Şifon Kumaş Nedir?  Özellikleri Nedir? Neler Dikilir? Kumaş

Şifon Kumaş Nedir? Özellikleri Nedir? Neler Dikilir? Kumaş

Şifon Kumaş Nedir?  Özellikleri Nedir? Neler Dikilir? Kumaş.

Şifon kumaşın kendine özgü yumuşaklığı vardır. Yumuşak, gör ve hafif. Şifon kumaş farklı amaçlarla kullanılabilir. Ancak şifon kumaş pamuk, sentetik elyaf veya suni ipek gibi birçok malzemeden yapılabilir. Doğal, transparan kalitesi nasıl yapıldığından kaynaklanmaktadır. Cildinizdeki kalite ve hisler, şifonun hangi malzemeden yapıldığına bağlı olarak büyük ölçüde değişir. Temel olarak onun harika ve sansasyonel kalitesi için ipek kumaş kullanılır. İpek kumaştan şifon yapılır ve bu şifon kumaş türü tüm şifon kumaşın en iyi kalitelidir. Şifon kumaşlar harika izlenim ve harika doku, bazı dokuma teknikleri nedeniyle.

Şifon abiyeler,şifon giyim,şifon elbiseler,şifon etek,şifon bluz,şifon gömlek,şifon kumaş nasıl yıkanır,şifon nasıl ütülenir,şifon modelleri,çiçekli şifon kumaş,şifon kumaş nedir,şifon elbiseler tesettür,şifon elbise modelleri 2018,günlük şifon elbise modelleri,şifon elbise abiye,şifon elbise modelleri 2017,çiçekli şifon elbise,şifon abiye,kışlık şifon elbiseler,şifon elbise modası 2019,şifon elbise modelleri 2019,şifon modasıİpek veya pamuklu kumaştan şifon kumaş yapılabileceği söylenmiştir. Ancak ipek şifonun, diğer şifon benzeri pamuklu kumaşlardan mükemmelleştirdiği doğal bir parlaklığı vardır. Kumaşa baktığınızda bir kez yakalayabilirsiniz. Gerçek ipek kumaştan yapılmışsa, doğal bir ışıltıya sahip olur ve giyerken parlamayı yansıtır. Öte yandan pamuklu şifon kumaş doğal ışıma eksik ve görünüşe göre mat ve en az ışıltılı görünüyor. Gerçek ipek parıltılı ve ipekden yapılmış şifonun doğal parlaklığı var. Işıltılı ve pırıltılı bir görünüm dışında, kumaşa dokunarak şifon bir kumaşı test edebilirsiniz. İpek şifon kumaş dokunduğunda yumuşak bir his var. Şifon kumaşı kaldırdığınızda hafiftir ve yüzer olarak tanımlanabilen bir his verir – tamamen sertlik olmadan, Sadece her hareketinizi takip eder. Bunu pamuktan veya polyesterden yapılmış şifon ile karşılaştırırsanız, bu büyük bir farktır – bu tipler genellikle ışık kadar hafif değildir ve şifreli ipek olarak hareketlerinize doğrudan tepki vermemek için daha sert olma eğilimindedirler.

Öte yandan suni ipek veya sentetik liflerden yapılmış şifonlar sert ve pürüzlüdür. Tüm rahatsızlık yeteneği ve yapışkanlık duygusu ile biter. Şifon kumaştan yapılmış kıyafetler pürüzlü veya yumuşak olabilir. Her şey yapıldığı kumaşa bağlı. Şifon kumaş saf ipek kumaştan yapılmışsa yüzde yüz doğal ve dayanıklı olacaktır. Bu kumaş dokusunda, hava geçişini yapacak ve giyenin rahat ve özgür olmasını sağlayacağından kendinizi rahat hissedeceksiniz. Kullanıcının hareketlerini serbest ve yumuşak hale getirecektir. Ama öte yandan sentetiklerden yapılan şifon kumaş, elbiseyi daha muazzam ve boğucu hale getirdiği için böyle değildir. Ama ipek şifon kumaş böyle değil. Yaz giysileri için en iyi seçim nedeni budur. En iyisine sahip olmak istiyorsanız, ipek şifon kumaş kesinlikle sizin için bir seçimdir. Gözleriniz için ve cildinizde diğer türlere göre giydiğinizde kendi hisleriniz için büyük bir fark yaratır.

Ne Tür Giyim Üretebilirsiniz? Şifon Kumaş Ne Dikilir?

Şifon Kumaş Nedir? Özellikleri Nedir? Neler Dikilir? Kumaş

Şifon Kumaş Nedir? Özellikleri Nedir? Neler Dikilir? Kumaş

Seçkin şifon özelliklerini incelediğimizde, bu kumaşların çeşitli giyim ve aksesuar parçalarına dikilirken yüksek popülariteye sahip olmasının sürpriz olmadığını görüyoruz:

elbiseler (akşam, düğün, yazlık elbiseler)

bluzlar

shirtler

etekler

eşarplar

stoles

pareo

pantolon

hırkalar

yelek.

Şifon Kumaş  Nasıl Dikilir?

Stok ipek,ipek şifon,multi şifon,şifon kumaş alan yerler,parti ipek,stok ipek,spot ipek,spot ipek kumaş alanlar,stok ipek kumaş alan,ucuz ipek kumaş,ipek kumaş metre fiyatı,peşin ödeme kumaş alan,ipek kumaş satan yerler,toptan ipek kumaş,parça ipek kumaş,ipek kumaş nerede satılır,ipek kumaş nerede bulurumİnce ve hafif kumaşların boğaz plaka açıklığında yutulduğu bilinmektedir. Makineniz için mevcut olan en küçük açma boğaz plakasını kullandığınızdan emin olun (doğru iğne konumu ayarı ile ). İnç başına 12 ila 20 dikişli bir dikiş ayarı kullanın. Dikişleri başlatırken, ipliklerin uçlarını iğnenin arkasında tutun. Doku veya stabilizatör olmadan dikiş yapıyorsanız, dikişi başlatmak ve durdurmak için ekstra stabilizatör gerekebilir.

Kumaşınız çok dik olduğu için, iç mekanın tamamı dışarıdan görülebilir. Bu tip bir kumaş, 4 iplikli bir şerit dikişi kullanacak yer değildir. Bir Fransız Dikişi veya birbirine yakın iki sıra dikiş dikme ve dikişe yakın dikiş dikme dikişleri yapmak için en iyi yöntemlerdir.

Şifon ve Hafif Kumaş için Dikiş İpuçları 

Dikiş Stabilizatörleri

Kumaş kağıdının arasına veya altına ince dokulu kâğıt veya hafif yırtılabilir stabilizatörü, çarpık dikişlerin ve gerdirilmiş kumaşın önlenmesine yardımcı olur. Bobin ipliği ile elle yapılan büküm, dikiş makinesinde gerilmeye ve bozulmaya neden olabilecek iğnelerle dikiş yapmanıza da izin vermez.

Yorum Yap

  • error: Content is protected !!