Gömlek Kumaş Çeşitleri Nedir? Keten Oxford Poplin Twill Flannel

Bir gömlek almak yeterince basit gözüküyor. Erkeklerin çoğu, ister erkek gömlek seçimlerini dikkatlice ayırın. İlk bakışta, doğru kararı vermek için sadece boyut ve renk tercihinizi bilmeniz gerektiği görünüyor. Ancak, çoğu zaman gözden kaçan ya da dikkatsizce seçilen erkek büzgeciliğinin bir yönü imalattır. Özellikle mevsimselliği belirlediğinizde gömleğiniz önemli konulardan oluşur.

Keten Gömlek Kumaş

Keten, nefes alabilirlik konusunda pamuklu bir bacağa sahiptir. Keten bitkisinden üretilir ve pamuktan daha saf olma eğilimindedir. Ancak, pamuğun aksine, özellikle sıcak aylara yöneliktir. Pamuklu / keten karışımlar, profesyonel ortamlarda iyi çalışır, ancak% 100 keten büzülme genellikle büyük ölçüde kolayca kırışıklıkları nedeniyle gündelik durumlarda saklanır.

Pamuklu Gömlek Kumaş.

Pamuk, piyasada bulabileceğiniz en yaygın gömlek kumaştır. Yıl boyunca çalışan nadir bir bez. Nefes alabilir, rahat ve bakımı kolaydır. Erkek gömlek kumaşı yaygın olarak kullanılan pamuk karışımlarıdır. Her ikisi de bitkisinden elde edilir ve sağlam, dayanıklı gömleklere sahiptir.

Örgüleri

Pamuklu ve keten en popüler gömleklik kumaş olmasına rağmen, örgülerden çok sayıda var. Bu, işlerin kafa karıştırıcı olabileceği yerlerdir, bu yüzden farklılıkları anlamaya değer. Poplin ipeksi bir his var. Çoğunlukla çember bezi olarak anılan poplin örgüsü, dönüşümlü olarak birbirinin üzerinden ve altından geçen ipliklerle oluşturulur. Dimi kumaşlar, birden çok dişin hem üzerinde hem altında çalışan bir örgü sergiler. Dimi dokuma, balıksırtı ve balıksırtı gibi dokulu desenler için kullanılır.

Oxford. 

Tek bir renkten oluşan bir sepet örgüsüdür. Genellikle daha kalındır ve çeşitli farklı ortamlarda takılabilir. Dobby örgü, geometrik desenler oluşturmak için özel bir tezgah kullanır. Uçtan uca dokumalar poplin örgülerine benzer, ancak süreçte bir beyaz iplik ve bir renkli iplik kullanırlar.

Baskılı gömleklerle tasarımlar, dokuma yerine doğrudan gömlek kumaş üzerine basılır. Bu, bir el engelleme işlemi veya daha verimli bir serigrafi yöntemi kullanılarak gerçekleştirilebilir.

Pamuk gömlekler tüm vücut tipleri için iyi çalışır, ancak daha büyük erkekler bir çeşit streç ile bir gömlek almak isteyebilir. Aynı şey keten için de geçerlidir, ancak bu kumaş benzersizdir ve mükemmel olanı bulmak için kesime dikkat etmeniz gerekir. Dokumalarla ilgili olarak, oxford daha büyük adamlar için en iyisidir, çünkü kumaşın sertliği gömlek uygunluğundan bağımsız olarak vücut şeklini düzleştirir. İnce veya daha atletik çocuklar poplin ve dimi gibi yumuşak örgülerde harika görünürler.

Erkeklerin büzülmesi söz konusu olduğunda, gözüyle karşılaşmaktan daha fazlası düşünülecek çok şey var. İmalat, fonksiyonel ihtiyaçlarınızın bir meselesidir. Soğuk bir iklimde yaşıyorsanız, maksimum koruma için Oxford dokumaya sahip bir pamuklu gömlek isteyeceksiniz. Sıcak iklimlerde çok fazla zaman geçirirseniz, basit bir poplin örgü ile keten gömlekler idealdir. Nihai sonuç kişisel tercih meselesidir, ancak karar vermeden önce farklı kumaşları ve örgüleri anlamanız gerekir.

Flanel

Çeşitli incelikteki yumuşak dokunmuş kumaştır.

Tipik  olarak fırçalanmış dimi veya fırçalanmış melanj olarak bilinen his bulanık

Sonbahar / Kış gibi daha serin havalar için ideal

Günlük kullanım için ideal.

Poplin.

İnce ipliklerden oluşan düz bir örgüden yapılmış, ince, yumuşak, pürüzsüz, uzun ömürlü bir kumaş yaratıyor

İnce ve nefes alabilen – ceketler veya blazerler için harika

İnce olması nedeniyle hafif saydam olabilir

Ütülendikten sonra düzgünlüğü korur

Bazen çuha  olarak tarif edilir (teknik olarak farklı, ama hemen hemen aynı)

Twill

Ayırt edici diyagonal örgü

Yumuşak ve poplin’den biraz daha kalın ve daha sıcaktır

Bazıları için kolayca buruşma eğilimi gösterir.

Bir ceket altında çalışır, ancak poplin kadar nefes almaz

Dimi lekeleri çıkarmak zor görünüyor

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*