Örme Kumaş Nasıl Dikilir? Örme Kumaş Alan

dikiş makinası,örme kumaş nasıl dikilir,likralı kumaş nasıl dikilir,oarça kumaş alıcısı,örme kumaş alıcısı,örme kumaş alan,stok örme kumaş alıcıları,parti örme kumaş alıcıları,örme kumaş kim alır,kumaş nasıl dikilir,dikiş iğneleri,

Örme Kumaş Nasıl Dikilir? Örme Kumaş Alan.

Dikiş örgüleri birçok insan için yepyeni bir meydan okuma oluşturabilir. Örgü kumaşlar, dokuma kumaşlardan farklı bir makyaja sahiptir. Dokuma kumaşlar çapraz ve uzunlamasına bir life sahipken, dokumalar aynı yönde uzanan bir elyaf setinden yapılır. Dokumalar, aynı tipteki liflerden dokunmuş kumaşlar olarak yapılır, ancak kumaş liflerinin oluşumu, gerilmelerine izin verir. Daha fazla:  Kumaş Özellikleri

Örme Kumaş Dikişleri

dikiş makinası,örme kumaş nasıl dikilir,likralı kumaş nasıl dikilir,oarça kumaş alıcısı,örme kumaş alıcısı,örme kumaş alan,stok örme kumaş alıcıları,parti örme kumaş alıcıları,örme kumaş kim alır,kumaş nasıl dikilir,dikiş iğneleri,Örgü dikerken, dikişlerinizin kumaşa uyması için bazı gerginlik özelliklerine sahip olması gerekir. Birçok kişi, bitmiş bir giyside kırma dikişler yaşar, çünkü kumaş dikişi germeye zorlar ve dikiş, gerdirme kapasitesine sahip değildir, böylece dişler kopar. Bu, bugünün dikiş makinelerinde bulunan çeşitli dikişler kullanılarak önlenebilir.

Zig Zag: Hemen hemen her dikiş makinesinde zig zag dikiş bulunmaktadır. Makineyi dar bir genişlikte dikişle zig zag olarak ayarlamak dikişte biraz gerilmesine izin verecektir. Düz dikiş hattını korumak için dar bir genişlik gereklidir.

Streç Dikişler : Birçok makinede streç dikiş ayarı bulunur. Makinenizin kullanım kılavuzuna bakın; paralel kesikli çizgiler gösteren bir simge ile etiketlenebilir. Bu dikiş, iki dikiş ileri ve bir geriye doğru dikiş yapan makine tarafından oluşturulur. Bu dikiş, normal düz dikişten daha fazla zaman alır, ancak sonuçlar, az miktarda ek süreye değerdir. Bu dikişi kullanmadan önce bir giysi dikişi yerleştirmek tavsiye edilir.

Triko :  Bu başka bir streç dikiş çeşididir ve çoğu makinede kesik zig zag çizgisi ile sembolize edilmiştir. Bu dikiş, yüzme takımlarında elastik dikiş için yeterli miktarda genişliğe sahiptir. Bu dikişi yüzme takımlarına takmak ve en üst dikişte kullanmak için kullandım.

Dikiş Makinası İğneleri

dikiş makinası,örme kumaş nasıl dikilir,likralı kumaş nasıl dikilir,oarça kumaş alıcısı,örme kumaş alıcısı,örme kumaş alan,stok örme kumaş alıcıları,parti örme kumaş alıcıları,örme kumaş kim alır,kumaş nasıl dikilir,dikiş iğneleri,Örme kumaşlarda atlanan dikişler ve delikler, örgü dikerken sık görülen problemlerdir. Bu problem genellikle doğru makine iğnesi kullanılarak ortadan kaldırılır. Top uçlu iğneler, dikiş örgüleri için tasarlanmıştır. Kumaşı oluşturan liflerin, iğnenin yanına doğru ilerlemesine ve normal bir iğne yaptıklarından içeri girmelerine izin verir. İğnelerde bunlar sarı bant iğneleridir.

Dikiş Makinası Seçenekleri

Örgü dikerken birçok kişinin yemin ettiği araçlardan biri bile besleme ayağı ve çift besleme seçenekleridir. Bu seçenekler, kumaşın her iki katını eşit bir şekilde makineden besler, böylece bir katmanı başka bir katmanla orantılı olarak uzatarak ortadan kaldırır.

Bu seçeneklere sahip değilseniz ve bir sorunla karşılaşırsanız, makineyi dikmeden önce parçalarınızı birleştirmek için zaman ayırmanız tavsiye edilir. Bir dikiş makinesi için alışveriş yapıyorsanız, satıcıdan bu seçenekler hakkında bilgi aldığınızdan emin olun. Sahip olduğunuz makine için eşit bir besleme ayağı mevcut olabilir.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*