için) suyu dökmenize izin verir ve daha iyisi, kaygan teflon kaplı diplerden birine sahiptir. Ütü ön tarafa su püskürtemezse, ince bir pus püskürtebilen bir tür spay şişesi isteyeceksiniz. Ayrıca bir ütü masasına ihtiyacınız olacak. New York’taysanız, küçük yemek masanızda ayarlayabileceğiniz küçük bir ütü masanız var. California’da yaşıyorsanız, ütü masasının ne olduğunu merak ediyorsunuz çünkü tişörtlerden başka bir şey giymiyorsunuz. Başka bir yerde yaşıyorsanız, oturma odanıza kurabileceğiniz güzel bir büyük ütü masası var. Nasıl uygun görürsen!

2. Adım: Kuruluma başlayın

Ütü masanızı, gömleğinizi tekrar kırmadan yayabileceğiniz rahat bir yere yerleştirin. Arka arkaya birkaç gömlek ütülemeyi planlıyorsanız, televizyonu bu açıdan görebildiğinizden emin olun. Ütüyü takın ve kadranı “pamuklu” ya da en sıcak ayarın ne olduğuna işaret edin.

Adım 3: Gömleğin arkasını ütüleyin

Gömleğin arkasından başlamayı savunuyoruz çünkü onu giyer giymez oturmayacaksınız buruşacak. Gömleği tamamen açın ve ütü masasının üzerine yayın. Elbise gömleğini, tahtanın dar ucu gömleğin omzunun arkasına girecek ve ütü masasının kenarı gömleğin kenarı boyunca olacak şekilde tahtaya koyun. Orta basınçla, gömleği düz tutmaya ve aslında kırışıklıkları giysiye ütülememeye dikkat ederek ütüyü gömlek aşağıdan aşağıya doğru kaydırın. Biraz buhar kullanın veya kolayca gitmeyen kırışıklıklara biraz su püskürtün. Sırtın bir tarafını yaptıktan sonra, gömleği kaydırın ve diğer tarafı aynı şekilde yapın.

Adım 4: Kolları ütüleyin

kolları (bir seferde bir tane) demir. Manşonu ütü masasının üzerine uzun bir şekilde yerleştirin ve manşonu manşonun altındaki etek boyunca katlanacak şekilde ellerinizle dikkatlice düzleştirin. Kol çukurunun etrafından başlayarak, manşete doğru ve alt kenarından uzağa ütüleyin. Manşonun üst kısmındaki bir kıvrımda ütülemek isteğe bağlıdır, ancak bunu yaparsanız bu kıvrım düz olmalıdır. Eğer bir kırışık istemiyorsanız, sadece yakın üstüne ama üzerinde ütüleyin. Diğer manşonda tekrarlayın.

Bir gömlek kılıfı nasıl ütülenir

Adım 5: Ütü gömlek ön ve üst kısmı boyunduruk

Bu sizin boyun ve kafa sağ kalmış beri sağ hem de en görünür almanın en zor kısmıdır. Bu alan için size ütü masasının dar sivri tarafını kullanmak istiyorum gidiyoruz. Boyunduruğun bir omuzunu, boyunduruğun bir tarafını ve boyunduruğun hemen altındaki gömleğin önünü net bir şekilde görecek şekilde ütü masasının bu kısmının üzerine çekin. Yaka düz bir şekilde yapışmalı ve bir daire içinde kıvrılmış olmalıdır. Bu alanı nemli olacak şekilde püskürtün ve yakanın eğrisini dikkatlice ütüleyin.

Aşama 6: Gömlek Yakası Ütüleme

Şimdi yakayı yapıyoruz. gömlek yakasında çıkarılabilir yaka kalır (onları kaybetmek yok) çıkar. yakalı aşağı Düğme yaka kalır olmayacak, ancak yaka aşağı tutun küçük düğmeleri düğmelerini gerekir. Kelepçeyi “patlayacak” şekilde açın ve arkası yukarı bakacak şekilde ütü masasına düz bir şekilde yatırın. Yakayı iyi miktarda suyla püskürtün ve emmesi ~ 30 saniye verin. Yakanın ortasından yaka noktalarının uçlarına kadar ütülenir. Yaka daha kalın, daha sert bir malzeme olduğundan, gömleğin geri kalanında olduğundan biraz daha sert bastırmanız gerekebilir. İşiniz bittiğinde, yaka kalır yaka içinde geri ve aşağı tekrar yaka kat koydu. İsterseniz bileziği aşağı doğru katlayabilir ve yakanın önündeki bir miktar kırışıklıkla ütüleyebilirsiniz, böylece keskin bir şekilde aşağı açılacaktır. İşler biraz daha keskin görünmesini sağlayabilirsiniz bütün bu kat yeri yaka eğrisi için tasarlanmıştır beri etrafında yol, ama ön ütülü biraz ütülemek için mümkün olmayacaktır.

Soru: Beyaz bir gömlekden leke nasıl çıkarılır?

Gömleğinize biraz şarap veya spagetti sosu döktüğünüz talihsiz olayda, bazı hızlı eylemler ortaya çıkan lekeleri en aza indirebilir.

Bir fırça veya tarakla, giysiye daha kötü bulaşmayacak şekilde büyük parçaları dikkatlice kaydırın veya kaldırın.

Lekeye hemen su veya leke çıkarıcı çözücü uygulayın. Ne kadar erken o kadar iyi. Ellerinizi leke çıkarıcı bir kaleme alamazsanız, bir Gelgit Kalemi öneririz, bulaşık deterjanı, limon suyu, sirke veya maden suyu kullanın.

Hafif bir dokunuşla lekeleri çöz. Basınç, lekeyi giysinin liflerine daha derin zorlayabilir.

Durulayın ve tekrarlayın.

Soru: Gömlek basıldığında nişasta kullanmalı mıyım?

Birçok kişi gömleklerinin nişasta edilmesini isterken, önerimiz nişastayı tamamen önlemek. Nişasta, bir çuha veya oxford gömleğinin daha net görünmesine yardımcı olabilirken, gömleklerin erken yıpranmasına da neden olabilir. Nişasta malzemesi gömlek liflerine gömüldüğünde, zaman içinde lifleri parçalayan bir milyon küçük bıçak gibi davranır.

Elbise gömleğinin ömrünü uzatmak için üç ipucu

Yazlık Gömlek kumaşı,yazlık gömlek kumaşları,yazlık poplin,yazlık kumaşlar,yazlık pike kumaş,yazlık pumuklu gömleklik kumaş,yazlık pamuk kumaşlar,yazlık kumaş çeşitleri,yazlık kumaş türü,yazlık poplin kumaşlar,yazlık gömlek kumaş çeşitleri,poplin kumaş satın alan,poplin kumaş nedir,poplin kumaş nasıl yıkanır,gömlek kumaş nasıl yıkanır,poplin kumaş çeşitleri,

Kirli beyaz gömlekleri yıkamadan önce uzun süre sepette bırakmayın. Bu, yaka bandının erken sararmasına neden olabilir, çünkü herhangi bir ter ve yağların gömleğin kumaşına yerleştirilmesi için daha fazla zaman olacaktır.

Yıkamadan ve ütülemeden önce bileziği daima bilezikten çıkarın. Eğer yapmazsanız, elbise gömlek yaka noktalarının garip bir şekilde eğilmesine neden olacak şekilde çarpılacaktır.

Lekeleri bulmak ve çıkarmak için temizleyicinize güvenmeyin. Plaketinizde veya bir nokta olduğunu biliyorsanız, onu temizlemeyi bildiklerini gösterin.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın