Şifon Kumaş Nasıl Ütülenir?

şifon nasıl ütülenir şifon kumaş nasıl ütü yapılır şifon elbise nasıl ütülenir şifonlar nasıl ütülenir

Şifon Kumaş Nasıl Ütülenir?

Şifon, genellikle kadın gece kıyafetlerinin yanı sıra akan bluz ve eşarpları yapmak için kullanılan hafif, genellikle şeffaf, düz bir dokuma kumaştır. Şifon eterik olarak güzel ve çok yönlü bir kumaş olabilir, ancak kırışıklıklara eğilimlidir. Kumaşın ipek versiyonları profesyonelce bakılmalıdır, ancak pamuktan ve sentetik şifondan kırışıklıkları evden kolayca çıkarabilirsiniz.

Sıcak Duş Yöntemi

Aşama 1

Banyo zemini havlu ile örtün, ardından duşu en yüksek sıcaklığa getirin.

Adım 2

Tüm banyo pencerelerini kapatın ve çıkarken banyo kapısını kapatın. Buharı en az 10 dakika boyunca banyoya doldurun, sonra duşu kapatın.

Aşama 3

Şifon elbiseyi banyoya asın, çıkarken arkadaki kapıyı kapattığınızdan emin olun. 15 dakika bekletin, sonra tekrar girin.

4. Adım

Ön kolunuzun etrafına temiz, kuru beyaz bir havlu sarın. Havluları, kırışıklıkları gidermeye yardımcı olmak için şifon giysinin uzunluğunu yukarı ve aşağı doğru çalıştırın.

ŞİFON KUMAŞ NASIL YIKANIR BURADAN BAKIN.

Ütü Yöntemi

Aşama 1

Şifon ürününüzü çamaşır makinenizin yumuşak ortamında soğuk suda yıkayın.

parça tül kumaş,parça şifon kumaş,parça kaşe kumaş,parça kaşmir kumaş,parça viskon kumaş,parça gömleklik kumaş,kumaş parçası,parça kumaş,parça kumaş satanlar,kumaş parçası satanlar,parça kumaş satışı,parça kumaş satan yerler,jarse parçası satanlar,parça penye kumaş,penye parçası,polar parçası,parça polar kumaş,kadife parçası satanlar,parça kadife kumaş,pullu kumaş,

Adım 2

Öğeyi temiz, kuru bir havluya sararak kurulayın ve ardından elleriniz arasında döverek öğeyi biraz nemli bırakın.

Aşama 3

Ütünüze su koyun, fişini takın, sonra ütünüzü düşük veya soğuk ayarına getirin. Ütünüzde şifon için bir kumaş ayarı varsa, ütünüzü bu ayara getirin.

4. Adım

Şifon öğenizi ütü masanıza yerleştirin ve ellerinizi kullanarak uygun şekle getirin.

Adım 5

Ütüyü, önce ütülemeyi planladığınız ürünün küçük bölümü hariç, hafif nemli bir ütü bezi veya havlu ile örtün. Bu, ürünün kurumasını ve ısıya karşı daha duyarlı hale gelmesini önlemek içindir.

6. Adım

Ütünün açıkta kalan kısmını ütüleme beziyle veya ince bir havluyla örterek demir buharlarının kumaşa doğrudan temas etmesini önleyin.

Adım 7

Ütüleme bezini veya havlusu, bölümün ortasından kenarlarına doğru düzgün, düzgün hareketlerle dikey hareketlerle ütüleyin. Bölümde kırışıklık olup olmadığını kontrol etmek için ütü bezini veya havluyu periyodik olarak kaldırın.

Metre üstü kumaş,metre üstü kumaş satın alan, metre üstü şifon, metre üstü kot, metre üstü kot kumaş alan, metre üstü denim, metre üstü kadife, metre üstü kumaş alan, metre üstü kumaş alanlar, metre üstü kumaş satın alanlar, metre üstü penye, metre üstü penye alan, metre üstü süprem, metre üstü polar, metre üstü polar alan, metre üstü kot kumaş satın alanlar, metre üstü üçiplik, metre üstü ikiiplik, metre üstü viskon, metre üstü viskon alan,

8. Adım

Tüm kırışıklıklar giderilene kadar giysinin ütüleme bölümlerini saklayın.

Ütü Ayarları: Hangi Kumaşın Hangi Kumaşta Kullanıldığı

Kabul edelim; ütüleme zor olabilir. Sadece çok sayıda ayar değil, aynı zamanda bazı kumaşların doğru ütülenmesi gerekir aksi takdirde malzeme bozulur. En iyi ütünüzden kaçınıyorsanız, kumaşınızı bozacağından endişe duyuyorsanız, bu makale tam size göre!

Etiketi Kontrol Etme Parça Kumaş Alanlar.

Birçok malzeme ütülenebilir , ancak her şey makinede yıkanabilir değildir. Sık kullandığınız bir giysiyi temizlemeden önce, ürünü yıkayıp kurutabildiğinizden emin olmak için etiketi kontrol edin. Ürün sadece kuru temizleme olarak etiketlenmişse, sorun ütüleme değil yıkama ve kurutmadır.

Başlamadan Önce

Başlamadan önce ütü ayarlarınızı ve bunlara karşılık gelen sıcaklıkları kontrol ettiğinizden emin olun. Bu kılavuz, ütünüz biraz farklı olsa bile doğru ayarları kullandığınızdan emin olmak için hem ayarları hem de sıcaklıkları listeler. Şüphe duyduğunuzda ütünüzde ideal sıcaklığa karşılık gelen ayarları bulun ve ütülemek için kullanın. Ayrıca, belirli kumaşları ütülüyorsanız, peluş beyaz bir havluya sahip olduğunuzdan emin olmak istersiniz.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın