Viskon Kumaş Nedir?  Özellikleri Nedir? Neler Dikilir? Kumaş Alıcısı

viskon kumaş elbise,yazlık viskon elbise modelleri,viskon kumaştan elbise modelleri,tesettür viskon elbise modelleri,viskon kumaş tesettür elbise,viskon kumaş özellikleri,viskon kumaş nasıl dikilir,viskon nasıl dikilir,viskon nasıl nasıl ütülenir,viskon ütüleme,kumaş alıcısı,kumaş alıcıları

Viskon Kumaş Nedir?  Özellikleri Nedir? Neler Dikilir? Kumaş.

Viskon kumaş  var olan ve yaygın olarak Rayon olarak bilinen birçok popüler kumaştan biridir . Viskon malzemesi insan yapımıdır ve ağaçlardan kimyasal olarak özütlenen selülozdan lifleri bir araya getirerek oluşturulur. Viskon, sıcak havalar için hafif kumaşı, nefes alabilen ve harika hale getirir.

Üreticiler bugünlerde farklı yapılar, ağırlıklar, boyutlar ve şekillerle çok çeşitli kumaşlar kullanıyorlar. Bazı kumaşlar doğal, diğerleri ise sentetik veya üretilebilir.

Bazı insanlar viskozun ne olduğunu anlamıyorlar, bu nedenle bu yazıda, bu büyüleyici kumaş hakkında bilmeniz gereken her şeyi açıklayacağız.

Viskonun Kökenleri?

parça kumaş alanlar,kumaş parçası alanlar,parça viskon alan,viskon parçası alanlar (2)Viskon veya rayon ilk önce yapay ipek olarak biliniyordu. Kökenleri 19. yüzyılın sonlarına kadar uzanır. Daha sonra ilk olarak 1924’te tanıtılan bir terim olan rayon olarak bilinirdi.

Her gelinin seçtiği elbisede rahat hissetmesi ve kumaş seçiminin bu oyunda büyük bir rolü olması önemlidir.

Viskoz” adı, elyafın üretildiği yoldan gelir. Rayon üretimi için viskoz bir organik sıvı kullanılır. Aynı viskoz organik sıvı da selofan yapmak için kullanılır.

Viskoz terimi, daha önce tarif ettiğimiz ve viskoz prosesi olarak bilinen proses boyunca selülozdan üretilen rejenere edilmiş üretilmiş bir lif anlamına gelir.

Viskonun üretildiği süreç, bu kumaşı tamamen doğal olmayan, ipek , yün veya pamuk gibi bir ara ürüne dönüştürür ; ama aynı zamanda polyester veya naylon gibi tamamen sentetik de değildir.

Viskon: Popüler Bir Kumaş

Hiç şüphesiz viskon popüler bir kumaştır. Ama, bu oldukça popüler kılan nedir? Bir şey için, viskoz nispeten düşük maliyetli bir kumaştır. Ama bu kadar popüler olmasının tek nedeni bu değil. Viskonun başarısının bir kısmı, bu kumaşın birçok farklı kaliteye sahip olmasından kaynaklanmaktadır.

Birçok özelliği nedeniyle, viskoz kadife, tafta ve kullanılan pamuk ucu ile karıştırılarak kullanılabilir. Ancak bazı hijyen ürünlerinde de viskoz bulunur.

viskon kumaş elbise,yazlık viskon elbise modelleri,viskon kumaştan elbise modelleri,tesettür viskon elbise modelleri,viskon kumaş tesettür elbise,viskon kumaş özellikleri,viskon kumaş nasıl dikilir,viskon nasıl dikilir,viskon nasıl nasıl ütülenir,viskon ütüleme,kumaş alıcısı,kumaş alıcıları

Viskon Kumaş Nedir? Özellikleri Nedir? Neler Dikilir? Kumaş Alıcısı

Viskon, çok yönlülüğü, yüksek emilim seviyesi, düzgünlüğü, gücü, renk tutuşu, hava geçirgenliği, hafifliği ve düşük maliyeti gibi birçok mükemmel özelliğe sahiptir.

Viskon, benzer kimyasal bir yapıda olduğu için pamukla çok iyi çalışır. Ancak varislerin pamuktan imal edilmesine göre farklı özellikleri olabilir.

Viskonun kullanımları, nitelikleri ve popülaritesinin anahtarı üretildiği şekildedir.

Viskon Nasıl Dikilir?

Viskoz ile çalışmak için ipuçları ve püf noktaları.

Viskon kumaş ile çalışmak için size basit ipuçları ve püf noktaları sunmak istiyoruz. Her şeyden önce viskoz kullanmaktan korkmayın! Güzel bir örtü istediğiniz zaman en popüler olanıdır. Bu tür kumaşlarla kullanmak için mükemmel bir desen.

  1. Doğru boyutta iğne
Kumaş parçası,parça kumaş, keten parçası,viskon parçası,saten parçası,kot parçası,süprem parçası,ribana parçası,parça ribana,şifon parçası,kadife parçası,sandy parçası,interlok parçası

Kumaş parçası,parça kumaş, keten parçası,viskon parçası,saten parçası,kot parçası,süprem parçası,ribana parçası,parça ribana,şifon parçası,kadife parçası,sandy parçası,interlok parçası

İğne ölçülerinizi bilin, hafif kumaşlar için mükemmel olan 60/8 veya 70/10 civarında bir iğne seçtiğinizden emin olun. Genelde, çoğu pamuk için 80/12 kullanırız, ancak daha hafif kumaşlarla dikiş yaparken daha küçük bir iğneye ihtiyacınız olacaktır.

  1. Dikiş makinenizi yeni bir iğneye uygulayın!

Yeni bir keskin iğne, giysinizi eski bir kör iğneden çok daha kolay dikmenize izin verecektir.

  1. Yeni pimleri keskin.

Viskon sabitlerken, bir paket yeni keskin uçlu iğne kullanmak iyi bir fikirdir. Bu künt eski iğneleri fırlatın ve kendinizi parlak yeni olanlarla ödüllendirin!

  1. Kesmek

Viskon kaygan olabilir, bu nedenle kumaşı kesmeye geldiğinizde, kağıt parçalarınızı yerinde tutmak için çok sayıda keskin iğne kullandığınızdan emin olun. Ayrıca, viskozun kolayca hareket edebildiği gibi düz / sert bir yüzeyde kesildiğinden emin olun.

  1. basarak

Giysilerinizi önce basmak, dünyayı bir fark yaratabilir! Viskoza basarken, kumaşı giderken çekmemeye dikkat edin, çünkü bu, şekildeki gerilmeye neden olabilir.

  1. Viskon Kumaş Nasıl Ütülenir?

Ütünüzün viskozun çok ince olduğundan ve basılması için süper sıcak bir ütüye ihtiyaç duymadığından çok sıcak olmadığından emin olun.

Dikiş miktarımızı 1cm altında ve sonra tekrar 1cm daha uzatacağız. Boyun çizgisine geldiğinizde, bir eğriye girerken biraz daha küçük bir dikiş payı almanız gerekebilir. Dikiş yaparken her şeyi yerinde tutmak için bu yeni pimleri kullanmayı unutmayın!

Yorum Yap