Polar Kumaş Nasıl Yıkanır?

polar nasıl yıkanır,polar kumaş elde yıkama,polar kumaş makinede nasıl yıkanır,polar kumaş çekermi,

Polar Kumaş Nasıl Yıkanır? Polar Nasıl Yıkanır?

Polar giysinin farklı bir kalınlığı vardır. Bulunduğu hava şartlarına göre seçilir. İyi bir polar, çok güçlü kumaşlardan yapılır. Mükemmel termal özelliklerini uzun süre korumak için, bu malzemeden giysilere uygun bakımı her zaman hatırlamalısınız.

Polar kumaşların farklı tasarımları olabilir ve bunlara özen gösterilmesi farklıdır. Üreticinin hangi yıkama parametrelerine izin verdiğini öğrenmek için etiketini öğrenin.

Yüksek sıcaklık, parti polar dahil olmak üzere sentetik kumaşların kalitesini olumsuz etkiler. Bu nedenle polar kumaş alanlar sıcak suda yıkanamaz, otomatik olarak veya ısıtıcılarda kurutulamaz, ütülenemez.

Aşındırıcı deterjanlar, leke çıkarıcılar, çamaşır suyu kullanmayın. Yapağı liflerini yok ederler, su itici tabakayı yıkarlar, donlarda çok takdir gördükleri yapağı kalitesini kötüleştirirler. Yıkama için özel deterjanlar ve emprenye kullanın, ev sabunu veya jeli ile yıkamaya izin verilir.

Bir tulumun veya bir şapkayı deforme edebilir ve onları giydirme olasılığı düşüktür.

Parça polar kim alır,parça polar satın alan,polar kumaş kim alır,polar kumaş kim alır,polar kumaş satın alanlar,polar kumaş nereye satabilirim,

Yapağı üzerindeki lekelerin çıkarılması kolaydır. Bölgeyi sabunlamak ve bir süre suda bekletmek yeterlidir.

Otomatik bir makinede yıkama

Bazı basit adımları uyguladığınız sürece, polar kumaş çamaşır makinenizde yıkamakta herhangi bir sakınca yoktur. İlk olarak, her zaman üreticinin kıyafetlerinin üzerine yerleştirdiği temizlik talimatı etiketini kontrol etmelisiniz.

Deterjan – tercihen sıvı. Saç kremi, çamaşır suyu kullanmayın.

Mod – hassas veya elde yıkama.

Sıcaklık – 30-40 santigrat derece.

Döndür – en fazla 400 (veya kapatın).

Kurutma – kapatın.

Durulama – çift.  Polar parçası alanlar.

Giysiler fermuar, düğme ile donatılmışsa önce onları sabitleyin. Yünlü ürünleri dış katmanın çökmemesi için ters çevirin.

Polar, diğer şeylerle aynı anda yıkanabilir. Ancak bu sentetiklerin ve yoğun renklerin diğer kumaşları renklendirebileceğini unutmayın. Bu nedenle, yıkanacak şeyleri, renkleri birbirine benzeyecek şekilde seçin.

Yıkama işlemi aşağıdaki gibidir:

Deterjan bölmesine uygun miktarda yıkama sıvısı koyun. Tipik olarak, optimum miktar giysi birimi başına 100 ml’dir. Ancak deterjanınızın talimatlarını okuduğunuzdan emin olun.

Polar kumaş alan giysinin su itici bir tabakası varsa, o zaman ek olarak durulama ile özel araçlarla emprenye etmek gerekir. Bunu yapmak için, çamaşır makinesinin parlatıcı bölmesindeki yapağıya (spor mağazalarında satılan) emprenye ekleyin.

Uygun yıkama modunu ve su sıcaklığını 40 dereceye ayarlayın. Polar ürünün etiketinde, optimum yıkama sıcaklığı belirtilmelidir.

Durulama, sıkma ve kurutma ayarlarını kontrol edin, önerilere göre ayarlayın.

Çamaşır makinesini çalıştırın.

Yıkama programının sonunda çamaşır makinesinden bir şeyler alabilir ve kuruması için asabilirsiniz.

Polar Kumaş Elde Nasıl Yıkanır? Polar Elde Yıkama.

Su sıcaklığı 30-40 derecedir.

Deterjan – herhangi bir, tercihen özel bir sıvı veya çamaşır sabunu. Bir toz veya jel kullanıyorsanız, yapağı yıkamadan önce iyice çözülmesi gerekir.

El yıkamak için en iyisi lastik eldiven kullanmaktır.

Elde yıkamadan önce, tüm fermuarları da fermuarlı yapmalı ve elbiseleri arka tarafıyla açmalısınız.

Uygun bir kaba ılık su dökün (örneğin banyoya).

Deterjanı çözün. Ev sabunu rende üzerine sürülür ve suda çözülür. Elinizde sadece sabun varsa, ancak sabun talaşı yapmak istemiyorsanız, yapağı temiz suya batırın ve her tarafını bol sabunla sabunlayın.

Eşyaları sabunlu suda 5-10 dakika bekletin.

Manşetlerdeki kiri çıkarmaya özellikle dikkat ederek eşyaları iyice yıkayın. Etiketlerdeki bilgiler bunu engellemiyorsa, birkaç giysiyi aynı anda yıkayabilirsiniz.

İyice durulayın.

polar nasıl yıkanır,polar kumaş elde yıkama,polar kumaş makinede nasıl yıkanır,polar kumaş çekermi,

Temizledikten sonra yapağı uygun şekilde emprenye edilmelidir. Bu amaçla, suyu temiz bir su ile değiştirmek ve içine 100 ml emprenye (veya talimatlara göre) tek parça giysi üzerine dökmek gerekir. Emprenye, suda iyice çözülmeli, böylece beş dakika boyunca yapağıda emilecektir.

Giysileri boşaltın ve tamamen temizlenene kadar soğuk su altında durulayın.

Yapağı sökmeyin. Suyu yavaşça sıkın, banyonun üzerinde tutun.

Polar Parçası Kurutma

En iyisi, postu açık havada askıya asılı bir pozisyonda kurutmaktır, böylece güneş ışığı almazlar. Kumaşın gerilmemesi için (örneğin, yünlü bir şapka veya çocuk giysilerini yıkarsanız), ürünü yatay olarak bir havlu üzerine yayın.

Yüksek sıcaklık sentetik kumaşların deforme olmasını sağladığından, yünlü giysiler ısıtıcıda kurumaz. Çabuk kurumaya ihtiyaç duyuyorsanız, düşük hızda kurulmuş özel bir otomatik kurutucu kullanabilirsiniz, ancak herhangi bir risk almanızı önermiyoruz.

Tüm Makale Linkler

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın