Parça Kumaş Satanlar

kumaş satan,kumaş satan yerler,kumaş satanlar nerede,parça kumaş satan,parça kumaş satanlar,parça kumaş satan yer,kilo ile parça kumaş satanlar

Parça Kumaş Satanlar

Yıllar geçtikçe, nevresimler lüks bir ürün olmaktan çıkıp bir ihtiyaç haline geldi. Modern pazar tekliflerle doludur ve bazen, özellikle yatak çarşafları gibi bir ev eşyası söz konusu olduğunda, bir seçim yapmak çok zordur. Çeşitli baskılar, kumaşlar, dikişler vb … Katılıyorum, böyle bir çeşitliliği anlamak oldukça zor. Ve eğer boyutta her şey az ya da çok netse ve renk görsel tercihe göre seçilebilirse, bir set seçerken kumaş ve bileşimi oldukça zor bir soru olarak kalır.

Anlamaya çalışalım. Öncelikle elyaf ve kumaş kavramlarını birbirinden ayırmak gerekir (buna kanvas da denir). Aslında, etiket üzerinde üretici, hem kumaşın bileşimini hem de kumaştaki ipliklerin dokuma yöntemini belirtebilir ve böylece bilgisiz alıcıyı yanıltabilir.

Parti kumaş alan. Örneğin, saten kumaşın adı hiçbir şekilde malzemenin tamamen doğallığından bahsetmez. Gerçek bir resim, yalnızca yüzde olarak ifade edilen kompozisyonla verilir. Yatak kumaşlarının üretiminde kullanılan başlıca doğal lifler ipek, keten ve pamuktur.

Parça Kumaş Satanlar

Her biri üzerinde duralım.

Organik bebek kumaşları,Bebek giyim kumaşları,Bebek Tekstil Kumaşları,Bebek odası dekorasyonu Kumaşlar,Bebek Nevresim kumaşları,poplin bebek kumaşı,muslin bebek kumaşı,

İpek. Yumuşak, parlak, dokunuşa soğuk olan bu malzeme insan vücudu üzerinde olumlu bir etkiye sahiptir. Her zaman romantik, onun bakımı hala oldukça zor. İpek çarşaflar çok dikkatli yıkanmalı, kuru temizleme hizmetlerini kullanmak daha da iyidir. Orada hassas maddeye zarar vermeden özel merdaneler üzerinde temizleyecek ve ütüleyecekler.

Keten. Muhtemelen en güçlü ve en dayanıklı malzeme. 200 yıkamaya kadar dayanabilir. Zamanla keten daha yumuşak ve yumuşak hale gelir ve asil gri renk parlaklaşır ve sararır. Keten boyaları solmaz ve çeşitliliği ile sizi uzun süre memnun edecektir.

Keten ipliği genellikle pamuklu veya viskozlu karışık kumaşlarda kullanılır.

Pamuk kumaş alan. Yatak takımları için belki de en popüler malzeme. Ne pahalı ne de yeterince dayanıklıdır. Pamuğun temel özelliklerinden biri higroskopikliğidir. Pamuklu iç çamaşırları kışın sıcak, yazın ise sıcak değildir.

Ama pamuktan pamuğa farklıdır. Pahalı yüksek kaliteli pamuktan yapılmış yatak çarşafları uzun süre dayanır ve ucuz çarşaflar ilk yıkamadan sonra küçülür ve renkleri zamanla solar.

Ve şimdi kumaş türlerine geldik.

Saten.

istanbul saten kumaş saten kumaş istanbul saten kumaş satın alan
saten kumaş istanbul saten kumaş saten kumaş çeşitleri saten kumaş alan saten kumaş satın alanlar

Bükülmüş pamuktan veya karışık çift dokuma ipliğinden yapılmış yoğun kumaş. İplik alan ne kadar bükülürse, tuvalin parlaklığı o kadar parlak olur. Saten 1 metrekare Cm başına iplik örgü sayısı yaklaşık

Parça Kumaş Satanlar

1 cm2 başına yaklaşık 120, ipliğin kendisi daha incedir, çünkü malzeme daha yumuşak, daha hassas ve dayanıklıdır. Yüzeyi parlaktır ve ipeğe çok benzer, ancak bu tür saten ipekten daha ucuzdur. Ancak diğer pamuklu kumaşlara göre daha pahalıdır. Saten nevresimler 300-400 yıkamaya dayanabilir. Bu, aşınmaya dayanıklı keten ile karşılaştırıldığında bile rekor bir rakamdır.

Jakarlı saten

Parti kumaş alan. Yapısında çok renkli olabileceği için farklı, daha karmaşık bir iplik örgüsüne sahiptir. Jakarlı kumaş alan dayanıklıdır, aşınmaya dayanıklıdır, genellikle viskon ve pamuk, pamuk ve ipek gibi karışık elyaflardan yapılır.

Yapay lifler

Yapay lif, doğal ahşabın işlenmesiyle elde edilir. Basitçe söylemek gerekirse, ahşap lifinin yapısı değiştirilerek ince, yumuşak ve elastik hale getirilir, hava ve nem geçirme yeteneği gibi doğal özelliklerini değiştirmez. Tencel ve bambu en popüler yatak kumaşlarıdır.

Tencel

Okaliptüs lifinden yapılmıştır. Kumaşın yapısı yumuşak, narin ve kadifemsi, dokunuşu şeftalininkini andırıyor. Kumaş pürüzsüzdür, dokunulduğunda ipeksi, parlak bir görünüme sahiptir ve çok yumuşak doğal deri yapısı gibi hissedilir.

Bu, doğal malzemelerin tüm avantajlarını koruyan ve birçok dezavantajından kurtulmuş bir malzemedir.

Stok kumaşa alanlar. Diğer kullanışlı özellikler arasında iyi aşınma direnci, kırışma direnci ve büzülme olmaması bulunur.

Viskon Yapay selüloz elyafı, yumuşak, ipek gibi güzel bir parlaklığa sahip, ancak çok daha ucuz. Viskonun önemli bir avantajı, ürünlerin ilginç, delici parlak renkler elde etmesinden dolayı özel boyalardır. Yatak çarşaflarında, karışımlı kumaşlarda viskon elyaf kullanılmaktadır.

Bambu lifi. Parça Kumaş Satanlar

kumaş satan,kumaş satan yerler,kumaş satanlar nerede,parça kumaş satan,parça kumaş satanlar,parça kumaş satan yer,kilo ile parça kumaş satanlar

Bambu otundan yapılmış, hipoalerjenik, yüksek higroskopik ve dayanıklıdır. Bambu kanvasın yumuşaklığı pamuğa benzer, ancak biraz daha yumuşaktır.

Cesur iç çamaşırları seçerken, sentetik olmayan kumaşları tercih edin. Tam sentetik yatak bulmanın zor olduğu unutulmamalıdır. Sentetikler nefes alamaz ve altlarında uyumak rahat değildir. Vücut ter ile hızla ıslanır, battaniye rüyada fırlatılır.

Öte yandan, polyester gibi sentetik bir iplik alanlar, doğal liflerin özelliklerini iyileştirebilir. Doğal olmayan katkı maddelerine sahip pamuk çekmez ve keten mükemmel ütülenir ve kırışmaz. Ancak sentetik ile karışık liflerden yapılan kumaşlar, ilk birkaç yıkamadan sonra kısmi yumuşaklık kaybından dolayı yataklık olarak kullanılmamalıdır.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın