Minder Kumaşı

Minder kumaşı,yastık kumaş,minder kumaşı satanlar,stok minder kumaşı alan,parti minder kumaşı,parça minder kumaşı,parça yastık kumaşı alan,parça minderlik kumaş alan,minderlik kumaşlar,

Minder Kumaşı Yastık Kumaşı

Yastık kumaşı seçimi için genel ipuçları

Cildinize hoş gelen, nefes almasına izin veren ve nemi çabucak uzaklaştıran kumaşları seçin – sadece sıcak havalarda değil, geceleri de başınızın terleyebileceği bilinmektedir. Kompozisyon açısından doğal kumaş olmalıdır: pamuk, keten, ipek, yün.

Bu malzemelerin her birinin kendi avantajları vardır:

Pamuk yumuşaktır, hipoalerjeniktir, ucuzdur ve bakımı kolaydır.

Keten sıcak havalar için idealdir, oldukça pürüzlü bir yüzeye sahipken iyi soğur.

İpek çok narindir ve dokunuşu hoştur, cilde iyi gelir, ancak unutmayın – çok tuhaftır ve hassas bir bakım gerektirir.

Yün vücudu ısıtır ve bir “kuru ısı” etkisi yaratır, eklem ve kaslardaki rahatsızlıkların giderilmesine, baş ve diş ağrılarının giderilmesine yardımcı olur. Yün, özel deterjanlar gerektirir.

Minder kumaşı,yastık kumaş,minder kumaşı satanlar,stok minder kumaşı alan,parti minder kumaşı,parça minder kumaşı,parça yastık kumaşı alan,parça minderlik kumaş alan,minderlik kumaşlar,

Bir malzeme seçerken, sadece dokunduğu hammadde değil, aynı zamanda ipliklerin dokuma türü, yani gerçek kumaş türü de önemlidir. Kural yastıklar için geçerlidir: dolgu maddesi ne kadar yumuşak ve yumuşaksa, kumaş o kadar ince olur. Bu kural kuş tüyü yastıklar için geçerli değildir – kuş tüyü için yoğun ve dayanıklı bir örtüye ihtiyacınız vardır, böylece küçük tüyler ve tüyler geçmez. Hangi kumaşların en uygun olduğunu düşünün.

Kumaş dokuma nasıl seçilir?

Bir kumaş alan sadece bir bileşim değil, aynı zamanda özel bir iplik alanlar dokumasıdır. Dokumaya bağlı olarak gevşeklik, yoğunluk, ferahlık, kalınlık, mukavemet değişikliği gibi özellikler.

Yastığınızın dolgusuna göre bir kumaş seçin:

Dolgu maddesi ne kadar yumuşaksa, örtü kumaşı o kadar yumuşaktır

Dolgu tüyleri ne kadar güçlü olursa, kumaş o kadar yoğun olmalıdır.

Minder Kumaşı Yastık Kumaşı

Mümkünse, dolgunun amacı kumaşın amacına uygun olmalıdır (örneğin, sıcak yün dolgusu ve kapağın bir parçası olarak sıcak yün, hafif soğuk bambu – üflemeli pamuk, bambu veya ipek örtü vb.)

Yastık kılıfı için kullanılan başlıca kumaş türleri şunlardır:

Minder Kumaşı Yastık Kumaşı

Parti Kumaş alan. Tik çok yoğun bir keten veya dimi dokumadır. “Tik” adı, “kapak” olarak çevrilebilen Hollandaca kelime tijk veya İngilizce keneden gelir, yani bu kumaş basitçe dikiş kapakları için yaratılmıştır. Tik, doğal malzemelerden dokunmuştur: çoğunlukla pamuktur, daha az sıklıkla keten, kenevir lifidir. Tik özellikle dayanıklı ve dayanıklıdır. Genellikle, tüylerin yastıktan çıkmasını önleyen bir emprenye vardır. Bu nedenle bu tür kumaşlara “aşağı tutma tik” adı verilir. Bu kumaştan yapılmış bir yastık daha esnektir ve şeklini daha iyi tutar. Çok dayanıklı, tik yastık onlarca yıl dayanır ve miras alınır.

Saten ince, pürüzsüz ama çok dayanıklı saten dokuma kumaştır, pratikte kırışmaz. Satenin karakteristik bir özelliği, kumaşı pürüzsüz ve ipeksi yapan bükülmüş ipliklerdir. Saten örtüler ezici bir şekilde pamuk lifinden yapılır, ancak saten de ipek olabilir. Saten kumaş alan yastık yumuşaktır, vücut şekline mükemmel uyum sağlar ve havanın iyi geçmesine izin vererek yastığın “nefes almasına” ve havalandırmasına izin verir.

Saten jakar ipliklerin farklı yönleri ile oluşturulan dokuma rölyef desenli saten dokuma kumaştır. Çok güzel kumaş, ondan gelen yastık pahalı ve zarif görünüyor. Saf pamuk veya ipek içerir. Dokunsal olarak, jakar-saten çok pürüzsüzdür, bu nedenle pamuk saten bile mukavemeti ve parlak parlaklığı ile ipek kumaşa benzer. Uzun ömürlü, aşınmaya dayanıklı.

Dimi çoğunlukla pamuktan yapılmış, kalın dimi dokumadan yapılmış yoğun ve dayanıklı bir kumaştır, ancak yün ipliği de içerebilir. Çok dayanıklı, mat, dokunma kumaşına hoş. Yastık yoğunluğunu, elastikiyetini, hacmini verir. Dimi yastığı tanımlamak için kullanılabilecek kelime, doğallık ve güvenilirliktir.

Stok kumaş alan. Batiste çok ince ipliklerden yapılmış pamuklu bir kumaştır. İnce, narin, havadar, yarı şeffaf. % 100 kuştüyü (yastıklı patiska) yapılmış yastıklar için idealdir. Cambric’den yapılmış kuş tüyü yastık bulut gibi hafif, çok yumuşaktır. Vücudun şeklini mükemmel bir şekilde alır, ancak esnekliği ve hacmi yoktur. Çocuklar ve hassas cilde sahip ince, narin genç bayanlar için idealdir.

Minder Kumaşı Yastık Kumaşı

Kuş tüyü yastık için kumaş nasıl seçilir?

Pamuklu tik genellikle aşağı tutma kumaşı olarak kullanılır – bu kumaş en yoğun dokumaya ve oldukça kalın bir ipliğe sahiptir. Tüyler tik ağacından kaymaz ve yoğun kumaş, hafif kuş tüyü yastığa iyi bir sabit şekil verir. Kumaşın sadece kuştüyü içeride tutması değil, aynı zamanda tozun yastığa girmesini de önlemesi önemlidir – kuş tüyü bir ürünü yıkamak kolay değildir. Kabarık tik bu görevlerin üstesinden mükemmel bir şekilde gelir: sıkı dokunmuş iplikler tüy veya toz parçacıklarının geçmesine izin vermez. Aynı zamanda diğer pamuklu kumaşlar gibi tik dokunuşu hoş, higroskopiktir ve cildin nefes almasını sağlar.

Yün yastık kumaşı nasıl seçilir?

Parti kumaş alan. Yün yastığın faydalarından tam olarak yararlanmak için, kompozisyonunuzda yünlü bir kumaş seçebilirsiniz. Ancak pamuk, yün yastığın kılıfı olarak da mükemmeldir: Isıyı iyi iletir ve aynı zamanda “nefes alır”, bu da yünlü bir dolgunun tüm avantajlarını üzerinizde hissetmenizi sağlar. Yün, kapağın ipliklerinden dışarı çıkma eğiliminde değildir, bu nedenle ince ve pürüzsüz bir kumaş – saten seçebilirsiniz. Saten vücut için hoştur, sizi ısıtmak için onu engellemeden bazı “dikenli” doğal yünü yumuşatır.

Sentetik bir yastık kumaşı (mikrofiber yastık) nasıl seçilir?

Mikrofiber yumuşak ve esnek bir dolgu maddesidir, şeklini mükemmel bir şekilde korur, bu nedenle kapağın “yardımına” ihtiyacı yoktur. Mikrofiber kumaşın içinden “tırmanmaz”, bu nedenle herhangi bir dokumanın malzemesini seçebilirsiniz: gevşek kaba patiska, pürüzsüz saten, poplin, yoğun tik, bükülebilir triko – yastık, herhangi bir kumaşta şeklini mükemmel şekilde koruyacaktır! Bir kompozisyon seçerken, pamuktan veya içeriğinden doğal kumaşları tercih etmek daha iyidir. Kapak sentetik olabilir: mikrofiber veya polikoton kumaşlar yumuşak bir yüzey, iddiasızlık ve en çekici fiyatla ayırt edilir.

Minder Kumaşı Yastık Kumaşı

İpek yastık için kumaş nasıl seçilir?

Minder kumaşı,yastık kumaş,minder kumaşı satanlar,stok minder kumaşı alan,parti minder kumaşı,parça minder kumaşı,parça yastık kumaşı alan,parça minderlik kumaş alan,minderlik kumaşlar,

İpek tuhaf bir malzemedir, sadece kasadan çıkıp vücuda yapışma eğilimindedir! Bunun olmasını önlemek için, ipek elyafını iki yoldan biriyle “sakinleştirmeniz” gerekir:

 Örtü olarak ipek bir bezle “sarın”. İpek elyaf,% 100 ipek bir ürünün kıvrılmaması veya şeklini kaybetmemesi nedeniyle ipek kumaşa yapışır, dolgu maddesi içeride her zaman iyi dağılmıştır. Saf ipek yastıklar ve battaniyeler için düz saten dokuma ipek kullanılır.

Kumaş alanlar sentetik katkılar ile ipek lifine şekil verir. Sentetiklerin eklenmesi ipek liflerini “yapıştırarak” onlara tutarlı hacim ve ihtişam verir. Ek olarak, sentetik katkı maddesi ipeğin örtüden çıkmasına izin vermez, bu nedenle bu durumda sadece saf ipek değil, herhangi bir kumaşı seçebilirsiniz. Bu durumda pamuk veya yoğun dokunmuş viskon kumaş alan saten kullanmak en uygunudur. En ince ipek liflerini yastığın içinde güvenle tutar ve şeklinin korunmasına yardımcı olur.

Tüm Makale Linkler

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın