Elbiselik Kumaş Pazarı

Elbiselik kumaş pazarları,İstanbul elbiselik kumaş pazarı,İzmir elbiselik kumaş pazarı,Ankara elbiselik kumaş pazarı,zeytinburnu elbiselik kumaş pazarı,

Elbiselik Kumaş Pazarı

Bir elbise için kumaş: isimleri ve fotoğrafları olan malzeme çeşitleri ve kataloğu, size bir yazlık elbise için hangi kumaşı seçeceğinizi söyleyeceğiz, dikiş için en iyi kumaşlardan bahsedeceğiz. Mağazalardaki çok çeşitli elbiseler yalnızca çeşitli stillerle değil, aynı zamanda onları dikmek için çok çeşitli malzemelerle de ilişkilidir. Elbiseler için ne tür kumaşlar olduğunu ve bunları seçerken ilk önce nelere dikkat etmeniz gerektiğini daha ayrıntılı olarak (bir fotoğrafla) ele alalım.

Elbiseler için kumaş çeşitleri.

Çoğu zaman, dikiş elbiseleri için pamuk, keten, yün, ipek, viskon ve daha az sıklıkla sentetikler (buna dayalı polyester ve karışık malzemeler) kullanılır. Web sitemizde elbiseler için kumaş isimlerinin yer aldığı eksiksiz bir katalog bulabilirsiniz.

Elbise için kumaşlar nelerdir:

Dokuma pamuklu kumaşlar örneğin basma, saten, patiska, çoğunlukla hafif yazlık giysiler, çocuk ve ev kıyafetleri dikmek için kullanılır. Genellikle stok kumaş alan ürünleri dikerken, fotoğrafı aşağıda sunulan bir elbise için hafif kot kullanılır. Yetişkinler ve çocuklar için iyi güneşlikler ve daha kapalı giyim modelleri yapar.

Elbiselik kumaş pazarları,İstanbul elbiselik kumaş pazarı,İzmir elbiselik kumaş pazarı,Ankara elbiselik kumaş pazarı,zeytinburnu elbiselik kumaş pazarı,

Keten kumaş alan sıcak mevsim için giysilerde de yaygın olarak kullanılmaktadır. % 100 doğal bileşime sahip keten kumaşın giyildiğinde kırışması çok kolaydır, bu nedenle, ürünleri dikerken, keten liflerinin sentetiklerle birleştirildiği harmanlanmış malzemeler en sık kullanılır. Bu kumaş ketenin benzersiz özelliklerini koruyor ancak bu onu daha pratik ve dayanıklı kılıyor.

İlkbahar ve kışlık giyim modellerinin dikiminde yün ve yarı yün malzemeler kullanılır. İyi örtülürler, mükemmel bir şekilde şeklin şeklini alırlar, ancak aynı zamanda yıkandıklarında kolayca otururlar. Bu tür hammaddelerden kaliteli ofis ve takım elbise modelleri elde edilmektedir.

İpek kumaşlar çok çeşitli modellerle temsil edilmektedir. Krep kumaş alan en çok kadın kıyafetlerini dikerken kullanılır. Mükemmel ısı düzenleyici özelliklere sahiptir, yazın sıcağında vücudu soğutur, kışın soğuğunda ısıtır.

Doğal kumaşlardan yapılan ürünler birçok benzersiz özelliğe (hava geçirgenliği, termal iletkenlik, higroskopiklik) sahiptir, ancak genellikle çok kırışırlar, bu nedenle bazı durumlarda harmanlanmış, sentetik ( elastan, likra, polyester) veya yapay ( viskon kumaş alanlar ) malzemeler kullanmak daha pratiktir .

Bir elbise için hangi kumaş seçilir

Gece elbisesi bakımı,elbise bakımı nasıl yapılır,gece elbisesi nasıl ütülenir,

Bir elbise için nihai kumaş seçimini yapmadan önce, ürünlerin kullanılacağı koşullara uygunluk açısından tüm özelliklerinin değerlendirilmesi gerekir.

Ofislerde ve evde de dahil olmak üzere günlük kullanım için tasarlanmış ürünler olan malzemelere yüksek hijyenik gereklilikler uygulanır. Bu elbiseler hangi kumaşlardan yapılmış? Bu tür giysilerin arka arkaya 8 saat giyilmesi gerekeceğinden, bunlar için geçerli olan temel gereksinimler nefes alabilirlik ve higroskopikliktir. Dokuma kumaş nemi iyi emmeli ve cildin nefes almasına izin verirken dışarı çıkarmalıdır.

Sezon da önemlidir. Yaz ve kış kıyafetleri, sadece stil açısından değil, aynı zamanda dikiş için kumaşın bileşiminde de kökten farklılık gösterir. Sıcak bir elbise için hangi kumaşlar uygundur? Soğuk mevsim için doğal yün, sıcak triko veya ekonomik viskon idealdir. Bu malzemeler iyi ısı koruma özelliklerine sahiptir, bu nedenle bu tür giysilerde şiddetli dondan bile korkamazsınız.

Genellikle 4 saatten fazla giyilmeyen gece elbiseleri için hijyen gereksinimleri arka planda kaybolur. Burada ürünün doğru tarzını seçmek, ürünün görünümüne ve perdesine dikkat etmek daha önemlidir. Bir gece elbisesi için en iyi kumaşlar saten, ipek, brokar , tafta , kadife, danteldir.

Stok kumaş alan. Bir elbise için hangi kumaşın daha iyi seçileceğine nihayet karar vermeden önce, tüm artıları ve eksileri dikkatlice değerlendirmek önemlidir. Ürünün ne sıklıkta yıkanması gerektiğini ve bakımının ne kadar zor olduğunu unutmayınız. Tüm bu kriterler, belirli bir konu lehine doğru seçimi yapmayı mümkün kılacaktır. ” Giyim için kumaşlar ” bölümünde gardırobunuzun malzemeleri hakkında daha fazla bilgi var.

Yazlık ve gece elbiseleri için kumaş

Elbiselik kumaş pazarları,İstanbul elbiselik kumaş pazarı,İzmir elbiselik kumaş pazarı,Ankara elbiselik kumaş pazarı,zeytinburnu elbiselik kumaş pazarı,

Stok Kumaş Alanlar. Bir yazlık gardırobunu yenilerken, bir yazlık elbise için hangi kumaşın seçileceği sorusu ortaya çıktığında, cevap önceden bilinir. Bir yaz kıyafeti için en iyi malzeme ancak doğal dokuma kumaş olabilir. Bu serinin liderleri doğal ipek, keten, pamuk ve krep’dir . Bunlar “nefes alabilir” özelliklere sahip malzemelerdir, hafiftirler, vücuda hoş bir şekilde temas ederler ve ayrıca narin ve zarif görünürler. Ancak suni ipek, polyester ve buna dayalı diğer sentetik malzemelerden kaçınılması en iyisidir.

Parti Kumaş Alan. Abiye seçerken farklı kumaşlardan yapılmış kombine bir elbiseye dikkat etmelisiniz. Doku ve yoğunluk bakımından farklılık gösterebilirler, ancak aynı zamanda birbirleriyle görsel olarak birleşirler. Kumaşların çoğu ajur ve dantel ile uyumludur (bunlar hakkında ” Örgü ” bölümünde bulabilirsiniz dalış saten kumaş alanlar ile kolayca birleştirilebilir vb. Farklı kumaşlardan yapılmış bir elbise sadece kumaşın yapısında değil, aynı zamanda renkte de farklılık gösterebilir. figürün avantajlarını vurgulamaya ve kusurlarını gizlemeye yardımcı olacaktır.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın