Viskon Kumaş İstanbul

viskon kumaş istanbul istanbul viskon kumaş parti viskon kumaş stok viskon kumaş viskon parçası parça viskon kumaşviskon kumaş istanbul istanbul viskon kumaş parti viskon kumaş stok viskon kumaş viskon parçası parça viskon kumaş

Parti viskon kumaş alanlar. Viskoz, giysi, döşeme ve diğer yatak takımlarında kullanılan yarı sentetik bir malzemedir. Kumaş yapmak için işlenen ve iplik haline getirilen odun hamurundan elde edilir. Yumuşak,…

Viskoz iplik alanlar giysi, döşeme ve diğer yatak takımlarında kullanılan yarı sentetik bir malzemedir. Kumaş yapmak için işlenen ve iplik haline getirilen odun hamurundan elde edilir. Yumuşak, parlak ve hafif viskon kumaş mükemmel bir şekilde örtülür.

Viskon Nedir?

İstanbul Viskoz Kumaş doğal malzemelerden üretilmiş üretilmiş bir elyaftır. Üç rayon tipinden biridir: modal, liyosel ve viskoz. Her biri farklı muamele görür ve farklı özelliklere sahip kumaşlar haline getirilir.

Viskon kumaş fiyatı toptan viskon fiyatı

Viskon Kumaş İstanbulViskon” terimi, kumaşı yapmak için liflere dönüştürülen yapışkan organik sıvıyı ifade eder. Viskon reyonu, bitki hücre duvarlarının ana bileşeni olan selülozdan türetilir. Selüloz, ipek ve pamuk gibi doğal liflerin kalitesini taklit eden bir lif yapmak için kimyasallarla işlemden geçirilir. Viskon kumaş genellikle ipek gibi görünür ve pamuk gibi hisseder.

Viskon reyonunun türetildiği yaygın ağaç ve bitkilerden bazıları:

Kayın

Çam

Ladin

baldıranotu

Okaliptüs

Bambu

Soya

Şeker kamışı

Viskon Üretim Süreci

Viskon Kumaş İstanbul. ilk olarak 1883 yılında doğal ipeğe uygun bir alternatif olarak üretildi. Genellikle yapay ipek olarak bilinen bu çok yönlü kumaş, ceket astarlarında, tişörtlerde, aktif kıyafetlerde, modaya uygun elbiseler ve tuniklerde bulunur. Çok yönlülüğü, faydalarını artırmak için pamuk ve polyester gibi farklı kumaşlarla harmanlanabilmesidir. Ahşap selüloz, nihai ürün olan viskoz kumaşa yol açan birkaç adımdan geçer.

VİSKON KUMAŞ NEDİR? VİSKON KUMAŞ ÖZELLİKLERİ NEDİR? BURDAN BAKINIZ..

Kaç çeşit kumaş Tekstil çeşitleri nelerdir Tiril tiril kumaş ne demek Kumaş kaça ayrılır

Burada viskoz üretim sürecini 10 adımda yıkıyoruz:

Odun yongaları sodyum hidroksit gibi kimyasallarda çözülür ve kahverengimsi odun hamuru haline gelir.

Viskon Kumaş İstanbul. Selüloz içeren bu odun hamuru daha sonra kostik soda içinde çözülür ve alkali bir çözeltiye dönüştürülür. İşlem, çözeltideki tüm safsızlıkları gidererek, kumaş için temiz bir hammadde haline getirir.

İstanbul Viskoz Kumaş. Alkali çözeltisi silindirler arasında preslenir, fazla sıvıyı ortadan kaldırarak preslenmiş tabakalar oluşturur.

Bu preslenmiş tabakalar daha sonra kırıntılara parçalanır.

Kırıntılar karbon disülfid ile muamele edilir.

Muamele edilmiş kırıntılar, sülfürik asit gibi kimyasallar içinde çözülür ve yapışkan bir solüsyon oluşturur. “Viskon” kumaş veya suni ipek üretim prosesi, adını bu viskoz çözeltiye borçludur.

Viskoz çözelti, çözülmemiş herhangi bir elemanı uzaklaştırmak için filtrelenir

Daha sonra, gazda çözelti içinde hapsolmuş, lifte zayıf noktalara neden olabilecek hava kabarcıklarını ortadan kaldırmak için gerekli gaz giderilir.

Çözelti daha sonra bir iplik memesi vasıtasıyla, rejenere selülozun filamentlerini (ince ipliğe benzer lif) yapan bir makineye zorlanır.

Yenilenen selüloz elyaflar daha sonra dokunacak veya viskon kumaş alan içine örülecek ipliklere eğrilir.

Viskon Çevre Dostu mu?

Tekstil atıkları, düzenli depolama alanlarının yaklaşık yüzde 5’ini kaplamaktadır. Bu sorunu en aza indirmek için, büyük karbon ayak izleri bırakmayan çevre dostu kumaşları düşünün. Viskon yenilenebilir bir kaynaktan üretildiği için biyolojik olarak parçalanabilir ve çevre dostu hale getirir. Ancak, üretim süreci bazı olumsuz çevresel etkilere neden olmaktadır.

viskon kumaş istanbul istanbul viskon kumaş parti viskon kumaş stok viskon kumaş viskon parçası parça viskon kumaşviskon kumaş istanbul istanbul viskon kumaş parti viskon kumaş stok viskon kumaş viskon parçası parça viskon kumaş
viskon kumaş istanbul istanbul viskon kumaş viskon parçası parça viskon kumaş

Ormansızlaşma önemli bir çevresel sorundur çünkü ahşap selüloz ağaç kesilerek hasat edilir. Ormansızlaşma ile başa çıkmak için, büyük moda markaları artık odun selülozlarını sürdürülebilir şekilde yetiştirilen ormanlardan alan viskon kumaş üreticileri ile çalışıyor. Sürdürülebilir büyüme, doğal bir kaynağın tükenmeden veya çevreye zarar vermeden sürekli kullanılmasına izin verir.

KUMAŞ ÇEŞİTLERİ ALINIR

İstanbul Viskoz Kumaş. Bazen, viskon üretim sahalarındaki hava emisyonlarında hidrojen sülfür gibi zararlı kimyasallar bulunur. Bu sorunu gidermek için bazı viskon kumaş üreticileri liyosel işlemini kullanır. Çevresel atık olarak önemli ölçüde daha az yan ürün üretir. Bu işlemle üretilen viskoz, genellikle yatak çarşaflarını soğutmak için kullanılan başka bir rayon türü olan liyosel olarak adlandırılır.

Viskon kumaş alan üretim süreci, doğal kaynaklarımızdan birini tüketen çok fazla su gerektirir. Çevre dostu olması açısından, viskoz kumaş sentetik elyaflardan daha iyidir, ancak tamamen doğal elyaf kadar iyi değildir.

Yorum Yap

  • error: Content is protected !!