Keten Kumaş Nasıl Ütülenir?

keten kumaş nasıl ütülenir keten nasıl ütü yapılır keten nasıl ütü yapmalı

Keten Kumaş Nasıl Ütülenir?

Keten, keten liflerinden oluşturulan yumuşak, dayanıklı ve kolayca kırışabilen bir kumaştır. Sıcaklık yükseldiğinde, her yaştan ve büyüklükten insan moda, nefes alabilen ve serin keten giysiler giymez. Keten gardırop eşyalarınızın ütülemeye ihtiyacı olduğunda, evde pürüzsüz bitkisel bazlı lifleri kolayca basabilirsiniz. İster yaz düğününe ister gündelik bir iş toplantısına hazırlanıyor olun, iyi preslenmiş ve prezentabl keten giysilerinde en iyi şekilde görünebilirsiniz.

Ütüyü su ile doldurun. Ütüyü, keten kumaşları ütülemek için en sıcak ayara yerleştirin.

Öğeyi ters çevirin. Parlaklığı önlemek ve koyu renkli kumaşların solmasını önlemek için kıyafetlerinizi ters tarafa ütülemek en iyisidir.

Parti Keten Kumaş giysiyi iyi doldurulmuş bir ütü masasına yerleştirin. Giysilerinizin yüzeyini bir sprey şişesinden suyla püskürtün. Keten ürününüz nemliyse, demir lifleri hızlı bir şekilde bastırır ve inatçı kırışıklıkları daha hızlı giderir. Ayrıca, nemli keten giysilerinizin ütülenmesi, ütünün kumaşı yakmasını veya sararmasını önler.

Giysinin en kalın kısmını ütüleyin. Örneğin, bir gömlek ütülüyorsanız, önce yakalara, ceplere ve kollara basın.

giysilik pamuklu kumaş,pamuklu kumaş elbise,ince pamuklu kumaş,pamuk kumaş metre fiyatları,pamuklu kumaş çeker mi,pamuklu kumaş bulmaca,pamuklu bebek kumaşları,pamuklu kumaş alan yerler,

Ütüyü giysinin geri kalan kısımları boyunca sıkıca ve sabit bir şekilde hareket ettirin. Giysileri düzgün ve düz bir çizgide bastırmak için giysilerin çizgilerini ve dikişini takip edin. Herhangi bir düğmenin etrafını ütüleyin – ütüyü üzerlerine bastırmayın, aksi takdirde kırılabilirler. Gömlek kollarınızda veya keten pantolonunuzun bacaklarında herhangi bir kırışıklık ayarlamak için ütüden bir buhar püskürtün spot keten kumaş.

Basını ayarlamak için giysilerin beş dakika boyunca ütü masasında dinlenmesini ve soğumasını bekleyin – taze ütülenmiş kumaşlar çabucak kırışır. Keten giysilerinizi pürüzsüz ve kırışıksız tutmak için yastıklı bir askıya asın.

Keten Giysileri Ütülemekten Kaçının 5 İpucu

Rahat bir görünüm benimseyin. Keten ne kadar sık ​​giyilir ve yıkanırsa, o kadar yumuşak ve esnek olur.

Çamaşır kurutma makinesini atlayın. Keten çamaşırlar yıkayıcıdan çıkarıldıktan sonra, kırışıklıkları gidermek için iyice çalkalayın. Yastıklı bir askıya asın veya giysiyi bir havluya düz olarak yerleştirin. Kumaş ıslakken, dikişleri, kenarları ve kıvrılmış kenarları gibi şekilsiz alanları yumuşak bir şekilde çekin.

Keten kumaş nedir,keten kumaş satanlar,keten kumaş satışı,parça keten kumaş alan yerler,keten parçası alan kişiler,ham keten kumaş alanlar,kesimden kalan kumaşları alanlar,imalat fazlası kumaş alan,keten kumaş nerede bulurum,bursa keten kumaş alan,rami keten kumaş alan,döşemelik keten kumaş alanlar,keten perde
Keten Kumaş Satışı

Bir çamaşır makinesi kullanın. Net bir görünüm elde edemezsiniz, ancak buhar kesici keskin kırışıklıkları ve ağır kırışıklıkları giderir.

Kullanmadan önce daima iç kısımdaki kırışıklık giderici kumaş alanlar spreylerini test edin. Bazıları keten üzerinde, özellikle koyu renklerde lekelenmeye ve lekelere neden olabilir.

Keten çamaşırları katlamaktan kaçının. Kırışmanın aşırı kalabalık olmasını önlemek için bol miktarda oda bulunan bir dolaba asın.

Not: AYRICA Buradan.  KETEN KUMAŞ NASIL YIKANIR?  BAKINIZ.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın