Parti Şifon Kumaş Alanlar

parti şifon kumaş satın alanlar parti şifon kumaş alan parti şifon alan parti şifon alanlar parti şifon kumaş satın alanlar parti şifon kumaş satın alan

Şeffaf ipek şifon, organze ve diğer “kaygan” kumaşların döşenmesi, işaretlenmesi ve kesilmesi

Hafif ve kaygan yapısı nedeniyle şifon ile çalışmak zor olabilir. Bu yazıda size şifresiz sorunsuz nasıl kesileceğini göstermek istiyorum (neredeyse sorunsuz). Aslında “sırf kumaşın nasıl kesileceği” dir, çünkü şifon kumaşın kesilmesi (veya ipek kesilmesi) diğer saf malzemelerinkinden farklı değildir. Ayrıca, sırf kumaşın düz kesilmesinin gösterilmesinde çok yararlı olabilecek “Kumaşı mükemmel şekilde nasıl kesilir” makaleme de başvurabilirsiniz.

Ama önce şifon hakkında birkaç söz…

Şifon elbiseli bir kız… Neye benziyor? Hassas, kırılgan, havadar, kadınsı. Rüya kız. Bu heyecan verici görüntü, bir kelebek kanadındaki şiirsel karşılaştırmaların abartılamayacağı nadir güzellikteki bir kumaştan ilham alıyor. Tarihi filmlerin ve masalların kahramanlarının kostümlerinin şifon veya organzadan yapılmış olması hiçbir şey için değil. Bu malzemeler pratik olarak ağırlıksızdır ve içinde giyinmiş bir kişi dünyanın kibir ve kırılganlığının üzerinde duruyor gibi görünüyor.

Parti Şifon Kumaş Alanlar. Tasarımcılar ve stilistler, bu kumaşla tek başına veya diğer malzemelerle birlikte kullanarak gerçekten sihir yaratıyor. Son zamanlarda, şifonu triko ve (sürpriz!) Deri ve kürkle birleştirmek bile moda oldu. Şifon da çok yönlüdür: saten ile birlikte, kıyafetleri zarif, akşamları için ideal hale getirir. Günlük kullanım için şifon yoğun kumaşlarla da birleştirilebilir: kot, pamuk, keten.

merter kumaşçılar çarşısı,merter kumaşçılar çarşısı nerede,merter kumaş toptancıları,merter kumaş firmaları,merter kumaş pazarı,merter kumaş fiyatları,merter perakende kumaş,zeytinburnu kumaşçılar,krep şifon,şifon krep,krep şifon kumaş,
merter kumaşçılar çarşısı,merter kumaşçılar çarşısı nerede,merter kumaş toptancıları,merter kumaş firmaları,merter kumaş pazarı,merter kumaş fiyatları,merter perakende kumaş,zeytinburnu kumaşçılar,krep şifon,şifon krep,krep şifon kumaş,

Şifon iyi bir şekilde örtülüdür, gereksiz olanı gizlemek ve gerçekten güzelliği vurgulamak için kullanabilirsiniz. Kendinizi sadece dürüstçe (eleştirel bir gözle) değerlendirmek önemlidir ve daha sonra şeffaflığın iradesini hangi bölgenin vereceği açık hale gelir. Şifonun kendi başına kullanılması veya diğer kumaşlarla birleştirilmesinin tavsiye edilip edilmeyeceğine karar vermek çok önemlidir.

Parti Şifon Kumaş Alanlar. Hafif akan elbiseler, etekler, bluzlar, üstler ve özellikle eşarplar – hepsi şifon için iyi adaylardır. Şifon için bir başka yaygın kullanım, broşlar, tokalar, çiçekler gibi aksesuarlardır. Şifon, modaya uygun podyumlara sıkça gelen bir ziyaretçidir, birçok tasarımcı koleksiyonunda kullanılır. Kumaş evrenseldir, ondan gelen giysiler eksiklikleri gizlemeye ve kazanan tarafları vurgulamaya yardımcı olacaktır. Farklı şekil, yaş ve zenginlikteki kadınlar şifonu sever ve seçer.

Kaygan şifon kumaşın kesilmesi neredeyse bir kabus olabilir. Sen işaretçilerine kullanamazsınız onlar bu hassas kumaş delik bırakacak çünkü kesim için kumaş stabilize etmek. Sen kat üzerine kesemez kumaş taşımak ve vardiya ve kolayca tane çizgi kaybedecek çünkü. Ve kumaşı tebeşir veya kaybolan bir tükenmez kalemle kolayca işaretleyemezsiniz, çünkü kumaş aşağıdaki videolarda gördüğünüz gibi kayacaktır. Ve şifon dikmeye bile başlamadık!

Şifon Kumaş Dikmek.

Şifon ile çalışmak tamamen göz korkutucu bir görev olabilir. Sonuçta, oradaki en hassas kumaşlardan biri. Örgü benzeri örgü, malzemeye saris, bale etekleri ve zarif gece kıyafetleri gibi çok çeşitli güzel giysilerin üretiminde popüler olan gerçekten eşsiz bir yarı şeffaf kalite sağlar. Ev eşyalarıyla ilgilenenler için, pencere eşarpları ve kanopiler yapmak için de kullanılabilir. Bununla birlikte, bu çok kaliteli dikiş yapmak ve yüksek kalitede bitirmek zor görünüyor.  Parti Şifon Kumaş Alanlar. Belki de bu yüzden şifon bazlı ürünlerin imalatını uzmanlara bırakıyoruz. Bu biraz utanç verici, biraz içeriden bilindiği gibi, bu hafif, düz dokunmuş harika kumaştan kaçınmak için hiçbir neden yok. Yardım etmek için buraya geliyoruz. Korkularınızı bir kenara koyun ve kapsamlı şifon dikiş kılavuzumuz için okumaya devam edin.

Parti Şifon Kumaş Alanlar.

Şifon Çeşitleri

İpek Şifon

Şifrenin en geleneksel şekli

Doğal lifler

Hafif ve havalı

İnce, pürüzsüz ve parlak

Eşarplar, bluzlar ve saç aksesuarları için harika

Polyester Şifon

Daha az kaygan

Şekli iyi korur

Ev eşyaları için ideal

Rayon Şifon

Nemi emer

İyi örtü

Statik elektrik birikmesi olmaz.

Parti Şifon Kumaş Alanlar. Onunla çalışmadan önce şifonuzu önceden temizlemeniz olası değildir. Projeniz tamamlandığında, bu kumaşı asla çamaşır makinesine atmamanız gerektiğini unutmayın. Genellikle en iyi kuru temizleyicilere gönderilir, ancak aşırı özenle elde yıkanabilir.

Şifon ile çalışırken, çok hafif olduğu ve genellikle dokunmaya kaygan olabileceği için kumaşı kesmenin biraz zor olduğunu görebilirsiniz. Yardım etmek için dolgulu bir kesme tahtası kullanmalısınız. Buna ince bir kat yapışkan püskürtün ve kağıt mendil ekleyin. Bu, şifonuzu kesmeye çalışırken kaymasını önlemeye yardımcı olacaktır. Düzenli olarak şifon kullanacaksanız, keskin bir makas çifti almanızı ve bunları şifonda özel kullanım için bir kenara bırakmanızı öneririz. Kumaş ince olduğundan mümkün olan en temiz kesimi istiyorsunuz. Yalnızca bu kumaşla kullanıldığında makasınız sıkılmaz. Alternatif olarak, döner kesicinizde yepyeni bir bıçak kullanabilirsiniz.

parti şifon kumaş satın alanlar parti şifon kumaş alan parti şifon alan parti şifon alanlar parti şifon kumaş satın alanlar parti şifon kumaş satın alan

Parti Şifon Kumaş Alanlar. Parçalarınızı hazırlayıp hazır hale getirdikten sonra, dikişe odaklanmanın zamanı geldi. Çoğumuz kumaşlarımızı sabitleyerek başlıyoruz. Bu, özellikle kaymaya ve kaymaya eğilimli bir kumaş için gereklidir. Baştan beri beklemekte olan potansiyel bir sorun, pimlerin bu kadar hassas bir malzemede yapabileceği işaretler ve deliklerdir. Uzman ipek pimlere veya ince pimlere yatırım yapmak en iyisidir. Bitiş noktası ne kadar keskin olursa, pimlerin kumaşınızda bırakacağı bir işaret o kadar az fark edilir. Dikişe başlamadan önce, dikiş makinenizin iğnesini ince uçlu bir iğneye değiştirin ve makineye olabildiğince ince iplik takın. İdeal olarak, ipliğiniz asla kumaşınızdan daha ağır veya kalın olmamalıdır. Ardından, dikiş ayarlarını inç başına 12 dikiş olarak ayarlayın. Makinenin kumaşı yutmasını (bu tür hafif malzemelerle ortaktır) durdurabilirsiniz,

Şimdi zor kısım için. Kumaşla ilgili deneyiminiz yoksa şifonu nispeten zor olabilir. Kumaşta derin kenarlar görünecektir. Ama endişelenme. Küçük bir yuvarlanmış etek, gitmenin yoludur! Mümkünse, hayatı kendiniz için daha kolay hale getirin ve bunu dikmek için bir serger kullanın. Bu, kumaş üzerindeki etek payını basit bir adımda keser ve içine alır.

Koronavirüs koronavirüs belirtileri coronavirüs habarleri koronavirüs nasıl bulaşır?

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın