Siyah Kot Kumaş

Siyah kot,siyah kot kumaş,parti siyah kot kumaş,stok siyah kot kumaş,spot siyah kot kumaş,siyah kot kumaş alanlar,siyah parça kot kumaş alanlar,siyah kot parçası,parça siyah kot kumaş,

Siyah Kot Kumaş

Siyah kotun rengini değiştirme

Siyah kot pantolonlar herhangi bir gardırop için harika bir ektir, ancak bir süre sonra ve birçok yıkamadan sonra eski parlaklığını kaybederler. Denim boyamak için kullanılan Indigo boyası yavaş yavaş solup diğer kumaşlara ve hatta cilde geçebilir. Kotların solması tersine çevrilemese de, önlenebilir ve gerekirse kumaşla boyanabilir. Uygun yöntemlerle, zengin renklerini ve yeniliklerini koruyarak kotlarınızı kolayca geri yükleyebilirsiniz.

Kotlarınızı renklendirmek için zaman ayırın. Yeterli boş vaktiniz olan bir gün seçin – birkaç saate ihtiyacınız olacak. Kotları ıslatmak, kuruyana kadar beklemek ve sonra her şeyi çıkarmak zorunda kalacaksınız parça siyah kot kumaş.

Kirli bez boyayı iyi emmediğinden, yapmanız gereken ilk şey kotları yıkamaktır.

Siyah Kot Kumaş

Koyu renkte bir boya seçin. Perakende mağazalarda ve el sanatları mağazalarında, genellikle birkaç marka boya bulabilirsiniz (sıvı formda ve toz formda). Boya etiketindeki talimatları izleyin. Büyük olasılıkla, suyu kaynatmanız gerekecek ve kot boyamak için bir kova, tencere veya lavaboya ek olarak, bir çamaşır makinesi de çalışabilir.

Sıvı boyalar daha konsantre hale getirilir ve zaten suda seyreltilir, böylece daha küçük miktarlarda kullanılabilirler.

Boyayı toz halinde aldıysanız, kaynar suda çözün.

Uygun miktarda boya kullanın. Suya doğru miktarı eklemek için boya üzerindeki talimatları açıkça izleyin.

İhtiyacınız olan her şeyi hazırlayın. Kotları, lastik eldivenleri, plastik bir masa örtüsünü veya gazeteleri, kağıt havluları veya süngerleri karıştırmak ve kaldırmak için kot pantolon, boya, büyük bir metal kaşık veya maşa, ayrıca kotu durulamak için bir lavabo veya küvet gerekir. Ayrıca boya kullanma talimatlarında belirtilen her şeyi hazırlayın.

İşyerinizi, plastik bir masa örtüsü veya gazete ile kaplayarak boya zemine ve diğer şeylere bulaşmayacak şekilde hazırlayın.

Kirlenebileceğinden, eşyalarınızı seramik veya fiberglas lavabo veya küvet içinde boyamayın veya durulamayın.

Kotları belirtilen zamanda ıslatın. Ne kadar uzun süre ıslanırlarsa o kadar koyulaşırlar.

Boya talimatlarında belirtildiği gibi suyu sık sık karıştırmayı unutmayın, böylece kumaş üzerine eşit olarak dağıtılır parça siyah kot.

Siyah Kot Kumaş

Bir boya fiksatörü eklemeyi deneyin. Kotlarınızı boyamayı bitirdiğinizde, bir tutucu durulamadan önce boyayı düzeltmeye yardımcı olacaktır. Sıradan beyaz sirke bunun için uygundur, ancak profesyonel sabitleyiciler de mevcuttur.

Kotlarınızı durulayın. Boyanın akmasını durdurana kadar kot pantolonunuzu soğuk su altında durulayın.

Boyalı kotları yıkayıp kurutun. Hafif bir deterjan ve soğuk suda yıkayın, ancak yıkamaya başka şeyler eklemeyin.

Siyah Kot parçası alanlar. Kotları kurutucuda kurutmaya karar verirseniz, en yeni ayarlarda veya ısıtmadan da yapın, böylece yeni boya solmaz.

Düzenleyin. Boya ile tüm suyu kanalizasyona dökmeyi ve kot pantolonları taze soğuk su altında lekelemek için kullandığınız tüm öğeleri iyice durulamayı unutmayın.

Solma nasıl önlenir?

Boyayı sabitleyin. Yeni siyah kotlarınızı giymeden önce ıslatın. Sadece ters çevirin ve bir bardak sirke ve bir çorba kaşığı tuz ekleyerek soğuk suya batırın.

Sirke ve tuz dolgu macunu görevi görür.

Kotları giymeden önce yıkayın. Aşınacak ve diğer şeylere devam edecek fazla boyayı gidermek için soğuk suda birkaç yıkama döngüsü için çamaşır makinesine yeni kotlar koyun. [10]

Kumaşı veya boya fiksatörünü korumak için sprey uygulayın. Kot pantolon giymeden önce, su itici bir spreyle ıslatın veya solmalarını önlemek için bir boya fiksatörü uygulayın.

Kotları tek başına veya diğer siyah çamaşırlarla yıkayın. Hassas bir şekilde ve soğuk suda yıkayın.

Kotları yıkamadan önce, ters çevirin. Ters yüz edildiklerinde bile yıkarlar, ancak çamaşır makinesinin duvarlarına daha az sürtünürler.

Siyah parça kot ve koyu renk çamaşırlar için kaliteli bir sıvı çamaşır deterjanı satın alın. Bu deterjanlar sudaki kloru devre dışı bırakır, bu da boyanın solmasına neden olur.

Diğer yıkama türlerini deneyin. Kot makinenizi çamaşır makinesinde mümkün olduğunca az yıkamayı deneyin. Onları temizlemenin başka yolları da var.

El yıkama kotları, bir çamaşır makinesinde hassas yıkamadan daha iyidir. Lavaboya birkaç damla deterjan ekleyin, suyla doldurun ve kotları yaklaşık bir saat bekletin.

Siyah kot,siyah kot kumaş,parti siyah kot kumaş,stok siyah kot kumaş,spot siyah kot kumaş,siyah kot kumaş alanlar,siyah parça kot kumaş alanlar,siyah kot parçası,parça siyah kot kumaş,

Püskürtme şişesindeki kotlara votka ve su karışımı (1: 1 oranı) püskürtün, kuruyana kadar bekleyin ve daha sonra bakterileri öldürmek için kotu dondurucuya koyun. Bunun için aynı oranlarda beyaz sirke ve su çözeltisi de kullanabilirsiniz.

Koku ve kırışıklıklardan kurtulmak için kotları buharın üzerinde buharlayın.

Kotlar kuru temizleme ile de yıkanabilir. Kot pantolondaki belirli yerleri veya lekeleri işaret etmeyi unutmayın.

Siyah kot,siyah kot kumaş,parti siyah kot kumaş,stok siyah kot kumaş,spot siyah kot kumaş,siyah kot kumaş alanlar,siyah parça kot kumaş alanlar,siyah kot parçası,parça siyah kot kumaş,

Yorum Yap