Kilo İle Penye Kumaş

penye kumaş kilo ile,kilo ile sprem kumaş,kilo ile penye,kilo ile penye satanlar,kilo ile penye kumaş satan yerler,kilo ile penye parçası,

Kilo İle Penye Kumaş

Penye pamuk  liflerinin iplik haline getirilmeden önce özel olarak işlenmesiyle yapılan son derece yumuşak bir pamuk türüdür. Genel bir kural olarak, penye pamuk, geleneksel pamuktan daha pahalıdır. Son derece yumuşak, güçlü malzeme cilde giyilecek yatak çarşafları ve giysiler için idealdir. Pamuklu bir üründe kullanılan tekstil penye ise, genellikle açıkça tanımlanacaktır.

Geleneksel pamuk yünü veya ipliği yapmak için, pamuk hasat edilir, kiri ve tohumları çıkarmak için temizlenir ve ardından taranır. Taraklama, lifleri ayırır ve kabaca hizalar, böylece hepsi aynı yönde uzanır. Pamuk, iplik veya yün olarak eğrilen şeritlere, ham pamuk yığınlarına bölünür. Pamuk tarandığında, kısa pamuk lifleri ile birlikte kalan yabancı maddeleri çıkarmak için ince fırçalar kullanılır. Hacmin yaklaşık% 15’i çıkarılır ve geride yalnızca düz ve hizalı uzun, düz lifler kalır. Penye şeritleri daha sonra ipliğe eğrilir.

Kilo İle Penye Kumaş

Çizgili kumaşlar,şifon kumaşlar,kot kumaşlar,keten kumaşlar,penye kumaşlar,polyester kumaşlar,yün kumaşlar,pamuk kumaşlar,akrilik kumaşlar,armürlü kumaşlar,şantuklu kumaşlar,

Spot Penye pamuğun dokusu daha yumuşaktır çünkü dışarı çıkacak ve dikenecek kısa ipliklerden yoksundur ve iplikten tüm kir ve yabancı maddeler giderilmiştir. Penye kumaş alan da daha güçlüdür çünkü daha kısa ve kırılabilir lifler tarama yoluyla çıkarılmıştır. Ek olarak, düzleştirilmiş lifler taramadan sonra birbirine daha sıkı bir şekilde uzanır ve penye ipliğin yıpranma ve çözülme olasılığını azaltır. Tarama işlemi hacmi ortadan kaldırdığı ve fazladan bir adım eklediği için, ortaya çıkan tekstil daha maliyetli olacaktır.

Pek çok firma, yumuşaklığı ve gerilme mukavemeti nedeniyle giyim ve yatak çarşaflarında penye kullanmayı tercih ediyor. Tarama aşamasından geçmemiş olan pamuk daha sert olma eğilimindedir ve daha çok yıpranma, boncuklanma ve yırtılmaya maruz kalacaktır. Elbette penye parçası alanlar pamuk, tıpkı normal pamuk gibi nihayetinde bozulacaktır. Cilde nazik olduğu için bebekler ve yaşlılar tarafından giyilmesi amaçlanan giysiler için mükemmel bir seçimdir.

Penye kumaş alan pamuk için bakım talimatları, geleneksel pamuk için olanlara çok benzer. Genel bir kural olarak, herhangi bir sıcaklıkta yıkanabilir ve kurutulabilir. Ancak boyanmış penye yüksek ısıda yıkanırsa akabilir ve örgüler çekmeye maruz kalır. Ilık sıcaklıkların ve hafif deterjanların kullanılması kumaşın ömrünü uzatacaktır.

penye kumaş kilo ile,kilo ile sprem kumaş,kilo ile penye,kilo ile penye satanlar,kilo ile penye kumaş satan yerler,kilo ile penye parçası,

Pek çok firma, yumuşaklığı ve gerilme mukavemeti nedeniyle giyim ve yatak çarşaflarında penye kullanmayı tercih ediyor. Tarama aşamasından geçmemiş olan pamuk daha sert olma eğilimindedir ve daha çok yıpranma, boncuklanma ve yırtılmaya maruz kalacaktır. Elbette penye pamuk, tıpkı normal pamuk gibi nihayetinde bozulacaktır. Cilde nazik olduğu için bebekler ve yaşlılar tarafından giyilmesi amaçlanan giysiler için mükemmel bir seçimdir.

Stok Penye pamuk için bakım talimatları, geleneksel pamuk için olanlara çok benzer. Genel bir kural olarak, herhangi bir sıcaklıkta yıkanabilir ve kurutulabilir. Ancak boyanmış penye yüksek ısıda yıkanırsa akabilir ve örgüler çekmeye maruz kalır. Ilık sıcaklıkların ve hafif deterjanların kullanılması kumaşın ömrünü uzatacaktır. Pamuğun başka bir tür lifle karıştırılması veya özel işlem görmesi durumunda, ürün üzerindeki özel bakım etiketine her zaman uyulmalıdır.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın